7610


gamecube.lap.hu






WAREZ = azonnali BAN!

  • Guitar14
    #7570
    Megjött a dvd elims! Állítgattam a lézert és ezt csinálja (feltöltöttem videót) és mindig visszaáll alaphelyzetbe és leáll. (0:09 a videóban) Valami tipp elims, rnd? Majd megpróbálom kölcsönkérni egy ismerősömtől a műszert és megnézem úgy is.
  • rnd
    #7569
    Nem ebből élek, semmi érdekem nem fűződik hozzá, hogy vetítsek. Az, hogy nem viszi a GC-d az RW lemezeket megeshet, de már írtam korábban is:

    "Igazából én azt mondom hogy ha rámértek a potira (állítás előtt) és 200~250 ohm körül van akkor felesleges erőlködni vele, megbízhatóan nem fogja vinni a másolt lemezt. Ha 350 fölött van akkor érdemes 50-es lépésekben vinni lefele és nézni hogy mit változik."
  • elims
    #7568
    Az elmúlt pár napban teszteltem ezt-azt. És bizony bármilyen értékre állítottuk a fejet,újraírható lemezt nem tudtunk lejátszatni a géppel.
    Én azt mondom,gyári fejjel/normál alaplappal/sima chippel nem lehet lejátszatni a rw-t.
    Pedig minden variációt kipróbáltunk (egy pc szaki segédkezett -élőben,nem fórumról..)
    Ha neked összejött Rnd,minden elismerésem.
    Részemről hanyagolom a témát.

    A linket köszi! Ismertem is az oldalt,de ezt a szerkezetet nem találtam volna meg.
    Ezért egy pár ezret kitudtál volna belőlem csiszolni..
    Korrekt!
  • rnd
    #7567
    Passz, mp3-at sosem próbáltam.
    Komponens kábelem van...
  • Genius235
    #7566
    Köszi a választ, igazából megakarom próbálni ezt a megoldást. Először azt gondoltam van modchip meg adapter+memkari ezután felpakolom rá a játékot és megy, akkor ez tévedés volt. Van nagyobb kártya is 256GB :)
    Létezik az hogy zenét/filmet is hallgass/nézz az sd kártyán keresztül ha van hozzá progi?
    Feltételezem van neked komponens kábeled is.
  • rnd
    #7565
    Igazából az adapter nem ismert fel semmit, a program teszi. De az kezeli az SDHC-t is, bár márka szerint válogatós (érdemes a gyorsabb kártyákat választani C6,C8,C10-et). Szóval... mekkora a létező legnagyobb? 128 gigás?
  • Genius235
    #7564
    Max mekkora nagyságú sd kártyát ismer fel a wiikey sd adapter?
  • rnd
    #7563
    Ja.. és persze modcsip is jó neki...
  • rnd
    #7562
    A #7555 hozzászólásban olvasható hogy mi kell még hozzá:

    - Action Replay + preparált memkártya
    - SD Media Launcher (vagy vmi hasonló neve van és adják hozzá az SD adaptert)
    - PSO1&2 + BBA
    - USB gecko (ehhez igazából SD adapter sem kell, mert pc-ről is lehet tolni)
  • Guitar14
    #7561
    És ehhez a "WiiKey SD"-hez még kéne venni egy indító cd-t amivel "bootolni" tudsz az SD kártyáról játékot vagy mást, nem igaz?
  • rnd
    #7560
    Tessék, 700 forintért rendelhetsz:
    WiiKey SD (utángyártott)
    Mivel semmi elektronika nincs benne, nagyot bukni nem lehet.

    Nem ismerem őket, de ha ilyesmiket beszélnek, háááttt.... lehet hogy jobb is ;-)
    Az egyetlen dolog ami miatt alapból nem viszi a másolt vagy újraírható lemezeket a gc, az a lemezek különböző mértékű fényvisszaverő képessége. A gyárilag nyomott lemezeké valahol 80-90% körül van, az írható lemezeké 50-60%, míg az újraírható lemezek 30-50%. Emiatt ezekhez a lemezekhez kicsit több energiát kell a lézerdiódából kicsiholni (persze anélkül hogy elégetnénk). A dióda gyári szórása is elég nagy.
    Nekem olyan gépem van amiben jól lehet hajtani a diódát mert gyárilag nem volt. Van amit már a gyárban erősebbre kellett állítani a nyomott lemezekhez is. Na azok nem tudnak elegendő fényt kibocsátani ahhoz, hogy a lemezről visszavert mennyiség értelmezhető legyen. Ennyi.
  • elims
    #7559
    Bíztam benne,hogy max.pestet írsz. Egy majd' két évtizedes,3l-es kocsimmal mennék.
    De Esztergom oda-vissza min.15-20e Ft benzinből..
    Viszont ha azt mondod,hogy az újraírható lemezt is lejátsza,lehet rászánom ezt a költséget és tényleg megnézem.
    40e nagyon sok. Gondolom ezért az egész gc pakkodat gondoltad.
    Nekem csak az a memóriakártya kellene,amire rámásolva megy a téma. (más nem kell,karcmentes,alig használt,chipelt gépem van eredeti és kevésbé eredeti lemezekkel)
    Azt külön nem adnád el?

    Én nem potya,fórumos irományokra/fake youtube videókra hivatkozok,félreértettél.
    Többek között olyan hozzáértőkre mint Türhő,Laja és még egy-két ember. Ők azért ismertek ebben a körben.
  • rnd
    #7558
    Sőt... esetleg át tudom cuccolni az egészet Esztergomba.
    Nehogy az legyen hogy isten háta mögötti helyet írtam ;-)
  • rnd
    #7557
    Oké. Komárom-Esztergom megyébe kell mászni, Lábatlanra. Privátba írd meg melyik hétvégét választod és dobok telszámot ahol egyeztethetünk...

    Eladom: 40 papír és a tiéd... ^_^
    Semmi baj a stílusommal. Te irományokra hivatkozol, hogy nem lehet. Nekem viszont most is van ilyen gc-m. De te még ezután is ragozod hogy márpedig akkor is neked van igazad, mert a szakértők írták ám...
  • elims
    #7556
    A stílusoddal van nem kis gáz.
    Nem normális hangvételbe írsz,de biztos látod.
    Azok a 10éves cseppgyerekek sok 100embernek chipeltek ki/javítottak meg mindenféle gépeket. Még innen a sg-ről csináltak egyet-kettőt.. És ezt nem a neten olvastam.

    Ezért is kérdeztem. Például videóknál biztos beszaggat,de ha neked otthon van a polcon,már kiváncsiságból is megnézem. 2sört megér.
    Ha tényleg működik,meg is venném -ha eladod-.
  • rnd
    #7555
    Erre nem tudok mit mondani. Vagdalódzol itt baromságokkal.
    Leírtam, hogy mit mire és hogyan kell állítani. Pont.
    Az hogy egy 10 éves hüjegyerek mit írt a neten nem nagyon érdekel, még akkor se ha te szakértőnek hívod őket. Ha akarsz látni gamecube-ot ami viszi az újraírható lemezt, 2 sörért mutatok neked egyet ;-)
    Persze el kell jönnöd, de legalább hozod a söröket is... ^_^

    Négy módszer van, amivel SD-ről is lehet játszani:
    - Action Replay + preparált memkártya
    - SD Media Launcher (vagy vmi hasonló neve van és adják hozzá az SD adaptert)
    - PSO1&2 + BBA
    - USB gecko (ehhez igazából SD adapter sem kell, mert pc-ről is lehet tolni)

    Ezeket softmod-nak is nevezik mert nem kell szétszedni a kockát és lehet varezolni. Az SD adapter fillérekből megvehető illetve csinálni is tudsz. Ez egy olyan spec gc memkártya amin van egy SD slot. El kell indítani egy dol-t (sdload vagy sdboot) és onnantól lehet futtatni a dolgokat SD-ről. Youtube-on találsz videókat róla. Keress rá.
    Annyira nem teszteltem, kábé minden játék fut, van picit szaggat ha túl nagy adatmennyiséget kell átpumpálni az SD-ről. Kényelmesebb mint lemezt irogatni...

    ((Remélem kitaláltad, ezt nem a neten olvastam a "hozzáértőktől" hanem itt van minden a polcon...))
  • elims
    #7554
    Á,ezt te sem gondolod teljesen komolyan. :-)
    Nem egy ember írta,egymástól függetlenek és tényleg hozzáértők,de ezt most nem ragoznám.
    Gamecube-nál teljesen mindegy milyen fejet fogsz ki.Újraírhatót akkor sem visz és bármit csinálsz vele nem is fog.
    Az ohm részre nem tudok mit írni,mert nem tudom mennyin áll az enyém. Igazad lehet,passz.

    Ez viszont 100%-ig igaz! 400-500Ft-tól vannak hozzá játékok (eredetiek).
    Arra esetleg jó lehet,ha ritkább játékot próbálnál ki és nincs eladó vagy ha van akkor többe kerül mint maga a gép.
    A sd kártyás témáról olvastam már,de vhogy nem mozgatott meg a téma.
    Talán nem nagyon bíznék benne.
    Ha van róla tapasztalatod,megköszönném.
  • rnd
    #7553
    Amit írsz természetesen badarság, akit te hozzáértőnek vélsz baromira nem ért hozzá. Ugyanis minden attól függ milyen olvasófejet fogsz ki. Van amit már alapból is nagyon ki kell hajtani hogy a gyári lemezt olvassa. Az én gamecube-om pölö viszi még az újraírt lemezt is. Igazából én azt mondom hogy ha rámértek a potira (állítás előtt) és 200~250 ohm körül van akkor felesleges erőlködni vele, megbízhatóan nem fogja vinni a másolt lemezt. Ha 350 fölött van akkor érdemes 50-es lépésekben vinni lefele és nézni hogy mit változik.
    De ma már a gyári játék olcsó, szóval nem is értem mit baszakodtok ezzel.
    És miért nem játszotok SD kártyáról ha már varezoltok? O_o
  • elims
    #7552
    Mégegyszer írom..A gamecube lézerfeje Nagyon kényes -ezt több hozzáértő mondta nekem és 100% igaz-,ezért ha lemezt írsz csak verbatim lemezt (nem újraírhatót),imgburn programot és 2.4x sebességet kell használni.
    Ez a biztos!

    Természetesen küldök neked lemezt.Nézek egyet a régi írásaim közül.Azok biztosan mennek elsőre! Mind karcmentes.Ahhoz igazíthatod a fejet nyugodtan.
    Írd meg a címed üzenetben.
  • Guitar14
    #7551
    Néztem videót youtube-ről, olvastam fórumokon én mindegyik módba írtam ki. és mindegyiket beleteszem egy állításnál (asszem írtam ki seb.:1x,2x,3x,4x program:imgburn, nero és olyan helyről szedtem le az .ISO-kat aholki volt írva hogy tesztelve GC-n) De még lehet az is ha meg tudjuk beszélni (privátban) hogy ha tud küldd nekem postán egy másolt játékot ami nálad működik és én kipróbálom (természetesen állom a postát)
  • elims
    #7550
    Őszinte leszek,nem emlékszem.
    Nem akarok hülyeséget írni,de mintha kb. 180fokot tekertem volna (vagy 360-at).
    Amerre elkezdett mozogni a fej,arra kellett volna tovább tekerni.

    Viszont ami fontos..biztos,hogy jól írtad ki a lemezt?
  • Guitar14
    #7549
    elims: próbálgattam amit mondtál:
    kicsiket tekergettem jobbra/balra és semmi (egyszer volt hogy elkezdte olvasni mozgott is maj visszaugrott a helyére a fej és leállt)
    persze visszaállítottam az eredeti pozíciót
    azt szeretném kérdezni, hogy merre tekerjek, mennyire kicsiket és ha kérhetném nálad az eredetihez képest mennyit és merre forgattál (hány fokot)
  • elims
    #7548
    Szia!

    180-220ohm.
    Rw lemezt nem fog tudni olvasni,bármit csinálsz. Én eddig csak verbatimra (dvd-r) írtam,az biztos jó.
    Nem hiszem,hogy a fuji beválik.
    Gc-ba van a legválogatósabb fej.
    Csak imgburn (ha kislemezt írsz)! 2.4x-es sebességgel.
  • Genius235
    #7547
    Egy másik kérdésem is lenne, hogyan írjátok ki a játékokat, milyen programmal?
  • Genius235
    #7546
    Sziasztok!
    Sikerült megcsinálnom chippelést, abban kérnék segítséget hogy a lézerfejet milyen értékre kell beállítanom ahhoz hogy olvassa a mini Dvd -rw Fuji típusú lemezt?
  • elims
    #7545
    Szia!

    Amikor megchipeltem a gépet,nálam sem volt ilyen műszer.
    Óvatosan,kicsiket tegergetve ráállítottam. Többször próbálkozva.
    Erősítesz,lemez próba,megint tekersz,újra próba.
    Ha nem ész nélkül csavarozol,nem lesz gond. )
    100%
    Viszont azért azt nézd,hogy amikor bejön,azaz lejátsza,abban a tartományban ne a legerősebbre legyen állítva.
  • Guitar14
    #7544
    Sziasztok!
    Nekem is csipelve van a GameCube-om és szeretnék segítséget kérni!
    Olvastam, videót néztem sok helyen, hogy hogyan kell, különbőző fajtájú/márkájú DVD-vel (kicsi, nagy, újraírható/Fujitsu, Verbatim, Maxell, TDK) és egyik se működött. Betettem megforgatta elkezdte olvasni majd leállt, mindegyiknél ez volt.
    Hallottam a lézerbeállításról csak nincs ilyen mérőműszerem amivel be tudnál állítani nélküle meg nem akarom mert tönkremegy.
    Szóval tippet vagy valami ötletet szeretnék kérni! Segítséget agyon megköszönném!
  • elims
    #7543
    A nagylemezeket dao-ban,a kicsiket tao-ban.
    De egy próbát megér.

    Köszi!
  • rumkola
    #7542
    dao-ban kell írni a lemezeket
  • neogeo
    #7541
    akkor csak tippelek, próbálj meg dao módban írni
  • elims
    #7540
    Köszi a segítséget!!

    Nem ezzel lesz a gond.
    Pár éve,amikor írkáltam,nem volt gond,hogy milyen média kódú.
    Több helyről vettem (igaz,csak narancs-sárga,mínuszos 8cm verbatim-ot) és mindig jó volt.
    Tudom,hogy vmit kefelejtek csak azt nem tudom,hogy mit..

    A legelső gc-mnél én is kipróbáltam a nagylemezes témát.
    Sokkal kényelmessebb a kicsi!
    Persze nem így....

    Ezt a kislemezt másképp kell megírni,mint a nagyot.
    A naggyal nem kell vacakolni,tudom.
  • neogeo
    #7539
    simán írd imgburn-nel default beállításon
    nekem minden lemez sikerült így bár én nagy dvdre írok négyszeresen
    ha az összeset elrontja akkor lehet hogy a dvd média kóddal van gond, lehet olyat fogtál ki amit a GC lézere nem szeret
    a verbatim lemezek többfajta felülettel léteznek ha jól tudom, imgburn-nel meg lehet nézni a tieid milyenek
    MCC-nek jónak kell lenni elvileg
  • rumkola
    #7538
    hát nemtom, én simán nero-val írtam mindig, semmit nem buzeráltam :)

    sztem szarok a kislemezeid, nekem azokból soha nem vitt egyet sem, aztán szereztem egy csavarnyúzót és a nagyokkal már nem volt gond
  • elims
    #7537
    Köszi a segítséget!
    Nem ez a gond. A fejet beállítottam chip után. Akkor minden jó volt (írtam is 20-25-öt,vitte is és a mai napig olvassa Azokat elsőre),most viszont Elfelejtettem,hogy akkor hogyan írtam.
  • Genius235
    #7536
    Üdv mindenkinek!
    Nem tudom hogy egyáltalán még foglalkozik e valaki a témával de mégis megkérdezem, csinál még valaki gamecube chippelést?, ha igen írjon nekem.
  • Dj Siegfried
    #7535
    rontottad? Az mit jelent? Megírta a gép, de a GC nem olvassa? Fejállítás a titok nyitja!
  • jackoneill90
    #7534
    Van eladó gamecube valakinek itt? Csak az ára érdekelne meg, hogy minden lemezt lejátszik?
  • elims
    #7533
    Sziasztok!

    Egy nagy segítségre lenne szükségem.
    Egy pár évvel ezelőtt -ha jól emlékszem- ezen a fórumon írta meg vki a megoldást. Akkor minden gond nélkül ment a dolog,most -egy-két hónapja- nagyon nem akar összejönni a téma...
    Vmit elfelejtettem és nem ugrik be.
    Verbatim 8cm dvd-r+img burn+2.4x+tao mód+ ???
    Most rontottam a 15. lemezt a "pár" próbálkozás után és semmi.

    Ha vki tud,segítsen.

    Előre is köszönöm!
  • aya
    #7532
    Gamecube broadband adaptert keresek.
  • SeanT
    #7531
    3 darab kábelem van,mindegyikkel ugyanaz a helyzet!tévé most automata állításon van,de ha állítom sem változik semmi!