27
  • narumon
    #27
    "a peren belüli megegyezés konvergál a nulláhjoz, ebből peren kívül lesz - hogy a via biztos vár vagy valami"

    Ezt elirtad szerintem. Mindenesetre nem tudom mert mi nem látunk a szinfalak mögé. Dőreség azt állítani hogy az intelnek van igaza, mert ki tudja és forditva és hülyeség a viát védeni mert azt sem tudhatjuk. Mindenesetre abban igaza van a VIanak hogy az intel mindig mindenkit beperel de nemnagyon nyert még pert, és az esetek töbségében keresztliszensz megállapodással ért véget az ügy. Azért is gyanitom hogy itt is az lesz. A Via nyomhat PIV lapokhoz chipeket, az intel meg megkap valami mást ami a viától kell neki.
  • narumon
    #22
    Viszont most olvasom hogy válaszul a VIA is beperelte az intelt VIA szabadalmak megsértéséért. Szerintük a PIV és a most megjelenő 845 chip is Via szabadalmakat sért.. Király ez a VIA! HAJRÁ VIA! :)
    Már látszik előre hogy lesz egy kis peren kivűli megállaposás :)
  • Laalee
    #19
    nemmindegz hogz 6 ghz en chatelsz vagy 1,5?
    a margasagaid 6 ghz en is ugyanolzan remesen hangzanak...
  • skorpio7
    #16
    Hát tudod , te tényleg nagy vadbarom vagy .
    Mennyi a kereseted szarcsákó ?
    Én speciel egy benzinkúton dolgozom .Igaz vidéken , de mindegy .
    Elég , ha annyit tudsz , hogy 6 számjegyű a keresetem és van már egy saját lakásom , öcsi .
    Mondjuk úgy , hogy akár minden hónapban vehetnék egy új procit és alaplapot !
    De mi a jó édes francért kellene ?!?
    Te csak vedd meg 2-3 szoros áron mindíg a legújabb INTEL fos-t , én meg megelégszem az alig 25% különbséggel ( MGHz-ben és nem a teljesítményben lemaradt ) AMD procival .
    Mi vagy te ? Grafikus ? Mert talán oda kellene ez a teljesítmény , bár amilyen (anti)tájékozott vagy , kizárt a dolog .
    Gondolom most majd megint mész apuci nadrágjához vagy anyuci szoknyájához dörgölőzni , hogy megkapd mindíg a hőn áhított új proesszorodat .
    Jó nyálas lehetsz , ha ezt meg is kapod .
    Remélem ágyba bujtattak már és csak mmásnap , azaz ma fogod olvasni , mikor ágyba viszi anyucikád a drága kisfiának a reggelit .
    Csá kiscsákó !
  • skorpio7
    #13
    i845
  • skorpio7
    #12
    Ezen meg kár rágodni !
    Ismerhetnéd az amerikai jogrendszert és felfogást .
    " Mindenki Amerikáért , Amerika önmagáért ."
  • skorpio7
    #10
    Egy kérdést azért csak feltennék , ha ilyen OKOS vagy !

    HOGY ENGEDHETI MEG MAGÁNAK AZ A NÉHÁNY ALAPLAPGYÁRTÓ ( AKI MERTE VÁLLALNI A VIA CHIPSET BESZERELÉSÉT ) , HOGY EGY ( SZERINTED INSTABIL ) VIA CHIPSETES ALAPLAPOT ADJON KI A P4-HEZ ?
    HISZEN AKKOR EZEK AZ ALAPLAPOK IS MIND INSTABILAK LESZNEK ( SZERINTED ) , MERT VIA CHIPSETESEK !
    EKKORA MARHA LENNE AZAZ 5 ALAPLAPGYÁRTÓ ( KÖZTÜK VAN AZ AOPEN !!! ) , HOGY KOCKÁZTATJÁK A PIACI RÉSZESEDÉSÜKET AZ ALAPLAP PIACON A ( SZERINTED ) ROSSZ CHIPSET MIATT ???
    Komolytalan vitapartner vagy , mert nem gondolod át a lényeget .A VIA mostmár a P4-hez ad ki ( nem is akármilyen ) alaplapi chipsetet .
    Szerinted még mindíg akkora barmok ülnek a VIA tesztlaborjában , hogy elszúrjanak egy a CPU piac 80%-os részarányával rendelkező cég processzorához gyártandó alaplapi chipsetet ?!?
    Ha a válaszod ezek után is igen , akkor már tudom , hogy hol ülnek a barmok .
    ( Hacsak nem állva gépeled be a válaszod . )
  • skorpio7
    #9
    Akkor elég érdekes környéken lakom ... 3 havernál dübörög VIA chipsetes alaplappal AMD duron proci , de valahogy egyik sem panaszkodott ( pedig ebből az egyik "biztonsági másolat" cd írással foglalkozik és ugye ahhoz stabil gép kellene vagy szerinted nem ?!? ) .
    Sajnos nekem még mindíg csak a 466-os Cerka van , ami ugye nem sokat ér a 700-as duronok mellett . :(
    De majd február környékén le lesz cserélve egy 1.5-ös palomino magos Athlonra és egy KT266a-s vagy KT333a-s alaplapra .
    Meg persze egy kis RAM csere sem árt . :)))
  • skorpio7
    #5
    "...A héten lezajlott VIA Technology Forum 2001 keretében azonban már bemutatásra került számos kisebb gyártó, így az Acorp, a Chaintech, a Shuttle és a Tyan P4X266-ra épülő Pentium 4-es alaplapja. Ma pedig arról érkeztek hírek, hogy az Acer csoport tagjaként a legnagyobbak közé számítható AOpen is piacra dobja VIA chipkészletes alaplapját AX47 néven..."
  • skorpio7
    #4
    "...Egyébként nem fog nyerni az Intel, más kérdés, hogy mi történne a VIA-val, ha a per végéig (1-2 év) nem adhatná el a VIA P4X266-ot???..."

    Jól rábaszna az INTEL !!! Mivel a saját chipsetjével szerelt alaplapok csak jövő év elején jelennek meg , addig a DDR-SDRAM támogatású AMD-hez készült KT266A alaplapi chipsettel szerelt alaplapok elárasztják a piacot.
    Szerinted ... most , hogy a DDR-RAM-ot nyomja minden gyártó , a karácsonyi szezonban vajon ki lesz akkora láma , hogy sima SDRAM támogatású alaplapot vegyen ?!?
    Bár ha jobban belegondolok , jobb is lenne , ha betiltanák a további forgalamzását , mert így méginkább veszítene a piaci részesedéséből a "fuck" INTEL !
    Hmmm ... T-I-L-T-S-Á-K B-E-Eeee !
    Még valami !
    Most hol vannak azok az INTEL-esek , akik eddig mindíg azt szajkózták , hogy instabil a VIA chipsettel szerelt alaplap ???
    Milyen érdekes , hogy mostmár jónéhány gyártó ( Chaintech , Shuttle , Tyan , Acorp és egy kisebb gyártó az - AOpen :))) az intelhez is kiad VIA chipsettel szerelt alaplapot .
    Lehet , hogy még gyorsabb is , mint az intel saját chipsetje és sikeresebb is ?!?
    Én tudtam mindíg , hogy csak a láma INTEL-esek hiszik el , hogy rossz a VIA chipset és vele együtt az AMD .
    Mostmár csak egy IQ 83-as fog INTEL-t és Brookdale-el szerelt alaplapot venni .