12
Mikrofon vétel
  • ZilogR
    #12
    Androidos telefonhoz keresek mikrofont, lehetőleg olyat, amit a headset bemenetre dugok és olyan a kialakítása, hogy csak a "végén" nyitott, azaz nem egy "fej", hanem egy henger, aminek csak a vége nyitott. Úgy akarom használni, hogy azzal a nyitott véggel egy síklaphoz lesz szorítva és az abból az irányból érkező hangot kell felvennie.
    Ötlete van-e valakinek, hogy milyen mikrofont, milyen szoftvert érdemes ilyen feladatra használni?
    Milyen jó szoftver van a hang spektrumának előállítására?

    Előre is köszönök minden tippet!
  • joshfeed
    #11
    Talán sokan jártatok úgy, hogy mikrofon vásárlás előtt, jó lett volna megnézni egy összefogó táblázatot.
    Nos én csináltam egyet a puskamikrofonokról.
    Remélem a segítségetekre lesz :)
    Próbálom majd folyamatosan frissíteni.
    Membrans Sound Design - Shotgun microphone comparison
  • mindero
    #10
    Sziasztok!
    Az lenne a célom hogy akusztikus gitárt és éneket rögzítsek számítógépre. Vettem egy Midnight Blues MKI-es XLR csatlakozós mikrofont, kábellal átalakítón átkötöttem számítógépre. Baromi halk, szinte hallhatatlan lett a felvétel. Szofveres dB Boos-tól meg kegyetlen nagy zajszintje lesz. Hangkártyák alaplapi.
    Nem gondolnék stúdió szerű felvételre, de azért szeretném ha élvezhető lenne. Ha már ennyi pénzt rááldoztam.

    Mi az oka? Kéne egy erősítő? Gyenge a mikrofon energiaellátása? Légyszi aki ért hozzá segítsen :)
  • uikka
    #9
    sziasztok!
    szeretnék venni egy mikrofont (számítógéphez)
    én eddig ezt találtam a legjobbnak
    link
    van jobb?
    vagyis ami hangosabb, tisztább és tartósabb?
  • GXR
    #8
    Sziasztok, mit gondoltok ezekről a tulajdonságokról? Naggyábol helyén vannak a dolgok? Zenekari próbára használnám ezt a mikrofont, sajnos a nevét nem tudom a cuccnak.


    Kézi mikrofon XLR csatlakozóval, kábellel
    Element: Moving Coil Dynamic
    Polar Pattern : Cardioid Frequency: 50 Hz ~ 18,000Hz
    Impedance: 250 Ohm +/- 30% ( at 1KHz )
    Connector: XLR (male)
    Sensitivity : -70 dOhm +/- 3 dB ( 0dB=1V/ µbar 1KHz indicated by open circuit )
    Dimension: diameter: 53.5 x 164.5 mm
  • db213
    #7
    sziasztok
    A következő a problémám; vettem egy mikrofont amit hifivel összekötve próbáltam megszólaltatni de nem szól, 3,5 ill 6,3-as jack csatlakozója van. PC hangszóróján sem tudom megszólaltatni viszont az audacity nevű programmal lehet vele felvételeket készíteni tehát működik. Hogyan lehetne megcsinálni h hifin és gépen(vista) keresztül is ki lehessen hangosítani?
  • Maneki
    #6
    Köszi :) megnézem őket
  • Bedobos
    #5
    Gerzson: Énekre, ha kézben van tartva, szinpadon, vagy zajos környezetben (pl.: pc ventillátor) Mindenképp dinamikus mikrofont kell választani. Csak stúdió körülmények között érdemes kondit. jel/zaj viszony minél nagyobb annál jobb. Az álábbi mikrofonok, vagy mondjuk 20kHuf körül lévő társaik már jó kell hogy legyenek. Szerintem érdemes volna neked valami előfokot, kis keverőt is venni, mert ki tudja hogy egy PC-s hangkártya mit csinál a mikrofonnal. Továbbá a hangkártya asszimetrikus, ezért további zajt szed fel a kábelen. Szóval én mikrofont nem dugnék számítógépbe közvetlenül.
    Legtöbb dinamikus miksi vese karakterisztikájú, és ilyen kis ábrákon jelzik hogy milyen messziről mennyire érzékeny. Általában ezekbe a miksikbe 2-3centiről kell énekelni, távolabról már vágja a magasat, és drasztikusan halkul.
  • Bedobos
    #4
    Beyerdinamic Opus 29S
    Shure SM58 (kapcsolós)
    Mindekettő 30 alatt már kapható.
  • Maneki
    #3
    Sziasztok!

    Szoprán hangra milyen színpadi mikrofont ajánlotok? 30-40 ezerért...
  • DannyBoy
    #2
    Hi!
    Én a Galaxis Disco Shop-ban szoktam venni az ilyen cuccokat. Amúgy ha veszel egy alap Shure mikrofont, az tuti menni fog legalább tíz évig. Nem drágább 7rugónál.
  • Gerzson
    #1
    Már zsinorban a 3. mikrofonom megy tönkre, max 1 évig bírják azután vagy "csak" recsegnek, vagy akkora amplitudóju hullámokat adnak ki, hogy a hangkártyám kapásból letiltja a mikrofon bemenetet, ezért elhatároztam, hogy nem fogok tovább ilyen bóvli mikrofonokkal kezdeni, hanem veszek egy igényesebbet.
    Jártam is az üzleteket, meg a neten is gyűjtöttem az infókat, de ezeknél a mikrofonoknál is annyi paraméter van pl. kondenzátor/dinamikus, jel/zaj viszony stb.

    Milyet érdemes venni, és mire kell odafigyelni vásárláskor?

    Gerzson