59
Hát ja, ez itt a kérdés...
  • Pheel
    #59
    :]]]]
  • steveh
    #58
    az az öszi az KÖSZI

    :))

    De tényleg köszi
  • steveh
    #57
    Na ez az apró dolog elkerülte a figyelmem

    öszi most már megy 1 GH is.Fölyebb nem huzttam mert az FSB emelése nem tudom mennyire tesz jót a procinak.
    Olvastam az alaplap kézi könyvében,hogy a szorzót nem lehet állítani ha celeron van a lapban.A kérdés az,hogy ezt meg lehet valahogy kerülni vagy csak a többi ketyerével lehet manipuálni
  • Pheel
    #56
    Kapcsold ki a halt on errors opciót. Érzékeli, hogy húzod a procit és ha ez be van kapcsolva, akkor nem enged tovább.
  • steveh
    #55
    Na nem teljesen jól emlékeztem.
    Ha másik frekvenciára álítom akkor ezt irja ki:

    CPU is unworkable or has been changed.Please recheck CPU Soft Menu.

    Ez számomra egyértelmű mit jelent csak azt nem tom mé nem engedi.
    amit nem értek a soft menüben miért nem tudom álítani a szorzót.minden mást lehet csak azt nem.Bár ha azt lehet ne akkor sem menne
  • steveh
    #54
    A kettő közül nem tudo melyik az ami a tipuszám

    6680765019

    vagy

    Q126A157-0485-SL4TF

    egyébként 1.7 voltos
  • steveh
    #53
    BIOS al huzigatgattam :)
    aszem a max az 1000 volt de lehet,hogy több is de mindegyiknél ugyan azt csinálta.gyönyörűen kiirta,hogy mennyi frekvencián indul aztán snit.

    A konfig:
    800 as cerka
    Abit SA6
    ASUS Geforce 2 MX 400 32MB
    256 MB(133mhz)
    ami már nem biztos hogy fontos
    LIVE 5.1
    LG 52 X

    na mindjárt lököm a tipus számot.
  • Pheel
    #52
    Mivel húztad? (BIOS vagy program)
    Mennyire húztad?
    Mit reagált a gép?
    További hardver-összetevők?
    A proci pontos típusszáma?

    Egyelőre ennyi.
  • steveh
    #51
    szasztok

    Nekem egy 800 as celeronom van egy SA6 os Abit alapban de 1 mili HZ vel nem tudtam fejjeb húzni.

    Lehet hogy béna vagyok de má elég sok mindent megprobáltam de biztoshogy 1 valami elkerülte a figyelmemet.

    A voltot nem huztam ugyan egyszersem mert kezdő vagyok a tuningban és valahol azt mondták,hogy veszélyes lehet az alapra.
    Na röviden ennyi.Várom az ötleteket vagy kérdéseket
  • Pheel
    #50
    Nos kissé nehéz lesz a hasonlítás, mert 1200-as Celeron nincs olyan, ami ugyanolyan magos, mint a 900-as, de mindegy.
  • Pheel
    #47
    Te figyelj!
    Ha azt írja ki, akkor az a proci annyit megy. Már hogyne közelítené meg azt, amit egy 1200-as proci ad 1200-on, ha 1200-as. Az egy dolog, hogy kisebb a cache, meg nem támogat SSE2-őt, illetve 3DNow!-t, de attól még 1200.
    Egy ugyanilyen processzor az szintén 1200-ra húzott Celeron mellesleg. A hasonló már lehet más is.
    Egyébként a húzott 100-as FSB-s Celeron nagyobb FSB-vel jóval nagyobb teljesítmény-töbletet ad ki magából, mintha csak a szorzója lenne magasabb, az FSB-je pedig nem.
    Tehát egy 900-as 1200-on elvileg gyorsabb, mint egy ugyanolyan magos 1200-as 1200-on. Persze mindkét proci alapból 100-as FSB-vel megy.
  • Pheel
    #45
    Igen. :)))))
  • Skipjack
    #44
    Amúgy ma egy VH6-II-vel is sikerült.. szerencsém lenne ??

    S.
  • Skipjack
    #43
    Hogy mit érek a húzott celeronnal ?? Cirka 500-600 pontot a 3DMark2000-ben.. végülis..

    S.
  • Pheel
    #42
    Nekem v1.2-es van. Az 1200-as Cel Tualatin alapú. Azt pedig nem lenne szabad vinnie a BX chipsetnek.
  • Pheel
    #40
    A kerül szó kimaradt. Este van, este van :)
  • Pheel
    #39
    Mert? Neked egy teszt számít vagy az, hogy használható a géped? Ha nem a pi-t akarod kiszámolni, akkor elég egy ilyen proci is. Én pl programozásra, netezésre és játékra használom. Filmet is csak kifelé tömörítek vele. Ezekre pedig tökéletesen elég az az uszkve 900-1200 MHz is. Neked pedig több pénzedbe az, hogy lefitymáld a Celeronokat.
  • Pheel
    #38
    Az én Abitom meg nem akarja kiadni neki a feszülségeket, ha 1.8 fölé állítom. Szerencsére még garos, de sajnos most nem tudom emiatt rendesen húzni a 900-as Cel-t. :(((
  • Skipjack
    #36
    Halál stabil. A Winbond ram meg amúgy is rulez!

    Amin csodálkozom az csupán az, hogy az Abit alaplap megy.. csak az a megoldás lehetséges, hogy gyár hibás Abitot vettem és nem fagy széjjel :))

    S.
  • Pheel
    #35
    Stabil?
  • Skipjack
    #34
    Celeron II 800 MHz tuning:

    8 x 145 MHz = 1160 MHz-en

    Abit ST6
    Winbond 256MB/133 ram
    Fop68 hűtő
    1.8V

    S.
  • bh6
    #30
    kicsit lassu reagalasu vagyok, megneztem, az enyem cc0-as, ezzel van vkinek max sebesseg tapasztalata?
    ill. hutobol milyen fajtat tett ra barki is?
    ...es az kb hany fokot eredmenyezett?
    mas bajom nincs:)
  • Pheel
    #29
    Sisoft Sandra kiírja a verziót, de ha megnézed a procin lévő típusszámot, akkor az alapján a developer.intel.com-on megnézheted a verziót.
  • bh6
    #28
    egy kerdes:
    800as celeronbol elvileg a cd0-as verziok a jobban huzhatoak, a cc0-as kevesbe...
    van-e vmi tesztprogi, ami kiirja, hogy az aktualis delikvens epp mifele?
    vagy: a gyari fesz jelent-e vmi kulonbseget pl. 1.7 ill. 1.75, melyik lenne az "igazi"?
    thx a valaszt
  • Pheel
    #27
    Csak bele ne törjön a bicskád! Amúgy érdekelne az eredmény...
  • mekkmester
    #26
    Ha tényleg müködne a dolog, akkor csak kavarjon!Nekem BX133-om van, ahhoz is ezt irja.Egy próbát megérne, lassan sort keritek rá.
  • Pheel
    #25
    A bénaság? Az, hogy tulképpen a ZX van beflashelve és nem az XV, csak rosszul emlékeztem :)
    A T a tualatint jelentené? Az gázos, mert az Intel szerint a BX chipkészlet nem viszi a Tualatin procikat és kész. Erre Abit meg bekavar? :))))
  • Pheel
    #24
    Mivel az egyiket PPGA-nak a másikat pedig FCPGA-nak hívják, már ebből is következik némi különbség.
    Egyébként van, de létezik olyan foglalat, amibe belemegy mind a kettő, na persze nem egyszerre. :)
  • mekkmester
    #22
    Mi itt a "bénaság"??
  • Pheel
    #21
    Hmmm. Na akkor vagy én vagyok debéna, vagy az Abit :))))
  • mekkmester
    #20
    Pheel! bios frissités...
    http://www.abit.nl/eng/download/bios/bios-be6r2.htm

    Filename: BEPZX.EXE
    Date: 05/02/2001
    ID: ZX
    NOTE:
    Support Intel Coppermine T CPU.
    Support Flashmenu utility.
    HPT 370 BIOSversion 095b.
  • Pheel
    #19
    Namost eddig nem ment a 900-as, csak max 900-on. Kicseréltem az autodetect-es átalakítómat egy jumperesre, azóta 1200 kicsit instabilan (majd még tuningolok), de 1150 atomstabilan van. Vigyázat emberek. Lehet néha az a qrva átalakító is a bűnös!
  • Pheel
    #18
    Mert az nem olyan szép. :-PPP
    Nyomok egy insertet és bejön azzal, hogy iC600 (9x66) és ez nagyon nem tetszik...
  • pista
    #16
    Miért nem ugyanaz?
  • Pheel
    #15
    XV-ről hová? Pontosan milyen alaplapod és procid van és mennyin hajtod?
  • Pheel
    #13
    Persze Customban megy 900-at, de az nem ugyanaz.
  • Pheel
    #12
    Hát skacok! Megvettem a 900-as Cel-t, erre az alaplapom 600-asnak ismeri meg. Megnéztem, az Abit BE6-II tényleg nem ismeri a 900-ast. Holnap megnézem más lapban is...
  • TheZsenyka
    #10
    Húzhatod 3 GHz-ig is a proccodat de mit érsz vele ha a cache nem képes kiszolgálni a proccot???
  • nyunyu
    #8
    Asus P3B-F-ben 800@1200! 2.0V, gyari Intel huto.
    Valogatas nelkul vettem...

    150-es FSB-nel nincs tobb az alaplapon...
  • Pheel
    #7
    Néztem árakat, úgy 2 ezer az eltérés a 800 és a 900 MHz-es között. 900-as lesz :)