126
Arctalan eladók a pult mögött...
  • Laalee
    #68
    ez a riport egy lejarato kampany reszeként szuletett kb 10%a igaz :)
  • zacsko
    #67
    Bilux
    Ez a riport mindent elmond a mistralról, nagyon tanulságos. Eddig néha még vettem ott valamit de ezek után egész biztosan messze elkerülöm azt a mocsok helyet.
    Egyébként tényleg nem volt mindig ilyen az a hely, amikor elindultak tök fasza kis olcsó bolt volt udvarias kiszolgálással. Éppen ezért rengetegen kezdtek ott vásárolni, majd szépen elkezdtek növekedni majd tulajdonos váltás, átalakulás, és ma már szépen belerúgnak azokba a vásárlókba akiknek mindent köszönhetnek.

    Ezért félek azt mondani, hogy vásároljatok az x meg az y boltban mert tök rendesek, meg olcsók, mert úgy tűnik MO-n a számtech boltok (meg sokminden más is, de ez nem ide tartozik) hajlamosak arra, hogy amint megerősödnek, már leszarják a kis emberek érdekeit és csak a profit számít.
  • Bilux
    #65
    Jah ezt majd elfelejtettem!! :)))


    Mistral-os tippek, trükkök néhány alkalmazottól, érdemes megfogadni, megszívlelni őket!!

    - Ha veszel valamit, akkor két matricát találsz rajta, ezekre vigyázz, mint a szemed fényére, ha csak a legminimálisabb karcolás is van rajta, akkor ugrik a garancia. Gondolom, most már érted, hogy a CD-ROM-okra és a HDD-re miért oldalra kerül ez a matricia...

    - A két matrica közül az egyik egy kis fehér a "Warranty void..." szöveggel, ez nem is annyira lényeges, a másikat nézzd meg alaposan! A rajta lévő utolsó két szám a beszállítókód, és az ezelött található négy a hónap és a nap. A Mistralnak csak eddig garis az adott cucc!! Tehát, ha te nem aznap vetted meg, mint ahogy bekerült a Mistralhoz, akkor 99.9%, hogy az esetleges garanciális ügyintézés több nap lehet, és a végén nem cserélik, csak valami ködös ürüggyel rávesznek a levásárlásra, persze nem a normál áron! (Nézd meg a konkrétok közt a pontos részleteket!! )

  • Bilux
    #64
    Elöszőr is kezdjük mondjuk a Mistral ComputerWorld Kftvel, hiszen a legtöbb visszajelzés erről a cégről érkezett, mind ügyfelektől, mind volt és jelenlegi alkalmazottaktól.

    Riport - 1:

    Kezdésként rögtön az alkalmazottak szólalnak meg:

    (MT: Miss_Trál, Alkx: volt és jelenlegi alkalmazottak)

    MT: Sziasztok!
    Alk1, Alk2, Alk3: Halihó!
    MT: Ugyebár minden riport úgy kezdődik, hogy megkérdezik a riportalanyt, hogy "Mikor?" Nos, én ezt nem teszem, hiszen nem akarok támpontokat adni a különböző találgatásokhoz. Szerintem meséljetek, és majd kérdezek, ha egy-két szálat érdekesnek, megemlítendőnek tartok, jó lesz így?

    Alk1: Szerintem igen.
    MT: Kezdjük a bolttal, hisz oda megy be elöszőr az ember.
    Alk1: A bolt mint olyan nem egységes, nem lehet általánosítani, hiszen a három bolt igen erős eltéréseket mutat, néhol pozitív, de legtöbbször sajnos negatív irányban, mint tudod te is.
    MT: Én mondjuk tudom, de szeretném,. ha részletesebben is kifejtenéd!

    Alk1: A három bolt közül a Hungária körúti emelkedik ki a normális hozzáállás szempontjából, és a jószándék szempontjából (bár igaz, hogy a szakmai tudás néha kivánnivalót hag maga után), a másik két bolt, de főleg és hangsúlyozottan a Váci úti mesze kritikán aluli, mind a kiszolgálás minőségére vonatkozólag, mind emberileg. (Szerintem nem véletlen, hiszen a főnökség is ott dekkol... - MT) Már az egész ott el van rontva, hogy télen hideg van, nyáron meg meg lehet dögleni a melegtől a boltban, hiszen a légkondicionáló okos módon az ajtónál (!!!) fejti a hatását :-)) Meg aztán ott van az, hogy közülünk nagyon sokan életükben nem dolgoztak még számítástechnikai területen, és fogalmuk sincs arról, hogy melyik termék miben különbözik egy hasonlótól, és éppen ezért nem is igazán tudják úgy kiszolgálni a vevőket, hogy a vevő maradéktalanul elégedett legyen a kiszolgálással és, hogy biztos a legjobbat kapja a gépéhez.

    Alk2: Tipikusan a "Gyere be paraszt, vedd meg, és ha nem jó kend a hajadra!" mentalitás uralkodik, amihez nagyban hozzájárul az is, hogy a szó szoros értelmében is szar cuccokat vagyunk kénytelenek árulni, hiszen az okos beszerzési politika mindenből a legolcsóbbat veszi (És azt is a legmegbizhatatlanabb beszállítóktól, nem véletlen, hogy szivatás megy a szervízben, de erről majd késöbb! - Alk3) Ja-ja. Aztán meg szegény ugyfél csodálkozik, hogy minden héten bedöglik valami a gépében, de ez már Alk3 asztala.

    Alk3: Pontosan. Vannak közismerten rossz hibaszázalékkal rendelkező cuccok, ilyen például a Quantum vinyók, abból például kifejezetetten szar a 7200-es, vagy ott van a Sony 40x-es, 48x-os CD-ROM, ami 90%-os biztonsággal döglik be, és jobb esetben nem robbantja fel a belé rakott lemezt... De persze mivel ezek olcsón beszerezhetőek, lévén a kutyának sem kell, ezeket kénytelenek az eladó nyomni fent, aminek egyenes folyománya az, hogy a szervíz a következő állomás. De legalább van munka, hahaha :-) Na, de komolyan. Ilyenkor persze mennek a szivatások az ügyfél felé, hiszen rá vagyunk kényszerítve arra, hogy a raktáron rohadó cuccot adjuk ki újként, hiszen ha nincs kiadva, azt megsínyli a két-három milliárdos portfólió. Arról az apróságról ne is beszéljünk, hogy NEM 1 év garancia van a termékre. Illetve csak látszólag, de ha az ügyfél alkatrésze nekünk már nem garos, akkor szerencsétlen felkészülhet élete legkellemetlenebb pár órájára/napjára/hetére.

    MT: Ezt ki tudnád fejteni bővebben, mert ez elég kényes téma!!

    Alk3: Persze. Tegyük fel, hogy a Mistral megveszi akármilyen alkatrészt például október 1.-én, és csak november 3-án tudja eladni, akkor ugye mivel a cégnek csak a következő év október 1.-es garis a nagykernél a cucc, ezért ott van az a bő 1 hónap (november 3.-ig), amíg az ügyfélnek még garis a cucca, de a cégnek már nem. Ha ilyenkor megy tönkre az adott termék, akkor minden más normális cégnél az a cég pechje. Nem így a Mistralnál, ahol jön az ügyfél szivatása, és a jobb esetben levásárlás valami drágábbra, aminél persze nam a bolti árat kell számolni, hanem annál kb. 15-20%-al magasabbat. És ha az ügyfél rá is kérdez, hogy "Dehát a boltban csak X", akkor arra a "Ez van a gépben, és mivel online, ezért ez az ebben a percben aktuális ár" 'szabványválasz' adandó, ellenkező esetben levonják a fizuból!!

    MT: És ha beír az ügyfél a panaszkönyvbe?

    Alk2: Az nem csak a szervízben, de a boltban is igen magas ívben van leszarva!! Sohasem jut el a Fogyasztóvédelmi Felügyelőséghez!! Maximum akkor vizsgálják ki az ügyfél ügyét, ha valami csoda folytán éppen akkor tart spontán ellenőrzést a Fogyvéd. De akkor is csak az aznapiak!!

    MT: Mit tanácsoltok akkor?

    Alk1: Beírás a panaszkönyvbe, ÉS bejelentés a Fogyvédnél, mert akkor és csakis akkor vizsgálják ki, hiszen, mint Alk2 is mondta, az el sem jut a Fogyvédig!

    MT: Nem tartotok a szankcióktól, amit esetleg azért kaphattok, hogy most itt dumcsizunk?

    Alk1: Én nem.Hehehe :-)
    MT: Jó, neked könnyű, te már nem vagy ott :-) A kérdés inkább a többieknek szólt.

    Alk2: Én sem igazán tartok, hiszen azért nem olyan okosak ők, hogy kiszúrják a "kétkulacsos" embereket, csak mázlisták, de nem okosak!
    Alk3: Ja, a sokdiplomás faszok, akik teljesen el vannak szállva maguktól, de emberileg egy nullák!

    MT: Köszi srácok az őszinte, feltáró vallomást hehehe :-) Jó ez a kijelentés csak poén, de amúgy tényleg kurva rendesek vagytok!


    Kivonatos ICQ chat - 1:

    Ismét egy alkalmazott szólal meg:

    (MT: Miss_Trál, Alk: volt alkalmazott)

    MT: Szia!
    Alk: Hali!

    MT: Nos, te azok közt a "kiválasztott" kevesek hehehe :-) voltál, aki már béta stádiumban látta az oldalt. Milyen lett?
    Alk: Szerintem fasza, csak az a lényeg, hogy kövesd az az utat, amit eltervesztél még a múltkori sörözésünk alatt!
    MT: Köszi, láttad a riportot a többiekkel? Mit szólsz hozzá, van észrevétel/kiegészítés/stb részedről?
    Alk: Hogy mit szólok? Nagyon ott van!! Én inkább elmondanék néhány megtörtént esetet a szervizből, amik a legjobban jellemzőek a cégre, és mivel teljesen életszagú esetek, ezért szerintem ki-ki jobban fel tudja dolgozni magában.
    MT: Billencsre fel! Halljuk őket!

    - Az 'azonnali' garancia esete -

    Alk: Kezdésnek ez kedves téma, az azonnali csere! Ez jól hangzik, és bizonyos esetekben működik is, főleg akkor, mikor az ügyfél hajlandó ráfizetni, vagy van esetleg olyan termék, ami tönkre ment. De ha nem, akkor kezdődik a legyenszives hétfőn/kedden/pénteken telefonálni. És persze ilyenkor a szervizesnek is kellemetlen, mert nem tud mást mondani az ügyfélnek, mint amit a szervizvezető, vagy a főnök (aki ott kuksol az üvegkalickájában, és bőszen letagadtatja magát mind telefonon, mind élőben) mond neki, holott ha tehetné, akkor már rég kicserélni pl. azt az egeret, amin az okos szabályzat szerint legalább 1-1,5 hetet kell ülni, mert csak. Aztán ott van az is, amikor a tömeg feltorlódik, mert csak a szervizvezető mehet fel új áruért, de persze az meg ott iszogatja a vörösbort hátul a raktárban, és ilyenkor is az egyszeri melós jár rosszul, mert neki kell odaállni az ügyfél elé és elmondani, hogy sajnos még mindig nem érkezett meg a cseredarab (amit lehtöbbször el sem küldtek még). És a legjobban akkor ég a szervizes feje, mikor azt kell mondania az ügyfélnek, hogy sajnos nincs olyan cseredarab, erre az idióta szervizvezető meg épp akkor adja ki az abból a fajtából az utolsót valami ismerősének/testvérének (állítása szerint van van 8 testvére... na hiszen! egyik sem hasonlít a másikra. Bár lehet, hogy csak a postások cserélődtek anno túl gyakran ;-))

    MT: Most azt hiszem ennyi elég is mára, de legközelebb folytatjuk, oké?
    Alk: Persze, természetesen! Cső!

  • TheZsenyka
    #61
    Közben újabb sztori generálódott részemről

    Mistralba rongyoltunk vissza egy SCSI Plextor CD-ROM meghajtóval (40TSi) ami megdöglött mielőtt még egyáltalán használtuk volna, egyszóval kapásból gagyéró volt.
    Mielőtt lemennénk a szervízbe, egy boltos (nem szervízes) arc ráismer a Plextor dobozára... "Csak nem gáz van vele?" mondjuk hogy de igen... "Nem azzal lesz a baj, hanem a kártyátokkal..." ezzel elhúz... azt hittem felrobbanok... nem is forszíroztam a beszélgetést... Értitek? A dobozáról megmondta hogy nincs baja a meghajtónak... vazz... milyen parafenomének dolgoznak a Mistralban...
    Szóval le a szervízbe, gondolom legtöbbőtök jól ismeri az említett helyszínt... Egy elég normális srác átveszi a holmit, nézegeti, méregeti, majd megállapírja hogy SCSI. Kéne hozzá kártya, kábel... Felrongyol a boltba, két perc múlva hoz egy Adaptec 3940-et... Ok... kibontja, nézegeti a kábelt... (UW-s 68pin) nézegeti hogyan passzolna ez az 50 polusú csatlakozóra a CD-ROM meghajtón... de vagy két percig... Eszébe jut hogy másfajta kábel kellene... jó... elrongyol... fel a boltba... vissza mert nem volt... be a szervíz raktárába... nincs kábel... Odahívja egy kollégáját, az figyelmezteti hogy esetleg a dobozban jobban meg kéne nézni... ott a kábel...... mondjuk elég gusztustalanul bánt a kollégájával, égette mindenki előtt... Srác beröffenti a cuccot, az SCSI busz nem látja a meghajtót... aszongya: "Akkor ez döglött? Írjam rá hogy tégla?" mondja a kollégája hogy persze, írja csak rá... Meg sem próbálta jumper-elni, terminálást nem ellenőriz... semmi... végül jó negyed óra után kapunk egy másikat...

    A szervízes srác tulajdonképpen jó fej volt, nem szemétkedett, csak éppen nem értett hozzá... a másik arc a boltból viszont nagyon felidegesített...

    Hogy ne csak más boltokról essen szó, nálunk is történt egy kellemetlen szitu, igaz erről nem a személyzet tehetett hanem egy haver aki éppen ott lebzselt...
    Történt hogy egy erősebb kötésű srác visszahozott egy SCSI kártyát, mondván hogy ratyi a cucc... semmi gond, át is vettem hogy megnézzem... haver beszól: "-Nem rossz az, nem lehet rossz mert Adaptec..." a vevő annyira bepipult hogy mahdnem rávetette magát a gyerekre... Elég gázos szitu volt... Ennyire nem lehet valaki hülye...
  • Biker
    #60
    Tipp: ha telefonon intézkedsz, és jó erőteljesen lépsz fel(értsd: Fogyasztóvédelem és APEH kulcsszavak használata jó sűrűn), majd személyesen megjelenve közlöd, hogy a kollegád beszélt velük telefonon, ez és ez a gond, akkor talán tartanak majd attól, hogy bemegy a kollegád, és kiszolgálnak(valószínű)
  • Pheel
    #59
    Gyúrjál szemöldökizomra, mint a Rokker Zsolti :-PPPPPPP
  • zacsko
    #58
    Biker
    Ha legközelebb megyek számtechboltba nem jönnél velem?
    Egyébként nem lenne rossz ötlet ebben a topicban arról is írni, hogy milyen eszközökkel lehet fellépni az "arctalan eladók" ellen. Ha valaki nagy és erős, neki elég egy kicsit felemelni a hangját máris megtanulnak udvariasan viselkedni az eladók. De milyen lehetőségei vannak azoknak akik nem rendelkeznek ilyen testi adottságokkal?
  • Biker
    #57
    Ez baromi jó oldal!
    Én meg úgy jártam, hogy vettem egy komplett konfigot, otthon pakolom ki, hát az AT-s alaplaphoz adtak egy PS/2 billentyüt, mire visszamegyek, aszongya a csávó: az átalakító 350.-. mondom neki: Leverjem rajtad, vagy visszahozzam a gépet? Erre Ő: itt van, ingyen!
    Másnap: Nincs benne a CD audio kábel a gépben.
    erre ő: Hát, az nem is jár!
    Érdekes módon 10 perc múlva autóba ült a koma, és kijött, ingyen megcsinálta, és bocsánatot kért.
    ugyanis érdekes módon nem csak díszből vagyok 190cm/100kg. de hát szegénynek annyi esze sem volt, hogy egy ekkora faszival, aki ideges is ráadásul, nem kéne szívózni. hát most már tudja.
  • Igo
    #54
    Ha jól tudom, ha valahol beírnak a panaszkönyvbe, azt kötelesek egy héten belül bemutatni a kerületi polgármesteri hivatalban, különben megbűntetik őket. Szóval ha ki**sznak veletek írjatok csak be a panaszkönyvbe, mert mindenképp szívnak vele. Talán akkor legközelebb odafigyelnek. (Persze ez nem túl valószínű :( )
  • Mathias
    #53
    FL: igen sokan nem törődnek a panasz elküldésével, ha ilyet láttok akkor ezt is irjátok be a panaszkönyvbe és eréjesen mondani kell hogy baj lesz belőle mert ha nem küldik el és nem értesít vissza egy hivatalos szerv hogy cselekednek akkor be fogod vinni a saját példányod a Polgármesteri hiv-ba és akkor megszívják.
  • Laalee
    #52
    dehogynem lehet, csak reszelgetni kell egy keveset :)
  • Anee
    #51
    jah
    meg biosfrissités ugyanekkor
    Reggel felhívom hogy frissítcsenek biost
    Jó csávó se köpni se nyelni ad egy másik emberkét.elmondom még egyszer óhajomat.Még mondom neki hogy a rendszeremen a LiveBIOS fent is van
    Jó mondják nem lehet
    amikor megyek akkor megkérdezik minek neked?
    Hát mert javít sok mindent....
    Jah 3bios jelent meg az alapbios után ami alapból a lapon van...
  • MuERTe
    #50
    Kár, hogy nem lehet fordítva belerakni :-/
  • Anee
    #49
    De kérem akkor 3 hónapja fordítva volt benne akkor sorry!!!!!!!!!
  • Anee
    #48
    Huh most volt egy szép esetem
    Multimedia tower debrecen
    beviszem a gépet mert az alaplap elszált s ram is megsült picit-1láb-
    Jó sasolják az alaplapot-MS6330 V3-akkor először nem is a hibás DIMM foglalatot nézik hanem a procit.FOP32m van s csavar helyett szilikon van mert nem zizeg.Megkérdezi:mi értelme s mi az ott?Hát szilikon hogy halkabb legyen.Jó 5pec szünet utánna megkérdezi:Van még más barkácsolás is a gépetekben?Mondjuk:a videókártya-egy PIIes borda van 2é vágva s rárakva mint durvább boardokon-Megnézi.Hátramegy egy lépést.Megkérdezi:ugye nem a házban reszeltétek le?Ja csak ott van a bibi hogy egy PCI elmegy a borda miatt.Aszthittem lerugom
    Jó alaplapot bevették
    Ramot megnézik még ugyanott de nem ott vettük köyölte hogy az arany leégett.huh nagyiq kelett hozzá.Jó ramot bevisszük a boltba:"nagyvalószinüséggel visszavesszük hacsak nem tuning áldozata lett,mert halottam olyan tuningot ahol az egyik lábát le kell satirozni"Kicsit se pöccentünk be.De ezt már a multimediaban is mondták
    Jó még este monják hívjuk vissza.
    Alaplap:tényleg rosz
    Ram:fordítva lett berakva amúgy semmi baja.De kérem akkor 3 hónapja fordítva volt benne!!!!!!!!!
    Jó hétvégén elmegyek alaplapért ramért.
    Ram:hát nincs meg.jó behív egy ipsét azis ugggyanott megnézi,höh semmi.Jó mondja eladták!!!!
    Jó visszamegyek később mer aszonják visszaszerzik,semmi nincs adnak újat
    Alaplap:Hát kicseréltük de nagyvalószinüséggel a Radeon elszált.Mivel látom ,hogy nállunk vetted ezért külső beavatkozás miatt nem cseréljük ki.Mekkérdezem:Mit csinál?
    válasz:hát függőleges kék csíkok vannak
    Aztán a buzi kihozza az egyik pár ramra való bordát.Akkor esett le:210/210en borda nélkül hibázik.Jó mondom nekik hogy semmi baja és hogy érteni kellene máshoz is nem csak nVidiához-a boltba polcon CSAK mx400 volt-
    Meg mondják:szar a windowsod.
    Erre:mért?
    Hát tele van bajokkal-amikor bevittem akkor csak a vezérlőpult nem jött be-
    Jó hazamegyek üpp be se indul.Jó lépésről lépésre-ME-.Beindul de egérkurzor egy paca ikonok feketék tálca halott 3Dmark2001 adott 5!! pontot.Jó ezt szíjelkurták
    Ami még zavaróbb hogy:
    bevitel előtt FSB 109 hőmérséklet 48
    Most FSB 100 hőmérséklet 55
    ÁÁÁÁÁÁÁÁ csak nem szarul rakták rá a FOP32-t.De
    szóval vidék se jobb
  • FL
    #47
    mutatok panaszbeirast, a kutya se torodott vele. larmazni kell, |kozbe elvezheted}
  • l3alF1aKe
    #46
    Én nem tudom nektek hogy jött ösze ennyi dolog.-)
    Jó hogy van ismerősöm számtech boltban, és nem nagyon kell ismeretlen eladókkal diskurálnom, de a mistral ba néha én is lejárok, és ott 1 eseten kívül semmiféle fennforgás nem fordult elő irányomban. Történt hogy a külső modemem, amit a mistralban vettem, megadta magát. Fogtam visszavittem, lévén hogy csak 5 hónapos volt. Erre nézegetik, húzzák-vonják, drivereket pakolnak fel hozzá..stb stb...lényeg hogy 1 órát ott süppedtem a fotelben, mire kimondta a srác...hát ez télleg gázos. Mondom persze, hiszen nem vagyok hülye...én is próbálgattam életre kelteni...de nem ment..persze hogy rossz. Erre azt mondja, jó...akkor gyere vissza jövő héten és addigra meg lesz javítva. Persze nem lett kész. 3 hétig ez ment, amikor meguntam..betelefonáltam, és megmondtam hogy nem kell a másik...cseréljék ki... Valahogy egyből kicserélték...
    Szal azzal sem volt hudenagy gond..kopogom le-)
  • pista
    #45
    Így van. Nem sokan törődnek a panaszkönyvvel, pedig annak nyoma marad, főleg, ha sűrűn irkálnak bele.
  • Mathias
    #44
    Az eladók nemcsak a számttech boltokban ilyenek, hanem mindenhol! Ez a hagyomány még a szoci időkből maradt fenn. Ahol régóta megy a kapitalizmus ott nincs ilyen. Ez persz nem azt jelenti, hogy hagyni kell. Ha bunkók az eladók, akkor verjétek ki a balhét, jó hangosan hogy mindenki halja, hivassátok ki a főnököt, irjatok be a panaszkönyvbe. Fogadok utána olyan kedvesek lesznek.Itt jegyezném meg hogy a panaszkönyv nem egy egyszerű könyv, hanem hivatalos dokumentum, ha beleírsz kötelesek egy példányt elküldeni a polgármesteri hivatalba(vagy valahova, már nem tudom), ahol vagy az egész céget büntetik meg vagy az alkalmazottat(pénzlevonás) és utána kiértesítenek(mármint a PH) egy hónapon belül, hogy büntették meg a céget.
  • izb
    #43
    Nem is arra irtam!!Ha megis ugy tunik akkor bocsika!!
    De ha minden gepnek lenne sajat sztapegysege,akkor ilyen gond nem lenne!!
    Igy ertettem!!
  • pista
    #42
    Nagy áruházban csak egyes darabokat szabad megvenni, ha olcsóbb, mint máshol. A kész konfigurácókból úgy sincs olyan, ami kellene, és az árak leszorítása miatt a leggyengébb részekből rakják össze. Aki nem ért hozzá, csak azt látja, hogy olcsóbb a számítógép, mint máshol. Később biztosan rájön, hogy ez is kicsi, az is lassú.
  • mamika
    #41
    az hogy ki és hol vásárol gépet attól is függ,hogy mennyire ért hozzá. én nem értettem hozzá és azt hittem nagy áruház kultúrált kiszolgálás és a név kötelez alapon normális kiszolgálás.
    TÉVEDNI EMBERI DOLOG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Pheel
    #36
    Hát ja. Vagy kifox egy boltot, ahol nem néznek hülyének és még az árak is jók.
  • Nyiri
    #34
    En egyszer a Metroban vettem egy nyomtatot, olcso volt és eleg jo (samsung). Akkor szerencsere vettunk hozzá 2 darab patront (9000ft/db). Na mivel hasznaltuk kifogyott mindketto. Ez mar ket eve volt és akarmikor visszamegyek a metroba, nincs patron, ugy beszelnek mintha olyan nyomtato nem is letezne a vilagon, ugyhogy beerem egy szerencsre kompatibilis nyomtato patronjaval, de az sajna 12 rugo :(
  • Pheel
    #33
    Kissé régebbire megy a reag, de az is hülye, aki Tescoban meg MediaMarktban vesz számítógépet.
    Hogy zajlik az ilyen? Odamész a polchoz és ráböx, hogy azt kéred? :-DDDDD
  • TheZsenyka
    #32
    Ha már lúd, legyen kövér... előbbi történeteimhez (és persze a tiétekhez) csatolom az alábbi esetet:

    Lévén gyakran vásárlunk az Aqua-ban, egy barátomat is oda irányítottam házat venni, sajnos nap közben nincsen lehetőségem elszabadulni a melóhelyről ezért nem kísérhettem el. Elmondtam neki kb 1000x hogy nagyon figyeljen oda arra, hogy ne "álcázott" 6 helyes házat vegyen, kifejezetten figyeljen arra, hogy az alaplap ne lógjon bele az alsó 5 slotba (jó, enyhe túlzás, de 3 slot kiütése nem ritka a gagyéró házaknál). Boldogan jön vissza egy multidizájnos gömbölyített, elől jack dugós, 12342db ventillátorfelfüggesztésű szarral amiben 2(!) db hely volt használható a többit mind fogta az alaplap... Kérdem: "Mi volt haver?", aszongya "Volt olyan ház amit mondtam, de az eladó mondta hogy ebbe ugyanúgy befér minden és sokkal szebb is..."... nem szóltam semmit, letaszítottam a dizájnos burkolatot és natúrba' belevágtam a lapot... szegény barátom a fejét fogta, nem akarta elhinni... visszairányítottam azzal hogy eszébe ne jusson mást elhozni mint amit elmondtam. Kurva nehezen kidumálta a dolgot... Kerek 1 ezer forinttal került többe a dizájnmentes de kellemesen tágas, hathelyes házra! Kapják be az ilyen szemét figurák... Nem azt mondom, hogy hogy egy kereskedő ne legyen rafinált, ne próbáljon drágábbat eldani ha van raktáron, de hogy becsapjanak embereket, az már szemétség.
  • TheZsenyka
    #31
    ENEMY, persze hogy nem... A történelem szakos arcra gondoltam
  • vrob98
    #30
    "Erre azt mondja,hogy nem tudja megnezni,mert multkor is kiprobaltak egy visszahozott tapot es az egesz Mistralban elment az aram!!
    Ugy latszik ok meg nem hallottak a szunetmentes tapegysegrol!!"
    Hat a szunetmentes nem epp zarlatos tapok tesztelesere van kitalalva. Inkabb kulon biztositekon kellene lennie annak a reszlegnek.
    ...Bocs, csak szurta a szemem :)))
  • Coine
    #27
    bakker elcsesztem a smájlit, mind1 szal mistral atomhulladék fos...de sok van még :-/
    Továbbá az eladók nagy része sajnos (TISZTELET A KIVÉTELNEK) 2 részből áll :
    - szőke nő aki szépen vigyorog és ennyit tud : - Várj hívom a kollegámat !
    - hapsi aki baszik rád és át akar cseszni .
    sajnos nagy része ezekből áll :-/
  • Coine
    #26
    1ébként nagyon sok helyen ennyi fasz eladó van !
    mistral
    Én AMP-ben vásároltam, annyira nem rossza arcok, csak kiba... sokat kellett várnom és elment az agyam, erre az eladó : (persze magát sajnáltatva..)Képzeld még nem is ebédeltem ma !
    majdnem elkezdtem röhögni, már ott álltam 1 órája és ő volt felháborodva, szerencsére azóta az az arc elment onnan :-)
  • ubi
    #25
    szerintem nagyon jo, tapasztalat megosztas, hogy masokat ne basszanak at, es legyunk szemfulesek!!!
  • Pheel
    #24
    Skacok. Tényleg ennyire élvezitek ezt a sok idétlen smile szerű animáló multiorgazmust? Engem marhára idegesít. Bocs.
  • MuERTe
    #23
    Nem semmi :)) Ehhez képest az, hogy a haveromra 2000 forintos egérpadot akartak rásózni (az eladó "véletlenül elütötte") már labdába sem rug :)) Bár ez nem mistral volt, de valami hasonlóan hírhedt cég.
  • zacsko
    #22
    A mistralról lehetne még mesélni. Volt egy gépem, amit ott állítottak össze, garanciamatricával szépen lezárva a ház. Vettem bele egy racket, meg ramot. Kérdezem, hogy rakom bele, ha rajta van a matrica. Jó, eküldenek szervizbe, elkezdik szétszedni a gépet, úgy fordítja oldalra, hogy rábassza az asztalra hadd vigye a gravitáció. Közben megkérdezi, hogy tudod, hogy a szerelés alkatrészenkét 2000 forint? Enyhén meglepődtem, nem én ragasztottam le, beraknám én magam ha nem veszne el a garancia. Jó mindegy lenyeltem, akkor 2+2 év garancia volt a gépre. Elviszi hátra, berak mindent, leragasztja. Benézek a rackbe, a vinyót a hülyéje nem rakta bele. Épp azért kellett volna a keret, hogy ki tudjam venni a vinyót garanciavesztés nélkül. Elküld anyámba ujra szétszedi. És ekkor olyan történt amin teljesen kiakadtam. Egy kb. 10 méterre állo szervizes hirtelen odakiabál annak aki szerelte a gépem, hogy itt a kulcs, dobom, azzal egy bazi nagy kulccsomót odabasszot a srácnak, de célt tévesztett és a szétszedett gépemtől pár centire csapódott az asztalnak, ugy, hogy még a kulcstartó is letört róla. Erre elkezdtek röhögni. Jó következő lépés, berakja a vinyót a keretbe, elinditja a gépem, majd megszólal, van egy rossz hírem tönkrement a vincsesztered. Bassz... És az ráadásul garanciális se volt mert nem ott vettem. Totál kiborultam, a szerencse az volt, hogy végül kiderült ő volt a hülye, mert csak a rack volt hibás. Ezek után visszvásároltattam velük a racket, hazamentem és letéptem a matricát, ba*szák meg a garanciájukat ennyit nem ér meg. Ma már asszem 4-6000 a beszerelés.
  • mamika
    #21
    2 éve vettük meg az első komoly gépet.megadtuk a módját,pesten a médiamarkba.
    soha többet nem mennék oda,olyan jó és kedves volt a kiszolgálás.első menetbe nem mondták meg,hogy a videókártya nem külön van a gépben.
    aztán,ha nem szólok a monitort lenyelik.
    1 évesen kiment a cd lejátszó/azóta is rossz/
    és átverték a fejem,hogy az nem jótállásos.
  • izb
    #19
    A tap 19000ft!!Ez a 400w tap ara!!
    F-L:
    A fogyasztovedelmisek ismerosok!!
    Jon meg Mistralra kamion!!
  • MuERTe
    #16
    Volt egy topikom Át akarták cseszni a fejem címmel az általánosban hasonló témában, de érdeklődés hiányában elhalt. Oda nem szoktatok benézni? Én már kezdtem azt hinni, csak errefelé ilyenek az eladók.
  • izb
    #14
    Hat nekem is volt egy erdekes esetem a Mistralnal!!
    Elmentem kb 5 boltba hogy AMD procit vegyek!!
    Akar hiszitek akar nem,a legtobb helyen nem is tartottak belole egyetlen darabot sem!Igy kerultem el hozzajuk!!
    Megvettem egy egesz konfiguraciot reszekben!!En raktam ossze othon!!
    Nagyon jol ment semmi gond nem volt!!
    Erre egyik nap beszart a tapom!!(300w)
    Elmegyek hozzajuk,es mondom az elado gyereknek,hogy mi a palya!
    Erre o mondja huzzak le a szervizbe!!
    Lemegyek ,erelyesen odaaltam a pulthuz ,vagyok ugy 193cm es radormogtem!!
    Mondom szar nem megy!!
    Erre azt mondja,hogy nem tudja megnezni,mert multkor is kiprobaltak egy visszahozott tapot es az egesz Mistralban elment az aram!!
    Ugy latszik ok meg nem hallottak a szunetmentes tapegysegrol!!
    Na mindegy !!Erre mondom hogy tenyleg szar!!
    Erre a valasz az,hopgy mivel nem tudjak megnezni hogy jo e,ezert nem is tudjak orvosolni a hibamat!!
    Mondom nekik hogy ezt nagyon gyorsan felejtseg el,mert elszal az agyam,es akkor olyan leszek mint egy hasmeneses rinocerosz,utok verek!!
    Erre fel ora mulva kiprobaltak,es nem ment!
    Kerdeztek,milyen procim van!!Mondom AMD 1300mhz!!Erre ok azt mondjak ahoz 400w tap kell nem 300w!!Csak annyit errol hogy rendesen utana erdeklodtem ennek es senki nem mondta hogy ennel nagyobb kell!!Es az elado gyerek is azt mondta hogy tok eleg!!
    Erre ok ,ki ez a gyerek!!Mondom,hogy valami kancsi mert a szeme osszevissza all!!Nevet nem tudtam,es sajna kis testu hibajara kellet ramutatnom!!
    Erre mondom nekik,jo akkor rafizetek a 400w tapra!!Ok azt mondjak nem lehet a sz.gepben nem igy van,igy nem lehet!!Na erre en mondom ok gyerekek,en akkor minden heten hozok nektek egy szetegett tapot felverem nalatok a satrat!!Gond egy szal se!!
    Erre erosen elkeszteg gondolkozni,es ra egy fel orara es 9000ft rafizetesel el is hagytam a boltot!!
    Ennyit a mistraltol!!
    Kovetkezo alkalom,penzugyor ismeroseimmel,es fogyasztovedelmisekkel megyek,es szetszedjuk a boltot!!
    Ilyen nincs amit ezek csinalnak!!!!!!!

  • Borg
    #12
    Hát én voltam már az asztal mindkét oldalán.
    Amikor mögötte voltam, akkor valóban engem is néha felcsesztek azzal, ha bejött a vevő, és mindig mindenböl a legolcsóbbat akarta megvenni, utána meg nekem kellett szenvedni vele hogy menjen rendesen, kiakasztó, de ilyen van sajnos, ezt el kell viselni ha beáll az ember a pult mögé.

    Amikor meg vásárlóként mentem ide oda, az meg külön fejezet.

    Multkor én is valami jokis hütöt akartam venni procimra, még nyár elején, hogy a tuningbol a nagy melegben se legyen gond.
    Tudtam hogy ebben a városban nem nagyon foglalkozik senki márkás, és jó cuccokkal (mert sajnos tapasztalat hogy nem erre van főleg igény, de ez más tészta).
    Azért bementem egykét helyre:

    Fényszoft
    Odaszoltam neki, kellene valami nagyobb teljesitményő márkás hütö. Elsö próbálküzása az volt, hogy a kezembe nyomott egy Acorp hipersux slave ventit, a 600Ft-osból. Nevettem, mondom biztos hülyéskedik. Nem hülyéskedett. Mondtam legyen már valami drágább (hátha ebböl ért). Erre mutat egy felirat néküli papirdobozt, hogy ez a legjobb amilyük van (miért nem elsöre?). Aszondja globalwin fop38. Erre kibontom, mondom megnézem már mit veszek. Hát a dobozban egy HASZNÁLT fop32 lapult, aminek a hátulján szét volt már kenve a zsenya, mondom azért ez már sok, és kijöttem.

    Aztán végülis máshol találtam hütöt, de ottsem értettek hozzá, elkezdte magyarázni nekem, hogy ez halk, meg jol hüt, meg ez a legjobb ami kapható. (FOP38) Mondom dugja már rá plz arra a szétszedett gépre ott.. hát rábirtam, rá is dugta, aztán csak hümmögött nagyokat..

    Másik meg mikor winyot akartam venni, mondom maxtor vagy ibm, erre több helyen is, hogy seagatet vegyek, meg quantumot, mer az van, meg olcsó, meg ugyse találok jobbat sehol.. no comment.

    Az meg megint külön fejezet. hogy az emberre miminden szemetet próbálnak rásózni, mint márkás RAM.
    Az abestöl kezdve, a mighty meg mtec meg mindenre ráirják listában hogy brand, azt szivjál ha még az ugyanolyan tipus sem megy együtt a gépben, és a CAS2t még 100on sem viszik..

    reakciok:
    Miaza kingston?
    Samsung gyárt ramokat?
    Hyundai nincs az országban.
    Mtec a legjobb, nekem is ez van otthon.
    Abest elég jó, nekem is ez van otthon.
    Ez a quantum EXes sokkal gyorsabb mint az IBM dtla..
    Sajnos mi csak acorp alaplapokat adunk el.
    Sajnos mi 15GB felett nem tartunk winchestereket (2001!!!)
    64MB ram elég manapság mindenhez..
    És a csucs: Szeretnek valamio jobb minöségü házat. Kirak elém egy tök gyökér kinézetü egybefedeles házat. Mondom nyissa ki, hogy belül "is" jó e. Lecsavarja a csavarokat nagy nehezen, erre a ház szétugrik, a két oldala ilyan 120°os szögben meredezik..namondm jólvan.. erre vágytam:)