29
Mi oka lehet annak, hogy a pénzért vett 266 Mhz-es DDR RAM ellenére csak 133 Mhz az FSB-m?
  • zyppy
    #29


  • vrob98
    #27
    Ja vmi ilyesmi :)
  • vrob98
    #26
    Azert nem megy 133-on mert csak :)
    Kerdeseddel fordulj az intelhez :)
  • versio
    #25
    az rdram valos 400 mhz-en megy ,
    de mivel dupla data rate -vel megy igy jön ki a
    800 mhz

    DE csak 16 bites busza van ,
    mig egy sdram,ddram -nak 64 bites


  • [Walaki]D`Lair
    #24
    úgyhogy-----> replace
  • [Walaki]D`Lair
    #23
    Nekem Tb-m van meg cd + Cdíró De elmegy egy 300W Táppal. (codegen) Előtte volt egy 400-as Acorpom és azt vettem észre hogy csak ugyanannyi feszültséget tud leadni mint a 300-as ráadásul az hőszabályozós.
  • Pheel
    #22
    Nagyjából 4-5 topic foglalkozik csak ezzel a kérdéssel, esetleg ott nézz szét, meg lehet kapni a választ rá. Hogy megkönnyítsem a helyzetedet: Nem árt, azzal tuti nem fogsz szívni.
  • Todd
    #21
    Kicsit off lesz de mind1. Olvastam valahol, hogy aki TB akar venni, meg mellette van még DVD-je, CD írója, stb, az jobb ha 300 vagy inkább 400W-os tápot tesz alá. Ez így van?
  • Pheel
    #20
    érted=értek

    Ha hülye kérdés, akkor bocs.
  • Pheel
    #19
    Nem érted hozzá, de akkor már miért nem 133x4?
  • vrob98
    #18
    na szoval 100at negyszerez es igy megy 400on ... na ezt akartam irni :)
  • vrob98
    #17
    100Mhzen megy es azt negyszerezi
    800 az csak elmeleti
  • GuMiSZu
    #16
    Namost ehhez én sem értek, de nem azért 4x-es sebességű, mert 200 MHz-es alapból és annak a 4x-ese effektíven?

    EZ AZ IGAZSÁG!!! lehet némely alaplapon állítani a RDRAM szorzóját is, és lehet húzni vele az fsbt...

    nézz be www.prohardware.hu ott elég okosan megmondják a miújságot

    :I
  • Pheel
    #15
    Kellene már ide egy szakértő is :)
  • killahdog
    #11
    jo akkor én lamer is beszolok :) én most fogok venni 2x256mb RAMBUS-t a p4 mellé.... ez is 133mhz-n fog menni és csak effektiv sebesség az a 800?
  • dewdew
    #10
  • Pheel
    #9
    Neked ehhez a reklámhoz semmiféle közöd nincs, nem is sugaltad és egyértelműen nincs semmi kapcsolat a bejegyzések között :))))))
  • dewdew
    #8
    nem en mondtam...:)))
    na meg kerem micsoda dolog ez??
    Ingyenreklam???? :p
  • Pheel
    #7
    www.dewdew.sg.hu? :)))))
  • dewdew
    #6
    Legkozelebb mielott veszel valamit sok penzert, nezz korul a neten, azert van egy csomo oldal, hogy az emberkek ne b@sszanak ki sajat magukkal. :)))
  • Pheel
    #5
    Majdnem sikerült is leírni, amit akartam. Az első mondat helyesen:

    Na ezért utálom jól, ha úgy veszel sok pénzért valamit, hogy nem is tudsz róla semmit.
  • Pheel
    #4
    Na ezért utálom jó, ha úgy veszel sokpénzért valamit, hogy nem is tudzs róla semmit. A te géped teljesen olyan, mint amilyennek lennie kell, csak te nem érted a technológiai hátterét. A 266MHz csak effektív sebesség. Természetesen 133-as órajellel megy minden, csak a DDR (Double Data Rate) minden órajel alatt 2 műveletet végez. A procid hasonló trükközgetéssel dolgozik. De EFFEKTÍVEN tényleg 266-os a busz, amin dolgozik :)
  • dewdew
    #3
    A DDR megpróbál könnyíteni az adatátviteli problémán az elméleti dupla adat ráta (Double Data Rate) segítségével. Habár a DDR busz alkalmas rendkívüli adatátvitelre, a valós teszkörülmények között csupán 10-15 %-os teljesítménynövekedést mutat az SDRAM-hoz képest. A DDR ezt úgy éri el, hogy az adatot képes a CPU órajel ciklus emelkedő valamint eső szélén is továbbítani (az SDRAM csak az órajel ciklus emelkedő felén tud adatot szállítani). Emiatt a DDR 2 egységnyi adatot szállíthat egy órajel ciklus alatt, míg az SDRAM csak egyet. Ez megduplázza az adatátviteli rátát, de nem feltétlenül duplázza meg a teljesítményt.
  • SoDI
    #1
    Kb. egy hete vettem egy ECS Elitegroup K7S5A alaplappal egy 1000Mhz/266MHz Thunderbird procit. Egyenlőre meghagytam benne a régi SDRAM-jaimat, így 133/133 DRAM/CPU beállítással, 7.5-ös szorzóval jött ki az 1 Ghz.
    Azonban a mai napon cseréltem le az SDRAM-okat SOK PÉNZÉRT 266 Mhz-es DDR-ekre, de semmi változást nem tapasztalok. A BIOS-ban továbbra is 133/133 a legmagasabb érték, amit beállíthatok. Lehet, hogy átvertek a boltban, és valójában egy 1000Mhz/200MHz Thunderbird-et kaptam a 266-os helyett? De ha ez is az igazság, a 266 Mhz-es DDR RAM-mal akkor is kéne hogy 200 Mhz-es FSB-vel menjen, nem?
    A nagy semmiért dobtam ki azt a sok pénzt, azért, hogy DDR-re cseréljek? Tud valaki segíteni, mert én már nem értek semmit!?