SG.hu·

Oroszországi blokkolásra panaszkodik a WhatsApp

Oroszországi blokkolásra panaszkodik a WhatsApp
A WhatsApp szerint Oroszország megpróbálja blokkolni szolgáltatásait, mert a Meta Platforms tulajdonában lévő közösségi média üzenetküldő alkalmazás biztosítja az emberek számára a biztonságos kommunikáció jogát. A cég továbbra is megpróbálja elérhetővé tenni a titkosított szolgáltatásokat Oroszországban.

Oroszország megkezdte egyes Telegram- és WhatsApp-hívások korlátozását, azzal vádolva a külföldi tulajdonú platformokat, hogy nem osztják meg az információkat a bűnüldöző szervekkel csalás és terrorizmus ügyekben. "A WhatsApp magánjellegű, végpontok közötti titkosítású, és ellenszegül a kormány azon kísérleteinek, hogy megsértsék az emberek biztonságos kommunikációhoz való jogát, ezért Oroszország megpróbálja blokkolni több mint 100 millió orosz ember számára” – áll a WhatsApp közleményében. "Továbbra is mindent megteszünk, hogy a végpontok közötti titkosított kommunikációt mindenki számára elérhetővé tegyük, Oroszországban is.”

A Telegram közölte, hogy moderátorai mesterséges intelligencia eszközöket használnak a platform nyilvános részeinek figyelemmel kísérésére, hogy naponta több millió rosszindulatú üzenetet távolítsanak el. "A Telegram aktívan küzd platformja káros használata ellen, beleértve a szabotázsra, erőszakra és csalásra való felhívásokat” – közölte a Telegram egy nyilatkozatban.

Oroszország több éve vitatkozik külföldi technológiai platformokkal a tartalom és az adattárolás kérdéséről, amely téma 2022 februárjában, miután Moszkva katonákat küldött Ukrajnába, tovább fokozódott. A kritikusok szerint Oroszország megpróbálja kiterjeszteni ellenőrzését az ország internetes terére.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!