SG.hu·

Feltámadt a Sega

A kilencvenes évek meghatározó konzol gép és játékforgalmazója a Sega hat év után először ismét nyereséges, derült ki a kimutatásokból.

Mint ismeretes a japán óriásvállalat az igen népszerű MegaDrive korában még vezető szerepet töltött be, ám már a következő-generációs gépüknél a Saturnnál sem tudták megismételni a korábbi sikereiket, hiszen elvesztették az árháborút a Sony által gyártott PlayStation ellen. A későbbiekben forgalmazott PlayStation2 pedig, totális vereséget mért a Sega nagy reménységére, a DreamCast-ra, ezzel, mint konzolgép forgalmazót szinte teljesen kiszorítva a japán céget a piacról.

A bukás óta a tokiói vállalat csak játékok kiadásával foglalkozik, ez idáig kevés sikerrel. Ennek bizonyítéka, hogy másik két mamutvállalat fel is akarta őket vásárolni, előbb a Sammy, majd a Namco próbálkozott, ám mindkét aukció meghiúsult, mivel a feltételekről egyik esetben sem tudtak mindkét félnek megfelelő módon megegyezni. A jelenlegi kimutatás szerint azonban - ami március 31-el zárult le - 26 millió dolláros nyereséget ért el a Sega, ezzel próbálva kompenzálni az ezt megelőző 1,7 milliárd yenes veszteséget.


Hideki Sato (jobbra) és a tegnap megválasztott új elnök, Hisao Oguchi

A távlati terveik között egyelőre az szerepel, hogy a következő éves összesítésben a nyereség összege 65 millió dollárra növekedjen, ám ettől függetlenül a forgalom így is mintegy két százalékkal csökkenni fog az előrejelzések szerint. Természetesen ez nagyban függ attól is, hogy a konkurencia - például a Microsoft - mennyire képes telíteni saját játékgépének az Xboxnak a vásárlói körét saját fejlesztéseivel, de igaz ez a Nintendo GameCube-jára és a még mindig piacvezető Sony PS2-re is.

Szintén a Segához kapcsolódó hír, hogy június elejétől az igazgatói posztot immár majdnem húsz éve betöltő Hisao Oguchi helyett Hideki Sato veszi át az irányítást és próbál újabb sikereket elérni. Ez valószínűsíthetően új üzletpolitikát is magával hoz majd, ám az új igazgató egyelőre nem nyilatkozott terveiről.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© Guest2003. 05. 21.. 20:05||#6
"Hideki Sato (jobbra) és a tegnap megválasztott új elnök, Hisao Oguchi"

"...az igazgatói posztot immár majdnem húsz éve betöltõ Hisao Oguchi helyett Hideki Sato veszi át az irányítást..."

Most akkor ki helyett ki lett a fõnök? 😄
© MaSzKa2003. 05. 21.. 17:53||#5
sega forever
© Lammer2003. 05. 21.. 15:01||#3
Dreamcast Rulez 4Ever!