389
Aktualis gamer konfiguracio
  • Aborg
    #1
    Sziasztok. Nem vagyok egy nagy szakertoje a hardwernek, en egy geppel kihuzom viszonylag hosszu ideig. Utoljara 1998-ban frissitettem jelentosebben, ugyhogy lassan ideje lenne megvalnom a regi jo P 200, Voodoo2 konfigomtol, bruhuhu. Persze nem a legforrob ujdonsagokra akarom lecserelni, valami arany kozeputat lenne jo valasztani. Ezert nyitottam ezt a temat, a hozzaerto szakik idorol idore megvitathatjak mi is az adott idoben a legjobb vetel. En meg majd idelesek es esetleg okosabb leszek :)
  • Anee
    #2
    Hmmm
    Egy 1.4es TB + Radeon8500 + DDRes lap +256MB PC2100 úgy 3 évig biztos betartana megint:-)
  • TheZsenyka
    #3
    Jelenlegi konfigom:

    Shuttle Spacewalker AK31 v2.0 DDR lap
    AMD ThunderBird 1.2GHz (133MHz*9)
    512MB DDR SDRAM CL2.5
    Elsa Erazor X (GeForce 256) 32MB RAM
    Szégyenteljes alaplapi AC 97 cuccmerák mint hangkreátor...
    2x9GB SCSI UW HDD
    Adaptec 2940 UW2 kártya
    2xToshiba DVD (IDE)
    Eicon Diva 2.1 ISDN kártya
    1.44 FDD

    Szóval nekem most ez van. Nem egy nagy döbbenet de egyenlőre elmegy... Enemy, már látom amint beszólsz... úgysem mered kiírni a gépedet...
    (ENEMY gépében csak a három winyó vagy fél milla )
  • Anee
    #4
    de nem a jelenlegi konfigod érdekli Aborgot hanem ami még jó sok időre...........
  • UnConnecteD
    #5
    ha ujat akarsz, akkor kb. ezzel a cuccal ellehetsz egy darabig.

    MSI KT7266Pro /45
    AMD Athlon XP 1600+ /42
    2 * 256 DDR ram /18
    Asus V8200 Pure GF3 64 Mb /89
    MAXTOR Diamondmax 40 Gb 7200 rpm /28
    CREATIVE Sblive 5.1 /10
    Teac 16/10/40x IDE /28
    Codegen ATX miditorony +300W tap /10

    Az arakhoz meg hozzacsapnak 25% afa-t is, hogy jobb kedved legyen. Aprobb dolgokat (bill,cooler stb.) nem irok, azt valogass magadnak.

    Ha tudsz kb. decemberig varni, akkor vga-nak valoban erdemes az uj 8500-es Ati kartyat tenni, es az alaplapbol is a KT266A-t.

  • Anee
    #6
    sblive 5.1 helyett Soniqfurry
    meg egy 512es ram nem 2 256os
    Mindenképp radeon 8500:-)))
    ugyanannyi mint a gf3
  • Aborg
    #10
    Koszi, jonnek a tippek szepen. Csak ulok es figyelek, csak igy tovabb
  • UnConnecteD
    #11
    Anee >>> azert azt mondd mar el lecci, hol lehet kapni 512-es DDR ramot ?

    NormalisEmber : http://www.neuro2000.hu/index2.html
  • Anee
    #13
    www.satrax.hu/multimediatower/towerarlista.xls
    a Sata Cruz 21 audigy meg 40körül
  • Pheel
    #14
    Debrecen megesz :)))))
  • Anee
    #15
    nem...most megutáltam ezt a boltot de akkor is nagy választék van ebben a boltban:-)
    de az hogy úgy rakták fel a FOP32met hogy alapból 55fokos volt a 850es duron meg szíjelbaszták a radeon hűtésemet azután máshogy megyek majd oda
  • Anee
    #17
    az a valós órajel az 1600+ meg hogy egy 1600os P!nek felel meg
  • Anee
    #18
    thunderbird xp?:-))))))))))))))))))
    jaj
  • UnConnecteD
    #19
    NormalisEmber > a tenyleges orajelet. az 1600+ pedig, elvileg, hogy milyen P4-nek megfelelo a sebessege, de ez meg a 2000-est is siman lenyomja a legtobb alkalmazasban.
  • Pheel
    #21
    Ne engedd nekik felrakni. Én sosem szereltetek cégnél. Hülyébbek, mint én...
  • Aborg
    #22
    A P4-esek nem igazan jok gamer gepbe? Vagy csak tul dragak az AMD-hez kepest?
  • UnConnecteD
    #23
    P4 nem tud semmit, raadasul draga is
  • Anee
    #24
    nemhiszem hogy quaker vagy mert csak abba gyorsabb pár százalékkal
  • Aborg
    #25
    Quake... a regi szep idok jutnak eszembe, a 486-osom, 320x200 ban remuldoztem a zombiktol... a tobbi kuakek mar nem igazan hozzam szoltak. Szoval akkor az AMD fele erdemesebb kacsingatni
  • Anee
    #26
    jaja
  • Mathias
    #27
    Aborg mennyi pénzed van?
  • Anee
    #31
    300as kell s akkor semmi baj nem lesz szinte soha
    gondolj a jövőre is:-)soha nem tudod mikor szeretsz bele egy 32szeres cdíróba s veszed meg
  • Anee
    #32
    "Az AMD közleménye szerint az XP sokkal érzékenyebb mint a korábbi Athlon verziók. Az alaplapok bővebb ismertetése helyett sokkal okosabb ellátogatni az AMD azon oldalára, ami ezzel foglalkozik. Ott megtalálhatók az ajánlott alaplapok mellett az ajánlott hűtők és memóriák is.


    Az AMD ezen oldala a tápegységek terén is segítséget nyújt, de annyit elárulhatunk, hogy a stabil műköséshez és főleg a tuningoláshoz a márkás, megbízható tápegység elengedhetetlenül fontos. Emellett legalabb 400 W teljesítménnyel kell rendelkeznie. "
    dewdew oldalán volt:-)
    erről ennyit


  • vrob98
    #39
    Tika kicsit el vagy tevedve, ugyanis a P4 az jobban melegszik mint az athlon. Ha futesre kell akkor inkabb azt vedd.
    Az AMD-vel csak az a baj, hogy ami hot lead azt nagyon kicsi feluleten, ezert ha az ovatlan/lama/ ember rosszul rakja ra a hutobordat, esetleg olyan hulye hogy ra se rakja/lasd Tom baratunk/, akkor ketsegtelenul eroteljesen lecsokken az elettartama/1-2 sec/.
    :)
  • Aborg
    #40
    Most per pillanat itt zsebben 100e de persze hajlando vagyok hozzacsapni meg egy (ket?) fizetest... mert hat ugye grafkartya is kell a kaszniba bele.
    Az eddigiek alapjan egyertelmuen az AMD fele hajlok, a Tika meg egy ultrafansz (van szerencsem ismerni szemelyesen)
  • Aborg
    #41
    Bocs, elfelejtettem: ez valasz volt a #27 -re, az osszeg meg sajnos nem dollarban van.
  • Anee
    #42
    a táppal én se vagyok bizti
    3winyó
    cdíró
    amd proci+kellékek
    soha nem volt semmi baj s én is azt állítom hogy elég egy 300as táp

  • Anee
    #45
    hát pl mekkora rajta a kamat azt is nézd ad 1 + hogy birnád visszafizetni ad 2
    Meg nem arra szánják hogy gépetfejlesssz ad3
  • Aborg
    #47
    Nembaj, HD-t mar nyaron beszereztem (20 GB Maxtor 7200 rpm) meg monitor se kell, most is azt nezem .
  • UnConnecteD
    #53
    SilverComp:
    MSI K7T266pro2 ddr=40.4+afa
    szerintem ez jobban
  • CSOCSO
    #54
    min gép ami mostantol kell:
    256 ram 800 as gép és 64 megás gef 2 mx 400's!
  • narumon
    #57
    Ami nekünk bevállt (ezt ajánlom):
    ECS K7S5A DDR
    256MB DDR
    900 v 1000 TB
    Geforce 2 GTS VGA kártya.

    Ez egy viszonylag olcsó de nagyon stabil, nagyon jó kis gamer konfig. Többet eladtunk már belőle és nagyon állatul műxenek.
  • vrob98
    #58
    Az MSI K7T266Pro az meg a regi Via266-al van.
    A 2-es van az ujjal, es a ketto kozott hatalmas kulonbseg van, de biztos lattal mar epp eleg tesztet.

    Csocso boven eleg egy 32Mb is VGA is.
  • Anee
    #59
    hát már nxyugodtan belemehet több mhz és nagyobb grafcard is
    amúgy tökéletes
  • Anee
    #63
    találtam új alternatívát:
    GA-7DXE vagy milyen alaplap KT266A chipset s az LSnél meg a 3t-nél lehet kapni előbbinél 26,800 másiknál 28
    annyira nem lehet szar hogy ennyire olcsó lenne!
  • Anee
    #64
    nem szerintem de te döntésed száítson
  • Anee
    #68
    ja jóminőséüek tuningba nem járnak élen de ISZONYAT stabílak tehát ha az asusra rámondják hogy stabíl akkor ez az etalon.Már a régi GA-5AAm se fagyott szinte soha
    Ami bios van rajta nállam +1pont:-)
    kék +1pont:-)
    az hogy nincs se AMR se CNR se ACR +1pont:-)
    de nincs a NBn venti -1pont:-(
    csak 5PCI -1pont
    no raid-1pont
    no integrált seriously hangkártya +1pont
    ennyire teccet az ötlet hogy erre kell fejlődni hogy máris veszel 1et??????????????????wow
  • Anee
    #70
    hülyekérdés de mért nem az LSbe vetted/veszed?/ott -2+áfával olcsóbb!!!!!
    MSI az raides s gazdagabb szoftvertámogatást kap
    Epox............no comment
    hát nemtom 1.4es xp-t is lehetne egy keveset tuningolni....mondjuk 140es fsb bővenelég lenne:-)
  • narumon
    #71
    "hát már nxyugodtan belemehet több mhz és nagyobb grafcard is
    amúgy tökéletes"

    Hát csak azért igy van ez mert ez igy nagyon olcsó, kisker árakat irok. Az alaplap 24+Áfa a Tb900 17.500+Áfa a DDR RaM meg nem sokkal drágább mint az SD, és ezen a configon nem sok játék van ami szaggat. Persze hardcore gamerek belevághatnak egy AMD XP 1500+-t is. Egyébként meg az is 40 alatt van nettoban.
  • Anee
    #72
    hát az biztos hogy ma jó de szerintem előre gondolkodnak az emberek mikor gépet vesznek