13
  • FormatC
    #13
    Hali!

    Bocs, de a nimda Java alpu kóddal képes weblapokat is megfertőzni. Ha megnézed az oldalt Windows alatt, akkor megfertőzi a géped. Ilyen egyszerű.

    FC
  • Borg
    #10
    Nekem volt tegnap már nimdam.
    Soha nem nyitottam ki email attachmentet, és a ZA is fogta az ilyesmit a gépemen.
    Mégis benne volt a virus az internet temp filesban.
    Ott figyelt, azt irják hogy internetes contentel is lemászik, egy .eml és egy .data nevü filet tölt le a böngészö.
    Sajnos senki sincs biztoságban.
    Viszont, a Nav2002 csak szept-22-i virus definitionnal irtja.
    ÉS, állitolag ha nincs officeod telepitve nem terjed. Nekem is inaktiv volt (még?) amikor leirtottam tegnap éjjel... most hogy ez az office hiánya miatt, vagy mer még tul friss volt..
  • CAD
    #8
    Hat egyelore en nem tervezem pingivinre valo atterest, ugyanis jelenleg csak azert nincs annyi virus linuxra mert egyreszt kevesebben hasznaljak, ergo kisebb pusztitast tud okozni, masreszt, mert ketsegtelenul biztonsagosabb mint, egy atlagos windows.

    Szerintem is szornyu dolog, hogy megnyitok egy levelet, es nemtudhatom, hogy most virus vagy ismeros... ez ellen meg vedekezni sem igen tudok (hacsak mas programot hasznalok, de ekkor a viruskeszitok felig elertek a celjukat: befolyasolnak valasztasomban, szükitik dontesi lehetosegeimet).

    Imho, el kene égetni az összes ilyen hobbi viruskészítőt... szemét állat mind.
  • Frank99
    #4
    ha nem tévedek, már van ilyen is...
  • dewdew
    #3
    majd az lesz cumi, ha a scriptekbe irjak bele a virust, ami a sima bongeszes alatt eszrevetlenul megferozi a gepet
  • Lord
    #2
    jaja, ebben egyetértünk :)
  • Frank99
    #1
    Aki megnyit egy csatolmányt ellenőrzés nélkül, meg is érdemli..
    A sircam, hybrid, nimda stb. mind ilyen.