SG.hu·

G8 államok a kalózkodás visszaszorításáról

A világ legfejlettebb államai a hatóságok hatékonyabb közreműködésétől remélik a kalózkodás visszaszorítását.

Az úgynevezett G8 államok az illegális másolatok terjedésére hívták fel a figyelmet a Skóciában megrendezett legutóbbi konferenciájukon, amely szerintük a gazdasági növekedést veszélyezteti. A kiutat az aktív együttműködésben látják, ezért közös megbeszéléseket folytatnak majd az idén megrendezendő újabb találkozókon. Fontosnak tartják a hatóságok hatékonyabb fellépését, mivel hosszútávon így vélik megvalósíthatónak az kalózpéldányok visszaszorítását.

Az IFPI által közzétett közlemény teljes szövege:

1. A kalóz és hamis termékek növekvõ kereskedelme, aminek a szervezett bûnözéshez is köze lehet, veszélyezteti a foglalkoztatást, a fejlesztést, a gazdasági növekedést és a fogyasztók egészséget és biztonságát a világ minden táján.

2. A szellemi tulajdon hatékony védelme segíti a fenntartható fejlõdést minden ország számára. A G8 államok aktívan együttmûködnek a többi országgal a Szellemi Tulajdon Nemzetközi Szervezetén (WIPO), a Világkereskedelmi Szervezeten (WTO) a Nemzetközi Vámügyi Szervezeten (WCO), az Interpolon és más kompetens szerveken keresztül a kalózkodás és a hamisítás elleni harc hatékonyabbá tételében, országokon belül és országok között, összhangban a nemzetközi jogi kötelezettségekkel.

3. Ezeket az erõfeszítéseket mélyítjük itthon és külföldön egyaránt, azzal a céllal, hogy világszerte jelentõs mértékben csökkentsük a kalóz és hamis termékek kereskedelmét, és sikeresen lépjünk fel az ezt mûködtetõ nemzetközi hálózatokkal szemben. Különösen fontos, konkrét lépéseket teszünk:

1. A háttérfolyamatok, eljárások, hazai és nemzetközi akciók megerõsítésére és elemzésére;
2. A szellemi termékek védelmét szolgáló további jogszabályok, rendeletek és eljárások kidolgozására és végrehajtására, olyan területeken, mint a gyanúsan hamis vagy kalóz termékek lefoglalása és elkobzása, az ilyen áruk és az ezeket elõállító eszközök megsemmisítése, valamint egyértelmû, átlátható és tervezhetõ bírósági eljárások, irányelvek és útmutatások kidolgozására a szellemi termékek védelme terén;
3. A hamis áruk interneten történõ terjesztésének megakadályozására, és az és az online lopás elleni küzdelemre 4. A hamisítás és kalózkodás ellenes bûnüldözési stratégiák koordinálásának javítására és szorosabb együttmûködés kialakítására a felelõs hatósági személyek között. Ez magába foglalja a kockázatelemzés, illetve a legjobb eljárásmódok megosztását, a jelenlegi kooperáció fokozását a nemzetközi határokon és közelebbi együttmûködést az állami és a magánszektor között.
5. Az állami hivatalnokok és a közvélemény magasabb fokú informálására a hamisításból és a kalózkodásból származó egészségügyi kockázatok, gazdasági károk, illetve a növekvõ szervezett bûnözõi csoportok terén.
6. A szorosabb együttmûködésre a fejlõdõ országokkal a jogi szabályozás erõsítésére, a nemzeti kalózkodás- és hamisításellenes kapacitások, csoportok felépítésére és kiképzésére, technikai segítségnyújtásra és közös fejlesztési céljaink elérésének segítésére.

4. Õsszel szakértõi tanácskozást rendezünk, amelyen a fenti lépések megvalósítására szóló munkatervet készítünk, a késõbbiekben pedig folyamatosan figyelemmel kísérjük a folyamatot.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© jefferson832005. 07. 29.. 23:56||#6
Ott a pont,na meg itt is -> .
© mrzed0012005. 07. 28.. 08:48||#5
Viszont ha összehasonlítod azzal, hogy a normál keresõk mekkora pénzeket költenek, akkor a szegényekre jutó természetesen pipiáner összeg
PC eladások: normál háztatrásban átlag 1, szegényeknek ilyen olyan programmal is ritkán (magyarán a gazdasági tényezõt kitevõ normál emberek veszik, a szegényeknek néha 1-1 ilyen-olyan program keretében csurran-cseppen csak)
Lakásvásárlás: elég sok új lakás épül, ami el is fog kelni, a szegényeknek néha 1-1 önkormányzati lakás bérbe

Szóval a szegény réteg elhanyagolható biznisz a középréteghez képest. Ezért nem is érdekli a gazdasági 8-akat
© pemga2005. 07. 27.. 17:36||#4
Nem gazdasági tényezõk?!? Nézd csak meg az államilág támogatott olcsó-pc/mobilteló programokat? Vagy Kína egybedoboz netkávézó gépét (ala Intel, egy megrendelés = milliós tétel). A szegények és az éhezõk ÓRIÁSI biznesz... (Ez egy ilyen világ...) Csak nem õk fizetik közvetlenül, hanem az államuk, illetve indirekte azok akiknek van valamennyi keresetük/bizneszük. De ugyanide vehetõ pl. a romatelepek felszámolához kapcsolódó építési vállalkozók is. De nézhetjük a kakaóálló óvodai számítógépeket is. Példa van rengeteg.
© Iban22005. 07. 27.. 16:58||#3
Mit jelent, hogy a kalózkodás veszélyezteti az egészséget?
Megfájdul a jogvédõk feje?
© mrzed0012005. 07. 27.. 15:06||#2
Hát, az éhezõk és a szegények nem gazdasági tényezõk
Hogy is volt az Összeomlásban, mit is ordibált a bank elõtt a néger ipse: nem vagyok gazdaságilag kifizetõdõ (vagy mi?)
© tomo2005. 07. 27.. 14:25||#1
tenyleg ez a legnagyobb problema a vilagon. nesze neked live 8.