389
Aktualis gamer konfiguracio
  • SaphireDraco
    #389
    Sziasztok!
    Szertenék uj gépet venni lehetőleg kéveésbé elszált áron szal mondjuk legrosszab esetben 100k (ez tudom igy kevsének tűnik de amikro az ember összeválogat ebből már jókat ki lehet hozni).
    Nekem nem létszügség minden hight grafikon futattni meg ritkán borzolnak fel uj játékok de a közelgő bad company 2 nagyon megtetszett és hát igaz ami igaz ahoz már szerintem kevés lenne a gépem.
    A modern warfare 2 nagyon szépen vitte a szerkezet semmi röccenés de az egy nagyon jól megírt játék ugyanis az én pcm egy 2 magos 3,4ghz cpu 1,25gb ram meg egy 9400 as vidikártya :). Igazából ugy terveztem hogy kéne egy jókis alaplap amire lehet építeni szal pl átteszem a régi dolgokat arra az alaplapra és pl most lenne pénzem ramra akkor vezsek bele azt utána meg szépen folytaom ezt a folyatamtot szal nem egybe venném meg teljesen. Szerintetek ez így lehetséges?
  • sambauer
    #388
    Üdv. Manapság kemény 10 ezer pénzből milyen AGP-s Videokártyát érdemes venni ?
  • tmisi
    #387
    Azért ennyire nem igaz ez. Én nekem a mostani konfigom fél éve van, idáig minden megy maxon simán 1440x900-ban, kivéve a GTA4-gyet és a Crysist, de azokat még konzolok sem képesek futtatni olyan graf szinten (állítólag a GTA4-ben az Xboxos látótávolság a PC-s verzióban valami 20% körül van, a Crysis meg ugye eleve ki sem jött konzolra, mert megülte volna a gyomrát, mellesleg már medium-high beállítások mellett is nagyon jól néz ki DX9-ben is, soha rosszabbat!). Azt viszont elismerem, hogy sok játéknál nem tudnak rendesen optimalizálni, így a normális látványvilághoz (vagy manapság már a nagy TFT-k natív felbontásához) erős gép kell.
    Egyébként jól kell az alkatrészeket összeválogatni és nem kell olyan igényesnek lenni. Aki azért dobja el kártyát, procit, mert 16xAA helyett csak 4xAA-val megy, vagy nem képes 60 fps-re, csak 50-re (30-40 már a kritikus szemnek is folyamatos), az meg is érdemli...

    Ha egeret és billt veszel, az már egy egybeépített barebone PC lesz, főleg ha netezni is tudsz rajta.
  • Chipi85
    #386
    Hát szerintem meg fordítva!
    Aki csak játszani akar, az Konzolt vesz!
    A PC-t folyamatosan újítgatni kell, mert soha nem fut semmi normálisan rajta!
    Ma megveszel egy komoly PC-t, 2 hét múlva új videókárty, mert ki jött egy új játék, ami keveselli a VGA-t, 1 hónap múlva plusz memóri, mert kevés a vadonatúj jáséknak, és ez igy meg addig amíg 30szor nem cserélsz konfigot!
    A Konzolnál meg nem kell ilyennel foglalkozni!!
    Stratégiát is lehet játszani GamePaddal. Én C&C-ztem PSX-en! De a mai konzolokhoz már egeret meg bill-t is lehet venni!
  • sambauer
    #385
    ha stratégiára gondolsz, hát az nem az én műfajom, vtmb szintű gamek meg már semmire se jönnek, szóval nincs túl sok lehetőség...
  • vasziszdasz
    #384
    Aki játszani akar az pc-t vesz, mert komoly játékok csak pc-re vannak.
  • sambauer
    #383
    Értem, hát akkor el van döntve :) Végülis emiatt jöttem el PC elől. Kösz a felvilágosítást.
  • Chipi85
    #382
    Hát szerintem Xbox360-at nem éri meg erre cserélni!
    Ami játékokat kiadnak Boxra, azzal ugye mindel tudsz játszani, de szerintem fél év és kevés lesz ez a PC játékra!
    Általában fordított csere szokott lenni: aki játszani akar, az Boxot vesz vegy PS2-őt vagy 3at vesz/cserél!
  • sambauer
    #381
    erre cserélnék egy xbox 360-ant. nekem most nincs játékra alkalmas PC-m
  • Chipi85
    #380
    Ezt akarod megvenni, vagy ez a mostani géped??
    Mert ha venni akarod, akkor jobban járnál egy másikkal, amit újonnan veszel, és az hamarabb jó játékra!Mondasz egy árat és összedobok egyet neked!
    A 3gb akkor ér valamit, ha 2*512 + 2*1gb, mert akkor DualChannelban kezeli az alaplap, vagyis kétszer olyan gyorsan kezeleli mintha 3 db 1 gb-s modul lenne benne!
  • sambauer
    #379
    de ezeket leszámítha és ha nem 3*1GB a memória akkor érdemes, vagy hanyagoljam ?
  • Chipi85
    #378
    Hát szerintem:
    Ha amemória 3*1Gb akkor előnytelen, mert nem kezeli duálban, és csak lassítja a másik kettő modult!
    A Deer táp nem egy megbízható tápok közé tartozik. nem merném a gépemben tartani!
  • sambauer
    #377
    Sziasztok !
    Gigabyte alaplap am2 proci 5400+ 3gb ddr2 800mhz táp 400w deer 160gb vinyo western digital LG dual Layer plexites oldalház sapphire 3850 vga 512mb 256 bit
    egy ilyen gép szerintetek mennyire áll helyet a mai követelményeknek ? pedig lehetne fejlesztés nélkül élvezni rajta a játákokat ?
  • Brinn
    #376
    Hát az ár elég érdekes... A Gigabyte az 60k az EVGA pedig 58k 10év garival... :D

    Csak furcsa volt, azért kérdem, hogy nem-e vmi turpisság van a dologban... :)
  • Zsolt1964
    #375
    referencia-gyártó az EVGA www.evga.com
  • Zsolt1964
    #374
    Amúgy az első szerintem
  • Zsolt1964
    #373
    Árát nézted mennyi a difi a kettő között?
  • Brinn
    #372
    EVGA 8800GT 512mb vs Gigabyte 8800GT 512mb. Mi a kettö között a különbség?
  • alex9292
    #371
    én is mek suliba de még koczkulok!igen a prociba 1 et értek a deszkát meg nem vágom :S!az a baj h én még régebben vettem a provit akkor még 23000FT-ért :Smár rég megbántam!az most nem lessz!Tul sokat buknék rajta :S a lapnak emg utánna nézek ;)és kösznöm!
  • Inquisitor
    #370
    Ilyenkor aludni szoktak az emberek, pláne aki "aljas" módon melóba vagy suliba megy holnap. :D
    Mi lenne ha a GA-MA69-S3H az AMD770-es verziót vennéd meg? Pöttyet újabb, PCI-E2.0, jobb Phenom támogatás, stb. Úgy tudom olyan 17K körül van.
    Táp meg szerintem okés, de sose tudhatod a jövöre nézve elég lesz e.
    Esetleg (bár nyilván drágább, és kell hozzá jó hűtő) egy X2-5000+ Black Edition procit könnyebb felrántani 3GHz fölé ...
  • alex9292
    #369
    kihalt minden?
  • alex9292
    #368
    HEllo!Amd x2 4800+ sapphire 3850 256MB Gigabyte GA-MA 69
    Chieftec GPS-450AA-101A Dobozos 450W ATX =jövöre gondolva 450W)

    2x1GB ram mein gamer konfignak minősül most? v mit cseréljek ki benne?
  • MaSzKa
    #367
    ez minek ez a topic?

    ott a másik
  • adamq01
    #366
    sziasztok!

    Mi a véleményetek a konfigról?
    A Winyó az jó? Nem tudom megéri-e 60E ft-s Gainward 8800GTS 512MB DDR3 Dual DVI 8996 vagy helyette a 50E ft-s InnoVision GeForce 8800GT 512MB PCIExpress.


    Abit s775 IP35v

    Intel Core2 Duo 2.66GHz 4MB dobozos Socket 775 E6750

    InnoVision GeForce 8800GT 512MB PCIExpress
    ??????
    Gainward 8800GTS 512MB DDR3 Dual DVI 8996

    PIONEER - DVR-212D SATA Fekete

    ACFreezer7ProA

    Chieftec GPS-450AA-101A Dobozos 450W ATX

    COOLER MASTER RC-330-KKN1-GP Elite 330 Black

    A4TECH - LCD720H

    Kingston Value RAM Kingston - 2GB DDR2 NonECC CL5 DIMM memória 5év garancia

    Samsung 931BF 19"

    160GB SEAGATE Barracuda 7200.9, 7200 rpm, SATA-II, 8 MB Cache
  • davidka003
    #365
    Normális hűtés kell rá, nem plusz venti.
  • Brinn
    #364
    Jah, és hallottam vmi olyasmit, hogy a 8800GT könnyen felmelegszik.

    Nem kellene egy venti oldalra?
  • Brinn
    #363
    Okés! Köszi szépen a segitséget! :)
  • davidka003
    #362
    Elég a 400W-os is, de vehetsz 450W-ost is a jövőre gondolva.
  • Brinn
    #361
    Abból is 450W?
  • davidka003
    #360
    FSP jobb mint a Chiftec szvsz.
    Corsair pedig csak akkor ajánlott, ha nagyon zavar ha hangos a táp.
    A Corsair vx450w a leghalkabb táp.
  • davidka003
    #359
    Az a lényeg, hogy én nem vennék butított lapokat. DS3L és a P5K SE is az.
    DS3 2k-val drágább, mint az L. Az meg nem olyan sok pénz.
  • Brinn
    #358
    Szóval akkor ne L betüs alaplap legyen benne.

    Tápot akkor érdemes cserélni?
  • Inquisitor
    #357
    Na és? Asus P5K széria olcsóbb darabjain is spóroltaka VRM-nél, azt' még is sokan ajánlgatják őket :)
    Meg nem mellékesen a problém a brutál tuningos és a négymagosokat tuningolókat érinti.
  • Inquisitor
    #356
    Neves márkagyártó, más néven Fortran. :)
    Sok "márkás" cég az ő tápjaikat címkézi át, pl. a jó hírnévnek örvendő AOpen.
  • davidka003
    #355
    PH-n mindig azt mondják, hogy senki ne vegyen L jelűt, mert pár ezer Ft-al olcsóbb, de sokkal rosszabb. A feszültség szabályzó áramkörökkel is spóroltak és ez miatt a DS3-al jobban megy a tuning is.
  • davidka003
    #354
    Tápegység márka.
  • Inquisitor
    #353
    "Sokkal rosszabb alkatrészek vannak rajta."
    Ne túlozzunk, régebbi déli híd van rajta, így nem 6, hanem 4 SATA2, és nem ALC889 van rajta, hanem ALC888 vagy ilyesmi. Erős túlzás a rosszabb alkatrészt említeni. Ha valakinek nem kell több SATA vagy nem érdekli a difi a két hangchip között, akkor tök mindegy. Ellenben ha a két lap között pici a difi, akkor tényleg az L betü menteset érdemes venni.
  • Brinn
    #352
    Noob kérdés, miaza FSP?
  • Inquisitor
    #351
    Jó gépnek látszik. A 4Gb nem hülyeség, még azzal együtt sem, hogy 32 bites OS alatt ugy is max. 3.25-öt tudsz használni, de ha nem cserélgetsz 2 havonta gépet, még lehet egyszer rajta 64 bites Vista, még akkor is ha most semmi pénzért se tennéd rá. :)

    A tápból (mostanában) a GPS szériás Chiefteket nem annyira ajánlgatjuk, árában egy FSP táp, vagy picit többért ... esetleg MaSzKa nagy kedvencét a 450-es VX-es Corsairt. :)

  • davidka003
    #350
    Az L jelű az egy butított sz*r. Sokkal rosszabb alkatrészek vannak rajta.