SG.hu·

Androidos notebookot dobhat piacra a HP

Androidos notebookot dobhat piacra a HP
A Hewlett-Packard rövid időre elérhetővé tette a legújabb készüléke specifikációját, hivatalos bejelentés ugyanakkor még nem történt.

Az új modell a Slatebook 14 nevet viseli és az operációs rendszere az Android 4.3. A notebook teljes értékű billentyűzettel és Full HD felbontású érintőképernyővel rendelkezik. Rendszermagja egy négymagos nVidia Tegra, azt viszont egyelőre nem lehet tudni, hogy a Tegra 4 vagy a Tegra K1, de valószínűbbnek tűnik az előbbi. Az összes szoftver a Google Play Store kínálatából származik - ez arra utal, hogy a webes konszernt látszólag egyáltalán nem zavarja az, hogy az Android egy olyan notebookra került, ami akár a Chromebookok közvetlen vetélytársa is lehet. A HP sem konkrét árat, sem megjelenési időpontot nem közölt.


Az új modellt 2 gigabájt memóriával és 16 gigabájt flashmemóriával látták el. Helyet kapott benne mcroSD-bővítőhely, három USB-port, IEEE WLAN 802.11b/g/n- és Bluetooth-támogatás, HDMI- és audiokimenet, SIM-hely, míg a beépített hangszórókat a Beats Audio szállította. A notebookon külön gomb van a legutóbb használt alkalmazásoknak. Az új készülék nem meglepő abból a szempontból, hogy 2013 októberében Meg Whitman, a HP vezérigazgatója közvetlen vetélytársaknak nevezte a Microsoftot és az Intelt, s változásokat helyezett kilátásba. Az Intel pedig úgy vélte, hogy az Android a jövőben az asztali és a hordozható számítógépeken is nagyobb szerepet kap.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© echo2014. 05. 04.. 23:27||#3
Szerintem meg ebbõl fog kinõni a jövõ otthoni rendszere. Nyilván nem ma, de ha rámennek a cégek, akkor szerintem átlagos otthoni célokra megfelelõ lehet. Meg lehet egy olyan hozadéka is, hogy az MS a végén tényleg ingyen fogja adni a windowst :D
© frensys36662014. 05. 04.. 20:45||#2
Mi a francnak?!
© Armagedown2014. 05. 03.. 19:48||#1
Kik fogják ezt venni, akik mindenhol Androidot akarnak látni?
Ekkora gépre már nagyon kevés a droid tudása