54
Tippek trükkök avagy ki mit hasznal dvd cd re mentesere
  • zakika
    #54
    en mar megertettem mit akart - ugy mint audio cd a trakokat kulon rakni a chaptereket. gondolom viodeklippeket akar csinalni :)
  • blackgamer
    #53
    nyisd ki a csipád!

    ott vannak a chapter-k mellett a pipa, igen/nem
    pipálsz rippelsz pipálsz rippelsz.....
    ezen mi olyan fárasztó? (nem kell rá válaszolni)
  • zakika
    #52
    az nem jutorr eszedbe, hogy egyenkent szedd le? mas megoldast nem tudok, de azert erudl el mar annak a rippernek a nevet.
  • Garfield
    #51
    Basszus.

    Most írom le harmadszorra:

    kiválasztott chapter-eket akarok leszedni chapter-enként külön fájlba.
    Példa: le akarok szedni X darab chaptert, X számú különálló fájlba.

    Nem tartom kizártnak, hogy hülye vagyok és azért nem találtam meg a SmartRipper-ben, hogyan lehet különálló fájlokba lementeni a chapter-eket; csak azt láttam, hogy kijelölöm, milyen chaptereket, milyen audio sávokat akarok letölteni és azt leszedi a program egyetlen VOB-ba.

    Mindegy, azóta már találtam egy olyan rippert, mely pontosan ezt csinálja: kijelölöm a chaptert és elmenti MPEG-ben; se többet, se kevesebbet.
  • blackgamer
    #50
    azt pipálod ki amit épp le akarsz rippelni

    olvasnivaló: doom9.hu --> Leírások --> Rippelés (Hogy másolj fájlokat DVDrõl a merevlemezre)
  • Garfield
    #49
    Próbáltam.

    Azzal csak azt lehet beállítani, hogy a VOB-okban mely chapter-ek, audiosávok, stb. legyenek benne. Azt nem, hogy a kijelölt chapterek egyenként, különálló fájlba kerüljenek.

    Vagy átsiklottam valamin?
  • zakika
    #48
    smartripper
  • Garfield
    #47
    Egészen konkrétan: az egyes chapter-eket szeretném lementeni különálló fájlokba.
  • Garfield
    #46
    hali!

    Van egy DVD, amiről nem a komplett lemez kéne, hanem csak bizonyos részei. Milyen progival/-kkal lehet title-eket/chapter-eket leszedni egy DVD-ről? Vagyis én kijelölöm, mi kell, aztán a progi leszedi nekem egyesével mondjuk MPEG-be.

    Van erre valamilyen egyszerű utility vagy a VOB fájt kell darabolni?
  • blackgamer
    #45
    mint kiderült (VDMod topicban írtam) Smartripper volt a ludas
  • ibrik
    #44
    Kizárt dolog.
  • blackgamer
    #43
    esetleg az előfordulhat, hogy a ripper progi (jelen esetben SmartRipper) szúrta volna el a hang leszedését?
    és azért siet a hang?
  • blackgamer
    #42
    másfél hónap eltelt, most jutottam oda, hogy nyakig benne vagyok a kódolásban
    még küszködök az eltolt hanggal (VDMod topicba írtam)
    közben keresek avi tag editor-t, bár tudom ez már utsó lépés :)
    abcAVI Tag Editor (hun)-t próbáltam, de nekem ez sem akar működni
  • galocza
    #41
    jól hangzik. ami fontos: az esetleges deinterlace az elején legyen, a többi próbálkozás kérdése (pl nem tudom miért, a turnleft() sor csak az autocrop előtt működik jól, pedig így többet kell számolni, különben problémás 8) (jah, pda rip 8).
    ha vmi gondod van, írj ide (bár én is hótt amatőr vagyok) vagy próbálkozz a www.doom9.org vagy www.doom9.hu címen a fórummal!
    sok sikert!
  • blackgamer
    #40
    smoother-ek tényleg sokat javítottak,
    néhány része a klipnek szellemképes, azokat nem lehet jobban csökkenteni?
    és még a filterek sorrendjéről (ahogy én gondolom)
    1. null transform (fekete szélek levágása)
    2. smoother és egyéb szűrők
    3. resize ?
  • galocza
    #39
    minőségjavítás:
    nagy tapasztalatom nincs, zajcsökkentést is csak tv-s felvételeken (tv-grab) végeztem (dvd-k legtöbbször jó minőségűek, vagy ha nem, a zaj szerves része a filmnek -pl született gyilkosok ff részei).
    ugyanakkor néha érdemes pár szűrőt alkalmazni. ha a forrásod mégsem dvd lenne hanem tv, szivárványeffektus stb 8):
    http://www.doom9.org/index.html?/capture/start.html
    ha dvd de zajos, a legjobb vmi spatio-temporal smoother lenne. a smootherek 'elkenik' a képet: a térbeliek 1 képkockán belül megnézik a környezetet és 'átlagolják', az időbeliek uezt teszik több képkocka viszonylatában, a spatio-tempral a kettő ötvözete (az 'átlagolás' csúnya le1szerűsítés, ezért itt még vki belém fog kötni), a lényeg, hogyha van pl egy folyamatosan világosodó kék felületed, de a forrás zajos (tele van sötét és világos pöttyökkel összevissza), megkísérli ezeket úgy összehozni, hogy az eredmény olyan legyen mint az eredeti kép. persze ha túlzásba viszed, 'műanyag' fílingje lesz a dolognak (doom3 8).
    igazából ebben tippet adni nem tudok, tessék a
    http://www.doom9.org/
    -ot elolvasgatni, mind a leírásokat, mind a fórumot (mivel a leírás amit belinkeltél angol, gondolom nem okoz problémát). gyakorlatilag _bármi_ ami gondot okozhat, másnak is gondot okozott és a megoldást megleled ott 8).

    ja, és használj xvidet 8)
  • galocza
    #38
    nemnemnem, as nem parancssoros, scripteket kell írni/módosítani (ami nem nagy ügy). miután as-t feltetted, az as scripted ugyanúgy fog működni, mint a vfapi virtuális avid: betöltheted vdub(mod)ba és tömörítheted. ha megvan az a as scripted, valójában pár karaktert kell átírnod egy szövegszerkesztővel, hogy illeszkedjék a filmedhez (forrás elérési útja és célfelbontás), onnantól szabad a vásár.
    csak hogy untassalak, én így csinálom:
    1. dvd rip (smartripper vagy dvddecrypter, hangsávok: demux to extra file)
    2. hangsáv konvertálása mp3ba (headac3he vagy besweet, kinek mi szimpatikus)
    3. d2v file létrehozása (ez ugye a vfapihoz is kell), javasolt a donald graft-féle, uaz mint dvd2avi csak javított (dgindex.exe a csomagból):
    http://neuron2.net/fixd2v/decodefix.html
    4. módosított as script, guruk ezért leköpnének, de 1xű, hatékony és gyors:

    LoadPlugin("elérésiút\dgdecode.dll")
    mpeg2source("elérésiút\fileneve.d2v")
    autocrop(0)

    #1:1.85
    #BilinearResize(512,272)
    #BilinearResize(576,304)

    #1:2.35
    #BilinearResize(576,240)
    BilinearResize(640,272)

    Limiter()

    1. sor: a graft féle mpeg2 decoder elérési útvonalát kell megadni, a fent említett csomag része
    2. sor: d2v file elérési út
    3. sor: van egy remek filter, ami levagdossa a széleket automatice. a feltelepített avisynth plugins könyvtárába kell bemásolni a dll-t
    http://www.videofringe.com/autocrop/

    többi: felbontások. a kívánt elöl ki kell kapni a #-t (ez jelzi, hogy a sor nem kerül feldolgozásra), a többi elé beírni ha nincs. itt találhatsz tippeket felbontásokra:
    http://www.doom9.org/index.html?/bitrate_guide.htm
    a fentieken kívül létezik még 1:2.45, 1.66 pl de ritkák (régi filmeknél pl 1.33, tvhez - klipek - valszleg ez kell).

    limiter(): nem tom miért, de asszem kell 8)

    gyakorlatilag csak a d2v file elérési útját és esetleg a felbontásnál # kivétet/hozzáadást kell alkalmazni. a vfapi se sokkal gyorsabb, de az időt visszanyered azzal hogy _sokkal_ gyorsabb a tömörítés (virtualdubmodban használd a video/fast recompress pipát!). én egy menetet a 2000+ athlonnal 10-20%kal gyorsabban csinálok meg mint a video hossza->1 2 órás film kb 3 1/2 óra.

    ennyit az as promócióról, biztosan zagyva lett, de talán érzékeltette, hogy nem olyan bonyolult mint amilyennek látszik...

    folyt köv
  • blackgamer
    #37
    találtam leírást: DivX® 5.2 User Guide
    ez egy másik leírás
    Avisynth parancssoros, ami tényleg nagy segítség annak aki sokat tömörít
    én csak néhány videóklipet probálok átgyúrni
    csak az is gond, hogy a dvd-re gyenge minőséggel van felrakva, szóval most épp a különböző filtereket probálgatom, hogy melyikkel javitható valamennyire
    esetleg minőségjavítás terén van valami tapasztatod?
  • galocza
    #36
    húha azzal nekem is volt gondom (fekete kép) csak nem emlékszem a megoldásra. a vfapival volt gond, annyi tuti.
    nem próbálkozol meg avisynth-tel? gyorsabb, jobb minőség és nem a világvége megtanulni, csak elsőre ijesztő kicsit.
    2 menetes kódolás (bár én xvid-párti vagyok) amúgy: beállítod a tömörítési paramétereket a compression/divxnél és kiválasztod azt hogy első menet majd berakod a munkasorba (file/save as avinál a dont run this job bekattintva) majd ugyanazokkal a paraméterekkel a tömörítős lapon második menet és az is a munkasorba (a két file neve ne egyezzen, én 1.avi és 2.avira keresztelem őket). ezután elindítod a sort (file/job control). az elsőnél csak végignézegeti a forrást, hogy a lehető legjobban tudja elosztogatni a biteket, a valős videód a 2. lesz.
    vfapit szvsz cseréld le avisynthre. ha kicsit ráérzel, nagyon megkönnyíti (és megrövidíti) a munkát.
  • blackgamer
    #35
    még 1 kérdés:
    Nandub-nál lehetett megadni, hogy 2x kódoljon, először csak egy file-t készít hogy hova mennyi bitrate kell, majd második kódolásnál a készül el az avi
    VirtualDub(Mod)-nál ezt nem lehet állítani?
    illetve a divx 5.2 pro beállításánál van egy olyan, hogy encode mode: multipass, 1th pass (legördülő menü)
    gondolom ez lenne az,
    egy nagy fekete képernyős file-t kódol is, de nem tudom használni a funkciót
  • blackgamer
    #34
    azta, ez kezeli a vob file-okat is, és sokkal jobban jönnek át a színek mint áll avis megoldással (dvd2avi+vfapi) !!!
    köszi szépen, nem ismertem a progit
    a kommenteket nem tudtam mind módosítani, de keresek valami célprogit
  • galocza
    #33
    vdubmod:
    streams/video comments
    remélem elég nagy a választék 8) (én sosem használtam még mondjuk).
  • blackgamer
    #32
    VirtulaDub-al kódoltam, mert Nandubban belső codec van,
    de Nandub-nál viszont mentésnél meglehetett ezeket adni: Title, Author, Comment stb. (ezeket MediaPlayer is látja)

    utólag milyen progival lehet módosítani?
  • galocza
    #31
    ha a flaskmpeges megoldással eltűntek a csíkok, akkor az nem interlace, vmi más kaki van a palacsintában 8(
  • blackgamer
    #30
    VirtualDub-os deinterlace szűrőt probáltam, de nem változott sokat
    majd úgy sikerült (eléggé ronda megoldás), hogy Flaskmpeg-el áttömörítettem nem tömörített avi-ra
    ami vicces lett, mert a 250 megás vob-ból, 4,5 gigás avi lett
    csak azért tudtam igy megtenni mert egy 3 perces videoklipet kódoltam
    majd virtualdub-al áttömörítettem, de a minőségben mintha valami nem stimmelne, szóval még dolgozok a témán
    a Dvd konkrétan: Green Day - International Supervideos!
    ami amerikában jött ki, de ez egy európai példány
  • galocza
    #29
    tényleg, mi a forrás? én eddig 1-2 dvdvel találkoztam ilyennel..
  • galocza
    #28
    vdubban van deinterlace szűrő, de lehet letölteni külsőt is hozzá.
    én avisynthet és hozzá decombot használok.
    FONTOS! deinterlace átméretezés, és lehetőleg minden más manipuláció ELŐTT legyen a sorban!
  • blackgamer
    #27
    nem vagyok hótkezdő csak régen csináltam már
    GordianKnot-ot nélkül is megy a dolog a csomag tartalmával

    vob-ból DVD2avi + vfapi-val készítek ál-avi file-t, csak a végeredmény csíkos (interlace)
    ezért ha VirtualDub-al átkódolom divx-be akkor is csíkos lesz :(
  • ibrik
    #26
    Úgy lehet kivédeni, hogy nem használod a DVDx-et...

    Ha profi munkát akarsz csinálni némileg egyszerűen, akkor használd a GordianKnot csomagot - és ennek is van egy egyszerűsített változata, az AutoGKnot - a full kezdők részére.
  • blackgamer
    #25
    DVD2avi + vfapi-val interlace probléma lett (mozgásnál csíkok)
    ezt hogy lehet kivédeni?
  • galocza
    #24
    https://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=72208&release_id=261627

    amúgy én most is annyit használok:
    1 olyan lesz amilyet akarok (nagyobb flexibilitás)
    2 beoszthatom a munkafázisokat
    de lustábbaknak bátran ajánlható...
  • blackgamer
    #23
    de miért kér usernevet és password-öt letöltéshez?
  • blackgamer
    #22
    jól hangzik, én annakidején még 5-6 progit használtam
    kipróbálom...
  • ssc-suni-hu
    #21
    Azoknak akik egybe akarnak egyetlen programmal DVDbol AVIba
    DVDx 2.0
    http://www.labdv.com/dvdx/download.php

    DivXt beallitva kodeknek, akarmit meg lehet csinalni, resize, crop, felirat, stb mindent es max 4-5 ora alatt megvan mindennel atmeretezesel crop stb.

    Szoval erdemes kiprobalni.
  • Blasta
    #16
    Szasztok!
    Nekem a következő kérdésem lenne!
    Az egyik barátom kért meg, hogy tudok-e neki szerezni olyan progit, amivel divx filmből lehet dvd formátumot készíteni.
    Tehát nem SVCD-t! Gondolom asztali lejátszón akarja megnézni.

    Nem vagyok jártas a témában ezért kérdezem meg itt.
  • VinylToy #13
    Köszi találtam már oldalt is és a topicot is megtaláltam!
  • Evil
    #12
    programok beszerzese topicban kiveseztuk ezt a temat.Nezz el oda.
  • PeTTi
    #9
    Én igy csinálom.
    http://www.freeweb.hu/petti
  • Crem
    #8
    Ezt a programot használd!

    Peck's Join - .AVI-k összefűzéséhez...
  • Crem
    #7
    http://dvdtodivx.freeweb.hu/Smartrip/smartrip_hu.html