44
  • narumon
    #44
    "majd meglássuk, hátha ijavították:)"

    Úgy legyen :)
  • ixyon
    #42
    majd meglássuk, hátha ijavították:)
  • narumon
    #41
    "Pl. Video capture mindenféle formátumban, TV-kimenet, stb."

    Viszont az Atinak bűnrossz a video capture része. Jobbérzésű ember ezt kihagyja. A normál része és a tv kimenete viszont nagyon korrekt.
  • ixyon
    #40
    jaja
  • Inquisitor
    #39
    Na néhány megjegyzés:
    ATI=képminőség
    Aki ezt tagadja az vak, vagy selejtes a monitor/vga kártya amivel nézi.
    Az ATI a második negyedévben visszaszerezte a piac jó részét az nVidia-tól (akit szinte mindenki ver képminőségben a mai napig), igaz a mobil piacon, mivel a Mobil Radeon az összes szempontból verte a GeForce Go-t. De legalább is kevesebb mint a felét fogyasztja.
    Érdekes módon mindenki a "rossz driverek"-kel jön, ennek ellenére nem sok programról tudok ami ne futott volna Radeon-on.
    Olyan embert is ismerek akinek az "összes többi" dolog is tökéletesen működik a "rossz driverekkel" :)
    Pl. Video capture mindenféle formátumban, TV-kimenet, stb.
    Csak érteni kell hozzá ... ez van :(
    A cikkben nem láttam leírva, hogy a 8500-ös támogatja a HW tömörítést MPEG1,2 és 4!!! formátumokban, pedig EZ IS számít.
    Majd ha megjön a haver kártyája jól le is csekkolom majd :D
    (Csak megéri azt a 270USD-t ...)
    Most hogy NEM CSAK AZ ATI csinál ilyen kártyákat, a csapból is ez fog folyni, úgyhogy terjedni fog mint a pestis (vagy az GeForce X).
    Noname kártyát (8500-öst) már 230$ alatt is láttam ... szóval lesz itt harc.
    Mondjuk a "sima" Radeon se szar, most néztem egy ismerősnél, a bétás driverrel (40%-al lassabb OpenGL-ben mint a többi!) is 70FPS felett volt 1024-ben (full) a Q3 a spéci VIA pályán, szerintem az nem gyenge ...
    Ja és akkor ott van még a KÉPMINŐSÉG.
    Mind 2D-ben mind 3D-ben a legszebb képet adja.
  • Bith
    #36
    Ott van, hogy a német chip magazin weboldala. Valóban zavarni szokott engem is, ha nem írják ki az eredetit, de jelen esetben nincs igazad, mert még az is kitalálhatja a címét, aki most jött először a netre (na jó másodszor).
  • etzel
    #34
    Hello, szvsz. amig nem lesz hozzá jó minőségü driver, addig majdhogynem mindegy, milyen vasat hoznak össze.
    /lásd: ott volt a GUS. az megette az SB-ket, aztán lehetet lecserélni, mert a progik nem mentek vele frankón..., a szoftver tehát nagyon fontos/
  • ixyon
    #31
    hát akkor 1-2 kiigazítás:
    az ati sosem volt veszteséges. és a forgalma 500M$ körül volt.
    a 3Dmark sorozat télleg eléggé szar, mert pl. a kyroIInek annyi pontot adott, mint 1 TNTnék. csak a kyro 2 néha megveri a GF3mat, és a GF2t kicsit gyakrabban, az mx400ast meg állandóan. mindenben.
    a nvidia igen szar képminőséggel bír, az ati meg eléggé jóval.
    a 2 GPUs kártyákat az ati nem ULTRAnak nevezi, olyat nem is ad ki, csak MAXX-okat.
    és a q3 engine-ről: öreg, az tény. de jó is. Carmackék csinálták. nem okos dolog leszarni... pl. a most kintlévő volfeinstein demo is Q3 motorral megy...
  • CSOCSO
    #30
    arra vagyok kiváncsi hogy az GAmecube ba gyártott ATi chip az milyenlehet:)
  • CSOCSO
    #29
    jobb kártyákat és olcsobban!! ha ez olcsobb még csak egy tizessel akor is ezt venném!!
  • An-Dee
    #28
    azopi, most nézd meg az elmult 2 évet, és azt is ird le, mert 1 negyedéve még nem minden.
  • MuERTe
    #23
    Az hogy gyorsan fut még nem jelenti azt, hogy tökéletesen! Engem a minősége érdekel, nem frémperszekundumok kvékhárom alatt :)) De hogy öszinte legyek, a 3dmark2001-t is lekakálom(csak finoman ;) magasról, mivel elég keveset játszom vele :))
  • Lteebee
    #22
    Emlékszem, amikor a riva128 volt az újdonság és az egyetlen lehetséges konkurenciája a 3dfx-nek, mindenki vagy nagy rivafan volt, vagy sznob vudu-s.

    Vicces újra ezt látni.
  • Laalee
    #19
    hat igen ez valahogy igy lesz :)
  • An-Dee
    #18
    Feln?ni?? Hát itt valami félreérteés van, tény hogy a világ legnagyobb video kártya cége az ATi, és az Nvidia pedig "csak" chipsetet gyárt, szóval a két cég nem egy súlycsoport. Ja, és a fennállásuk id?tartama sem összehasonlítható. Az Nvidia egy elég fiatal cég az ATihoz képest.
  • Laalee
    #17
    csak egy valasz ott a q3 teszt :) az eleg opengl nek szerintem.
  • harcu
    #16
    Majd itt is kijön a Radeon 8500 Le, aztán fillérekért megvehetem a legjobb videokártyát.
  • ixyon
    #12
    bár elég nagy ganéság, hogy nem tettek linket az eredeti oldalra.
  • ixyon
    #11
    mint látod az openGL tökéletesen és jól megy vwele.(Q3)
  • MuERTe
    #7
    Nekem csak egy kérdésem van; az opengl-el mi van?
  • TV
    #6
    Ebből úgy tűnik, hogy a DX8-ra épülő gamek valamivel gyorsabbak a Radeon 8500-on, a régebbi gamek meg a Ge 3 Ti 500-on.
    Ideje is volt az ATInak kihozni valami ütőset.
  • MuERTe
    #4
    Nem nem, rdramos p4-hez az dukál :)