47
Asus Tusl2-C
  • janos666 #47
    Hát ez tényleg kurva jó! (#36)
    Szerintem borg mostanában elfelejti magát rádugni a töltőre esténként (vagy tönkrement a cucc), és a regenárációs ciklusok kihagyása egyre ingerültebbé, és megbízhatatlanabbá teszi! Az NV4X topicot is lezárta, merthogy még arra várjak pár napot, és nem elég egyértelmű a neve. Pedig eddig elég jó moderátor volt.
    Mielőbbi jobbulást, szedd össze magad borg!
    Amúgy az agyatlan vicceket félretéve frissíthetnéd az aláírásod.
    Ugye ezért nem fogsz bannolni, vagy hasonló?
  • Narancs
    #46
    Kurva jó ez a topic!
    Olyan mint egy időutazás!
    Különösen akkor fetrengtem a röhögéstől, mikor láttam a #36 -ost!!!!
    De csakis az aláírás miatt...
  • Esplanade
    #45
    Hi!

    vennék egy ilyen alaplapot, akinek van egy fölös az dobjon meg egy mail-el

    Esplanade

    [email protected]
  • Anee
    #44

    de úgy istenítetted hogy 512 cache meg minden de ennek ellenére egy 52ezres proci/mert ugye annyi/ egy 25000 proci teljesítményét se éri el
    Jha meg lehagyja az 1.2 MP-t is..
  • tomcs
    #43
    tenyleg nem szoktam ilyet mondani de ez kocsogseg. ez egy intel-es topic, hulye is tudja hogy intelhez keszult a tusl2, ha annyira erdekel akkor olvasd nyugodtan el, de senki nem akar itt intel-amd flame-t latni. ennyit errol. amugymeg tualatinhoz slot1 atalakito mar van, de vajon lesz-e fcpga, mert az sokaig meg tudna meg oldani a dolgaimat. amugy nekem cusl2-c van, bajom meg nem volt vele, csak hat jo lenne ez a tualatin cucc.
  • Borg
    #42
    #36ban van a válasz.
    (Amugy meg az csak neked szegénységi bizonyitvány hogy egy 1133as procit azért szarozol le mert 1 pöttyel lemarad egy 1200astol..gratula..)
  • Anee
    #41
    minőséghez képest végképp
  • asysoft
    #40
    Szerintem az Intel "enyhén" drága.
  • Anee
    #39
    hmm borg magánbirodalmat csinálsz hogy minden kritikámat törölsz?
  • Borg
    #38
    És íme az eredmények !
    100%osan megvagyok elégedve vele.
  • Mathias
    #37
    Ha lesznek eredményeid, akkor ird ide! Kiváncsi vagyok mit tud.
  • Borg
    #36
    Igazság szerint TOJOK AZ AMDre bakker
    Hiába AMD igy meg ugy, Tualatint akarok venni, és már vettem is!
    Elegem van már hogy akármelyik topicban szoba kerül az Intel, rögtön a hurrogás jön hogy de az AMD igymegugy!
    Nem veszek AMDt és kész!
    És különbenis kitörlöm a kurva üzenetét annak aki mégegyszer láthatóan inteles topicban ilyen AMDs dolgokkal jön nekem! TIsztában vagyok vele mit tud és mennyiért az AMD! (és ezért nem azt veszek)
  • Mathias
    #35
    pheel: ANEE nem azt mondta hogy vegyen AMD-t csak felvilágosítota Borgot(egyébként Borg bizonygatta hogy mennyire jó a P3-s), hogy mégsem annyira jó vétel mint Borg mondta.
  • Anee
    #34
    csak az ára....
  • Anee
    #33
    nem azt mondom hogy csak AMD-t vegyen...csak ma sokkalta jobban megéri vagy AMD-t Vagy P4et venni...ennyi
    Intellel semmi bajom nincs
  • Pheel
    #32
    NEM akar AMD-t venni. Olyan nehéz ezt megérteni?
    Azért mert neked az van, még nem kell mindenhol azt bizonygatni, hogy TE milyen jól döntöttél és fennen hangoztatni, hogy hülye vagy, ha Intel procid van. Nekem is Intelem van és elégedett vagyok vele. Saját bevallásod szerint neked is csak egy Duronod van. Akkor max tesztben láttad az XP teljesítményét...
  • Anee
    #31

    akkor egy ABit KT7A 24000 ahoz az xp 1466 44000 s nem is kell ram s mégis veri.....erről ennyit
  • Pheel
    #30
    Ott van a szövegben, hogy már van egy 800-as P3-ma. Alaplapot valszeg nem akar cserélni, meg memóriát sem. Akkor pedig lehet olcsó az Athlon XP, de nem megy el az alaplapban és meg vagy lőve :)
  • Anee
    #29
    árban.......s teljesítményben meg....
    jha és ugyabár a socket-a alaplapok egy ideig még élni fognak
  • Anee
    #28
    na igen de annyiért veszel egy 1900+os xp-t azt meg nem veri......és még veszel hozzá még 512MB DDR SDRAMot adaléknak mert annyi marad az árból s hoppá ottvagy mint a tualatinnal
  • Borg
    #27
    Nem vitatom, valoban magas az ára. Az intel nem akar vele konkurrenciát állitani a P4nek.
    De ha azt veszed hogy a Tualatin P3 azonos orajelen futo bármilyen procit maga mögött hagy...
    Lehet hogy nincs belöle 1800as, hogy a legujabb athlon XPt is beverje, de nem is tudok olyan programot aminek egy 800-as P3nál nagyobb procira lenne szüksége..
    Igy ebben a formában meg az 1.13 is bőven elég mindenhez, és ha ugyanilyen frekvenciás másfajta procikkal vesszük, akkor a Tualatin élen jár. A tuningolhatóságáról már nem is beszélve..
  • Anee
    #24
    a c-sben nincs integrált videjókártya
  • TomBond
    #23
    Tudja valaki mi a külömbség az Asus Tusl2-C és az Asus Tusl2 között? Magyarul mit jelent az a C betű?
  • Mathias
    #22
    Borg: tévedsz amiket leirtál az a cel II-re vonatkozik A tualatin magos celben cache teljesen ugyan az mint a p3ban 8utas (teljes sebességű), kivétel a késleltetés de az se 2-es hanem 1-es, meg nem 512K hanem 256K.
  • Borg
    #21
    nagyker árak:
    1.13 P3-S BOX, 512, 61000+fa
    1.26 P3-S BOX, 512, 81000+fa
    Celeron-T 1200, 256kb (de nem fullos!!!) cache, 28900+fa
    ASUS TUSL2-C 27500+fa
    ABIT ST6 22200+fa

    Csak azért tom ennyire, mert épp ma rendeltem meg a cuccot:)
    Elvileg szombaton már tudok tapasztalatokat mondani a ASUS TUSL2-C és P3 1.13-S 512/BOX konfigra...

    Ja erröl a chache dologrol meg csak annyit, hogy nehogy azt higyje valaki, hogy az 1200as celeron-T most olyan mint egy cumine, 256 cachel, mert a celeronon csak 2 latency (2 késleltetésű) és 4 utas cache van, mig a P3 magokba (akármennyi is a chache) 0 késleltetéső, és 8utas (teljes sebességű) cache van. A celeron 1200 tehát igy nem egészen ér fel egy 1200as cumine-vel, attol hogy már 256 cache van rajta..de kétségtelen elég attraktiv megoldás akkor is...
    Mindenesetre én akkor is az 512 fullos cache mellett döntöttem, sokat jelent a tesztek szerint, még ha a 133as alaporajel miatt nem is annyira tuningolhato. PC166os hyundai ramjaim vannak, ugyvélem hogy a PCI eszközök végett olyan 138-140ig (~1200) azért ki tudom huzni legalább, egy 5Vra visszavett FOP38al melegedés nélkül. Ez persze csak terv, az olvasottak alapján..
  • Mathias
    #18
    Én úgy tudom, hogy a 1.266(512k)-os 75+fa, akkor inkább ez mint az 1.13as, de ár miatt inkább a celeron.
  • Anee
    #17
    na igen az a 70+áfa az eléggé húzós ár...
  • Borg
    #15
    Ja idöközben rájöttem én is már:)
    Tök jó hogy sehol egy értelmes Intel roadmap, a kijött procikrol. 80000 siteot kell végigböngésznem mire kideritek ezt azt a tualatinos cuccokrol.
    Most már csak azon filozok, hogy 1200as celeront vegyek, vagy 1.13as P3-S...
    Overclocker.com szerint a 1200as Tceleron a box gyári hütövel megy 1500ig, utána valamivel brutkobban 1650fölé is, és még mindig csak 55°C (hol van itt az AMD...:) nade ez ugye alapbol 100Mhz, és csak 256cache van rajta.
    Az 1.13 ami lenni P3 az meg ugyancsak BOXos, 512 fullos cahce, és 133 alaporajel. ezt ugye kevésbé lehet tuningolni, de ez a kevésbé is több mint 1400+..amivel veri a 2.1en hajtott 1.8as P4 et:))) és az 1.4es AMD XP-t is. Szóval utobbi procinak megvan az elönye..az árától (nagyon) eltekintve...
  • Anee
    #12
    nem az 1.2es is tualatin...
  • Borg
    #11
    1200as celeron az nem tualatin. Celeronbol csak a 1300as lesz tualatinos, ami 1.13 és 1.2 az P3
  • ___
    #10
    Budan =) szal az messzi van...
    de mar talaltam koszi...
  • Kft.
    #9
    nem tom te hol lax de debrecenben a multimediatower-ban lehet Celeron 1200 FCPGA 100MHz 30800 + áfa
  • Kft.
    #7
    köszi valószinü eszt veszek és bőven elég az 1200 is
  • Kft.
    #5
    az asus tusl2-c joo a celeron 1000-hez ??
    ha joo akkor mennyit lehet kihozni belölle ??
  • ___
    #4
    jaja.. azlesz csak addig gondoltam hogy ezt felporgetni... de azert koszi...
  • ___
    #1
    hi... plz segitsetek... van egy ilyen alaplapom egy cl 700as(1.7v) procival...
    tuninggolni szeretnem de 1.8 voltnal tobbet nem enged az alaplap, az a kerdes hogy valahogy nem lehetne nagyob feszt adni neki... a regi bh6om 2.1 v.tot is tudod...kis okossaggal =)
    leszedtem a legujabb biost is (2001.09.18)... de az se segit.l.. =(
    plz ha valakinek van valami otlete segitsen...