SG.hu

Éttermeket és futárokat kapcsol össze egy új magyar startup

A Sendee a profi futárok mellett olyanokat is jövedelemhez segít, akik nem tudnak, vagy nem akarnak főállásban dolgozni.

A teljesen magyar fejlesztésű alkalmazást, amely az éttermeket és a futárokat kapcsolja össze, illetve a mögötte álló startupot Szőke Gergő, az Uber volt marketingvezetője, Blaski Dániel Tech fejlesztés-vezető és Polgár Péter, designer működteti. A startup induló tőkéjét, a fejlesztés finanszírozását olyan fővárosi étteremtulajdonosok adták össze, akik maguk is tudják, mennyire fontos, hogy a futár pontos, megbízható és gyors legyen. A kezdeti időszakban elsősorban ételek házhozszállításával foglalkozó csapat számára fontos, hogy a jövőben több üzleti területre is kiterjesszék működésüket.

A Sendee-t a megrendelők asztali gépükkel vagy laptopjukkal, az autós, motoros és biciklis futárok pedig okostelefonjukkal használhatják. Ehhez elég regisztrálniuk, majd „élesre” állítaniuk az alkalmazást. A Sendee előnye, hogy a profi futárok mellett olyanokat is jövedelemhez segít, akik nem tudnak, vagy nem akarnak főállásban dolgozni, akik mindennél többre értékelik a szabadságot; kreatívok, egyetemisták, fiatal anyukák, 50 év felettiek, kiszabadulni vágyó irodisták. A Sendee legális és transzparens jövedelemforrást jelent a futárok számára. A Sendee futárok egytől egyig teljes mértékben törvényesen dolgoznak. A cég segíti partnereit az összes szükséges adminisztratív intézkedés gördülékeny lebonyolításában.


„A Sendee nagyon kényelmes és egyszerű alkalmazás. Amikor egy étterem lead egy házhozszállítási rendelést, a rendszer felajánlja azt a földrajzilag legközelebbi futárnak. A futár azt egy kattintással elfogadhatja, és már mehet is az ételért.” - magyarázza a Sendee működését Szőke Gergő operációs igazgató. „A rendszer egy olyan algoritmust alkalmaz, amely optimalizálja a kiszállítást, így a megrendelt étel a lehető leghamarabb jut el a célállomásra, így nem csak a megrendelők, de az éttermek számára is időt takarít meg.”

A Sendee további előnye, hogy „kifehéríti” a futárpiacot: kizárólag adószámmal rendelkező vállalkozások, egyéni vállalkozók használhatják. Minden fuvar után a magyar számviteli szabályoknak megfelelő számlát állít ki az alkalmazás, így az adóköteles jövedelmek könnyen nyomon követhetők. Szabadabb munkavállalást és megbízható költségtervezést jelent partnerei számára. A Sendee futárok azon túl, hogy teljes mértékben maguk oszthatják be munkaidejüket, a ledolgozott órákat folyamatosan nyomon tudják követni, akár forintban számolva is. Az app segítségével egyértelműen látják, hogy a teljesített megrendelések után mennyi tiszta bevétellel számolhatnak.

A Sendee az éttermek számára nem csak a költségek, de a rendelkezésre álló futárállomány terén is optimális megoldást nyújt. A Sendee elsődleges, hosszú távú célja, hogy a mindig rendelkezésre álló futárok segítségével az étel még a legforgalmasabb időszakokban is késés nélkül jusson el az étteremtől a megrendelőig. Az egyes vállalkozásoknak csak akkor kell fizetniük a szolgáltatásért, amikor ténylegesen igénybe is veszik azt. Mindezt teljesen transzparensen és legálisan. A Sendee jelenleg Androidos applikációként érhető el, az iOS- verzió fejlesztés alatt áll.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • codaco #3
    A fiatal anyukáknak legalább 100e Ft-ot kell összefutárkodni, hogy megérje nekik. Mennyit kereshet egy futár?
  • Cat #2
    KATA-val havi 50ezret kell fizetni, és minden le van tudva. Nincs egyéb adminisztráció, és a bevétel 8 millióig ÁFA-mentes.
  • bunny #1
    "kizárólag adószámmal rendelkező vállalkozások, egyéni vállalkozók használhatják."
    És itt meg is bukott az egész kis hazánkban. Egy egyéni vállalkozó havi költségeit egy futár nem fogja kifizetni.