20
BIOS FRISSITÉS
  • Kevinke
    #20
    ez a pio-4 dolog egyébként ali chipsetes alaplapoknál is igaz, ha másra van állítva a 66-os vinyó akkor másolás közben akad az egér stb...
    érdemes megpróbálni!
  • Pheel
    #16
    A seagate-ek érzékenyek a 33 MHz-nél magasabb sebességen járatott PCI buszra. Szerintem itt lesz a gáz. Ilyenkor ugyanis max a PIO-4-et bírják elviselni.
  • t. Füly
    #15
    Helo mindenki..nekem is ilyen alaplapocskám van......meg egy Abit siluro mx400-as 64mb-s 3d zsuga!Milyen a a ló biosz beállítás???Mert 3d markban elég gyér eredmény-t értem el.......
  • Pheel
    #13
    HPT 370 egy chip, ami az alaplapi IDE vezérlő mellett biztosítja neked a plusz 4 IDE eszköznek a helyet. Így valszeg 8 eszközöd lehet. Amúgy ATA vezérlő és ATA100-on hajtja meg maximum azokat a cuccokat, amiket rákötsz. BIOS-ban engedélyezni kell.

    For details please refer www.abit.com.tw!
    :))))
  • Breki33
    #12
    meg szerencse
  • Laalee
    #11
    eszrevehetö kulönbseg nics a 2* es és a 4* es agp között teljesítményben.
  • Breki33
    #10
    MI is ez a hpt370 driver pontosan?
    Az alaplapi CD-n is lattam.


    Pixelview Gf2 Mx a kartyam pontosan

    Amugy felrakram a WIN89SE-t mert a ME-nem szerette ugy nezem......khmmmmm

    Alaplapi Bios-bol egesz uj van rajta 05/07-iei de azert valoszinu frissitem.

    De igazabol a videokartya BIOS-an gondolkozom mert mostmar a 4*es AGP-t
    kiveve megy. Honnan lehet ehhez BIOS-t szerezni a neten?

    Leirnatok az alaplapi BIOS-frissites menetet par szoban?
    Utoljara Abit bx6-osomon csinaltam 2-3 eve es nem akarom elszurni.

    Ja es hogy kell tuningolni?
    Mert ha allitom a frekit nem hajlando elindulni. A szorzo meg fix nem?

    Igazabol nem akarom tulhajtani csak szeretnem latni mit tud.....
    Csak felek hogy megsul.....
  • TheZsenyka
    #9
    Ehhez az új bios is kell ha jól emléxem.
  • TheZsenyka
    #8
    Én is szipkáztam ezzel egy keveset, a gond nem a via driverrel van, hanem a hpt370 driver-ével. Legalábbis nálam ez volt a gáz. Ezt frissítsd meg.
  • Breki33
    #7
    ok de hogy tudnam legegyszerubben megszuntetni az akadozast?

    A Geforce 2 MX 400-am van
    Ezek nem birjak a 4*-es AGP-t?

    FONTOS: Az alul levo bios link nem jo erre a lapra veletlen elirtam!!!!!!
    Nehogy valaki azzal akarjon frissiteni az Sima k7-es bios!!! Sorryyyyyy
  • narumon
    #6
    "ha turbo modban rakom fel elkezd fagyogatni a gépem.
    Használjam a standard módot?
    Abban jól megy de úgy érzem lemezírási és olvasási műveleteknél akadozik picit.
    (egyéves és kétéves Quantum vinyóim vannak)"

    A standard és turbo mod az agpre vonatkozik semmi köze a vinyómódhoz. Ha turbo modban rakod fel akkor 4X ha standard akkor 1/2x-es. A fagyás azért lehet mert a kártyád nem birja a 4x agpt.
  • Laalee
    #5
    tökmindegy hogy udma33 vagy 66 technikailag semmi különbseg... csak elmeletileg gyorsabb gyakorlatilag meg nem. nekem micsit elegem lett abblo hogy u66 os winyora masolas közben akadozik az mp3 lejatszas szaggatottan megy az eger... szar a via chip ebböl a szempontbol... lehet az uj 4in1 ban mar megoldottak az akadast, mindenesetre en kidobtam az összes 80 eres kabelt, igy nemtud menni egyik vinyo se u66 on sebesesgbeli lassulast nem érezni a tesztprogramokat meg elvböl el se inditom, mert soha nem fordul elö olyan eset gyakorlatban, mint amit azok mernek...
  • vrob98
    #4
    Ki ne csereld mar a kabeleket. Ha ahoz akarnal igazodni hogy mennyit lok at a winyo fizikailag, akkor meg a pio mode3 is eleg lenne. Nagyon is fontos az ata66.
    A turbo vagy standard mod meg az AGPre vonatkozik, hogy 4x vagy 2x modban mukodjon e.
    Probald meg a vga driveredet frissiteni ha fagy turbo modban.
    Amugy milyen kartyad van?
  • Breki33
    #3
    Ezek amiket irtam BEta Bios-ok?


    es hogy szabadultal meg a kabeltol?

    ebben nem vagyok igazan otthon eleg a kabeleket kicserelni?

  • Laalee
    #2
    beta biost es drivert szerintem sose rakj fel a fagyasok nagy szazalekanak oka a beta program...

    mondjuk en felraktam a neten elerhetö legfrisebb 4in1-t igaz w2k ala tokeletesen megy. de azt nemtudodm ohgy milyen modban raktam fel. :) azt viszont tudom hogy az u66ot ritka szarul kezeli a via chip ugyohgy megszabadultam az összes u66 kabeltöl :) ugyse tud egy egyseg se 33megat atlökni random read ben.
  • Breki33
    #1
    Vettem egy KT7A-s alaplapot 900-as TB-el
    ami tudom hogy meg nem 266-os de fontosabbnak lattam hogy a "mother" az legyen.

    Van egy kis gondom a Via 4in1 driverrel
    ha turbo modban rakom fel elkezd fagyogatni a gépem.
    Használjam a standard módot?
    Abban jól megy de úgy érzem lemezírási és olvasási műveleteknél akadozik picit.
    (egyéves és kétéves Quantum vinyóim vannak)

    Érdemes leszedni az új 4in1-et innen?
    http://www.viahardware.com/

    Ja és itt irnak egy új BIOS-ról
    http://www.viahardware.com/faq/ka7/ka7faq.htm

    De ezt az ABIT lapján nem láttam érdemes ezt felrakni?

    Egyáltalán mi a pontos menete, már rég csináltam ilyet a régi BX6-osomnál.

    Segitséget előre is köszönöm.
    Breki