SG.hu·

Távmenedzselhető börtön Tiszalökön

Az első negyven fogvatartott befogadása egyidejűleg azt is jelentette, hogy 2008. január 15.-én megkezdődött az PPP konstrukcióban létesült tiszalöki börtön informatikai rendszerének éles alkalmazása is.

Az Atigris Zrt. irányításával létrehozott Microsoft alapú informatikai infrastruktúra szolgáltatásainak nagy részét már tavaly ősz óta eredményesen használta a mintegy 280 fős személyzet, a "börtönüzem" beindítására való felkészülés során. A cég közleménye szerint a büntetés-végrehajtás informatikai szakembereinek és a vállalat rendszermérnökeinek a próbaüzem időszakában sikerült elhárítani a rendszer folyamatos és biztonságos működését veszélyeztető valamennyi felszínre került problémát, így a rendszer mára megbízható eszközévé vált a büntetés-végrehajtási szakfeladatok támogatásának.

Az infrastruktúra kialakítására a büntetés-végrehajtás informatikai rendszerének átfogó korszerűsítésével párhuzamosan és azzal összehangoltan került sor, így - az ország bv. intézetei közül elsőként - Tiszalökön már az új architektúrának megfelelő, és a központosított szolgáltatásokat is felhasználó, távmenedzselhető rendszer jött létre - közölte az Atigris.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!