SG.hu

Az emberi kéz ügyességével vetekszenek az érzékelőkkel felszerelt robotok

Egy integrált erő- és nyomatékszabályozási technológia az emberi kéz érzékenységével képes a folyamateltérésekre reagálni, miközben 70%-kal csökkenti a programozási időt.

A kisméretű alkatrészek megmunkálása és szerelése, a munkadarabok és szerszámok ügyes mozgatása mind komoly kihívást jelentő feladat. A gyártási fázis apró eltérései döntően meghatározhatják az adott folyamat sikerességét vagy sikertelenségét. Ezekre a kihívást jelentő kérdésekre kínál választ az ABB cég integrált erő- és nyomatékszabályozási technológiája, amelynek köszönhetően a robotok intelligensebbé válnak, és a valósidejű külső inputok segítségével képesek lesznek a folyamat során fellépő eltérések kezelésére, azaz ahhoz nagyon hasonlóan járnak el, mint amikor egy ember törékeny, kényes tárgyat kezel, vagy precíz méretek szerint végzi egy munkadarab formázását.

A cég közleménye szerint erő- és nyomatékszabályzó érzékelői teljes mértékben integrálva vannak a hardverekbe és szoftverekbe, védettek túlterheléssel és elektromágneses zavarással szemben, IP65 minősítéssel rendelkeznek, illetve kompakt és könnyű kialakításuknak köszönhetően alkalmasak a nagy pontosságú robotikai alkalmazásokra is. Az érzékelők mérési tartománya 165N/15Nm-től 2500 N/400 Nm-ig terjed. “Az integrált erő- és nyomatékszabályozás lehetővé teszi olyan feladatok automatizálását is, ami a hagyományos robottechnológia alkalmazásával eddig nem volt lehetséges"- mondja Andreas Eriksson, az ABB termékmenedzsere. “A drága, merev automatizáláshoz képest az integrált érzékelőkkel felszerelt robotikai megoldások olcsóbbak, és nagyobb fokú rugalmasságot biztosítanak."

A hagyományos robotikai megoldások esetén a vezérlést előre meghatározott pályák és sebességek biztosítják. Az ilyen technológiával épített robot képes reagálni a környezetére, mível az erő- és nyomatékvezérlő érzékelőtől érkező visszajelzés alapján képes eltérni a beprogramozott pályától és sebességtől. Az új megoldás lehetővé teszi olyan összetett feladatok automatizálását is, amelyek korábban szakképzett személyzetet vagy speciális, merev automatizálást igényeltek. “A kameravezérelt robotikai megoldásokkal ötvözés új gondolkodási módokat nyit meg előttünk: ezek révén másként közelíthetünk meg számtalan, robotokkal automatizált funkciót, amely korábban szakképzett személyzetet igényelt"- teszi hozzá Eriksson.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!