117
A Memento cimu filmrol...
  • GregSB
    #71
    Szerintem Natalie nem tudta hogy Lenny ölte meg. Mondjuk jobban belegondolva látta hogy vezeti az ő Jaguárját, szóval akkor mégis tudta?

    Az lehet még, hogy N tudta hogy Lenny magától tuti nem ölte meg Jimmy-t, valaki rávette. Ezért akarta megölteni Dodd-ot, mivel vele lett volna üzlete, lehet arra gondolt Dodd ölette meg Lenny vel Jimmyt.
  • Lantee
    #70
    Jaja! Valami hasonlót gondoltam én is. Sammy csak szimulált, az is tuti. Lenny felesége volt cukorbeteg, az is tuti. Teddy segitett neki, az is tuti. DE NATALIE MIÉRT SEGIT NEKI (meg keféli), mikor Lenny ölte meg Jimmy-t???
    Ez a rész még nem tiszta!
  • Vialis
    #67
    Hát ez a Dod még nekem sem tiszta. Valamiért útban van Natalienak. Asszem talán a Natalie pasija árulta a Dod drogját, és az a pénz, ami a pasi kocsijában volt és most a Lenny költi, talán az kell a Dodnak. Vagy valahol elveszett az anyag és az kell neki. Valami ilyesmi lehet, nem?
    A DVD-kérdést passzolom.
  • Lantee
    #66
    NA! Így, másodszori "olvasatra" kezd összeállni a kép! :)
    Egy-két dolog még mindig nem világos. Pl. Ki a faszom az a DODD??? :)

    Mikor jelenik meg DVD-n? ...2-es régiókóddal?
  • Vialis
    #65
    azt hiszem tényleg így van, most, hogy utánagondolok. De ezt magyarul is mondják.
  • galocza
    #64
    egy adalék:
    javítgatom a magyar feliratot, mellette olvasgatva néha az angolt:
    {123969}{124017}When l looked into his eyes,|l thought l saw recognition.
    {124019}{124066}Now l know you fake it.
    {124068}{124139}lf you think you're supposed to recognise|somebody, you pretend to.
    {124141}{124223}You bluff it to get a pat on the head|from the doctors.
    {124225}{124296}You bluff it to seem less of a freak.

    ebből az derül ki, hogy sammy tényleg beteg volt. AZT szimulálta, hogy felismer embereket, hogy jó legyen az orvosoknál, nem a betegségét. ez a tettetett felismerés vezette félre a főszereplőt...
  • Vialis
    #63
    nézd meg sokszor, és megérted. Azzal teljesen elrontod, ha felbontod a sorrendet.
  • GregSB
    #61
    Inkább nézd meg DVD-n, van rajta olyan fícsör, hogy időrendben megy végig a film :)
  • galocza
    #60
    remek film... nem elég 1x megnézni ezt sem. gondolkozom rajta hogy szétvagdosom és összerakom időremdi sorrndben, hátha többet fölfogok... 8)
  • Vialis
    #59
    jéééé, erre nem is emlékszem, na majd előkeresem, ha visszakaptam. Most a barátnőmnek adtam, hogy ezt nézzék meg háromszor, ne a Star wars 2-t. Ezt még érdemes is.
  • Vialis
    #57
    Sammy egyébként létezett, de nem volt felesége, és csak szimulálta az állapotát, nem volt semmi baja.
  • Vialis
    #56
    Igen, így gondoltam én is.
    Az látod érdekes kérdés, hogy miért emlékszik arra, hogy kinyírta a feleségét. Lehet, hogy ez egy baki? Elvileg nem kéne rá emlékeznie. Miután megölte, rá 10 perccel el kellett volna, hogy felejtse. A Teddy meg azt mondta, hogy azért meséli el folyton, hogy kondicionálja magát és magával is elhitesse, hogy ez a story. De nem kéne, hogy emlékezzen rá!!!!!
  • Blasta
    #55
    "A neje túlélte a támadást, a végén látszik, hogy tetoválva volt amikor a csajjal együtt voltak"

    Ez kissé érthetetlen, ezért javitanám:

    A neje túlélte a támadást, a végén látszik, hogy Lenny már tetoválva volt amikor a csajjal együtt voltak, igy az a közös kép a támadás után történt tutira...

    NNNA. Remélem igy tiszta.
  • Blasta
    #54
    Akkor az én verzióm:

    Lenny beteg. A neje túlélte a támadást, a végén látszik, hogy tetoválva volt amikor a csajjal együtt voltak. Sammy Jenkins-t vagy kitalálta, hogy legyen egy "intQ" példa saját magának, vagy létezett a srác, de ami megtörtént az igazából Lenny-vel és a feleségével történt. Vagyis Lenny felesége adatta be magának az inzulint. Teddy mondta, hogy kómába került és meghalt. A lényeg az egészben az, hogy ha Lenny ismeri az egész történetet (Sammy-röl és a nejéröl) akkor az CSAK saját magával történhetett meg, hiszen az asszony biztos nem mesélhetett neki, hiszen megmurdált, Sammy pedig nem emlékezhet az egészre. DE mivel Lenny ismeri a sztori végét, ezért TUTI, hogy saját magával történt meg az egész. A kérdés, hogy akkor Ö honnan emléxik minderre??????

    A végén az a duma, hogy "hazudjak magamnak, hogy legyen célja az életemnek???" az nagyon erös. Belegondoltam és tényleg!!!! Ebben az állapotban képes HAZUDNI saját magának, hisz nem tudja, hogy amit felirt 30 percel korábban egy cetlire, az nem igaz. Iszonyat jó....
  • Vialis
    #53
    vagyis a Teddy rendszámát írja fel a Lenny
  • Vialis
    #52
    na, ahogy én megfejtettem (vagyis a Teddy így mondja el, és itt nem kamuzik): Lenny felesége túlélte a támadást, Lenny viszont a fejsérülés következtében elvesztette a rövid távú memóriáját. A felesége viszont ezt nem tudta elfogadni, és beadatta magának az inzulint háromszor, hogy tesztelje Lennyt. Tehát Lennyvel történt az, amit ő Sammy Jankisről mesél mindenkinek. Sammy tényleg csak egy szélhámos volt. Csak azért meséli ezt a sztorit újra meg újra, hogy magával is elhitesse, ami sikerült is.
    Teddy-t azért öli meg, mert az kinyiratott vele egy csomó fickót. Felírja Lenny rendszámát, (mert tudja, hogy elfelejti úgyis, hogy ő írta fel magának) és magára tetováltatja, és később a rendszám alapján talál rá Teddyre, és kinyírja. Na a vége zavaros lett, de remélem valamennyire értitek. Az biztos, hogy egyszer nem elég megnézni, sőt, kétszer sem. Nagyon jól megcsinálták.
  • Jasmin
    #51
    szerintem, pedig a végén Teddy mondta el az igazat...hogy Lenny felesége nem halt meg....csak kellett valami cél, valami mozgatórúgó amiért él..."minden városban van egy Johnny G.", mindig van egy kapocs, "egy cetli" egy újabb nyom... mivel nem volt élete, felépítette és ez vitte tovább a napjait...ez egyébként többször is hangsúlyozva volt a "szokások és beidegződések" -kel, hiszen így és ezekből épülnek fel a napjai, az élete....közben meg céltáblája mindenféle embernek...és eszközként használják céljaik eléréséhez...

    érdekes film...még meg kell néznem egypárszor
  • Assassin
    #47
    Díjaznád ,mi?:)
  • Sephi
    #46
    Dijolenne ha abba hagynatok :)))
  • Assassin
    #45
    Nem disztillálni hanem disztingválni:))
  • Róka
    #44
    Dihidrogén monoxid vagy aqua destilláta?
  • Sephi
    #43
    Mas: Hogy leehtnek egyesek ilyen hujek mint ez a Dik- emberek ? ahahahaha
  • Sephi
    #42
    Garfield koszike szepen most mar vilagos kicsit de aze meg midig kod ... reg nem ladtam ilyen jo filmet
  • Garfield
    #40
    He-he, én is két óra alatt néztem meg az 1h 48m-es filmet, mert állandóan le kellett pause-olnom gondolkodni...

    Most akkor Teddy volt a gyilkos vagy nem?

    Nem. Sőt, a gyilkos nem is szerepelt a filmben. Két narkós srác volt, az egyiket a felesége megtámadásakor lelőtte, a másikat pedig Teddy segítségével már rég kinyírta; ekkor készítette Lenny-ről azt a képet, amikor az mosolyogva a mellén levő feliratra mutat.
    Teddy rendőr volt, aki felhasználta Lenny-t a saját pecsenyéje sütögetéséhez és megölette Jimmy-t (Jimmy Grants - "Johnny G"). Aztán jött a maca, Natalie, aki szintén felhasználta a srácot, hogy eltegye láb alól Teddy-t (John Gammel - "Johnny G")

    A felesege Lenny nek diabetikus volt?

    Úgy tűnik. Bár lassan már én sem tudom, mi a valóság.

    Sammy letezet??

    Létezett, csak nem volt felesége, hanem ami Sammy-vel történt, az a gyakorlatban Lenny-vel.
  • Laalee
    #39
    Dikkma :)))))
  • Assassin
    #38
    Disztingváljunk!!!:)))
  • Assassin
    #37
    Diverzáns?
  • Assassin
    #36
    Ditirambikus?
  • Assassin
    #35
    Disztichon?
  • Assassin
    #34
    Diszonáns?
  • Assassin
    #33
    Disszidens?
  • Assassin
    #32
    Diszpécser?
  • Assassin
    #31
    Diszkrecionális?
  • Assassin
    #30
    Diszciplina?
  • Efreet
    #29
    Dicsőséges?
  • Assassin
    #28
    Diskurzus?
  • Assassin
    #27
    Dioptria?
  • Assassin
    #26
    Dilettáns?
  • Assassin
    #25
    Diktátum?
  • Assassin
    #24
    Diftongus?