SG.hu·

Párterápia - A flúgos éjszaka

Mi sül ki abból, ha Hollywood két legviccesebb színészét összeeresztjük egy félreértéseken alapuló komédiában? És, ha melléjük Mark Wahlberg beszáll harmadiknak?

Ismét egy romantikus komédia a mozikban, ráadásul a romantika ezúttal is egy férfi és egy nő között bontakozik ki. "Unalmas" - ásíthatnánk, de nem tesszük, mert elolvasva kritikánk második bekezdését, kiderül, hogy a Férfi és a Nő ezúttal férj és feleség, így az egymás között való romantikázásnak végre nem egymás megszerzése a cél, hanem inkább egymás megtartása. Az már csak hab a tortán, hogy főhőseinket Steve Carell (a The Office című komédiasorozat főszereplője) és Tina Fey (A stúdió című komikus sorozat főszereplője és készítője) alakítja, akik egy dolog, hogy a jelen két legelismertebb komédiájában láthatóak hétről-hétre, de már korábbi teljesítményükkel, a Daily Show-ban és a Saturday Night Live-ban, megalapozhatták hírnevüket - íróként is.

Klikk ide! Klikk ide!
Klikk ide! Klikk ide!

A Párterápia egy, a napi rutin, a megszokások hálójába kerülő házaspárról szól, Phil és Claire Fosterről. Az életük a két gyerekkel, a jó állásokkal és a szép házzal olyan, mintha a Nagy Könyvben írták volna meg, azonban a kettejük közötti egykori tűz mintha kialudni látszana. Éppen ezért, hogy a kiszámítható, közös éttermi vacsoráikat feldobják, New York egyik legmenőbb éttermébe próbálnak asztalt foglalni, majd, miután ez nem sikerül, egy mások által lefoglalt asztalhoz csüccsennek le. A bonyodalmak természetesen ezen a ponton veszik kezdetüket.

Iszonyatosan kiszámítható film a Párterápia, de valljuk meg, hogy jól áll neki. Illetve hazudunk, hiszen akad benne történetbeli csavar, akad benne "Jé, ez is játszik a filmben???" állkoppantó meglepetés, valamint olyan poén, amit minden bizonnyal soha nem láttunk, legalábbis adott formájában. Azonban a történet elejét, közepét és végét könnyűszerrel ki lehet találni, s ilyenkor bizony a nézőt kellemes melegség, az elégedettség melegsége tölti el, hogy ő bizony hozzáértő. És épp azért működik a Párterápia, mert ismerős minden porcikája, nem kell gondolkodni közben, s manapság ezt sokan becsülendőnek tartják.

Tehát a Párterápia nézőinek nem kell semmi nagy ívű megoldásra, újításra számítani, hiszen a zsáner ismerős. Sőt, a karakterizálást, mint olyat, ugyancsak el lehet felejteni, hiszen a két főhős, de még a rosszfiúk is, kvázi rajzfilmfigurákként rohannak, bolondoznak, csetlenek-botlanak. Akár még jutalomjátéknak is mondhatnánk az efféle szerepeket, de hazudnánk, ha nem jeleznénk, hogy akad a filmben pár méltóságon aluli szituáció, illetve poén. Hiányérzetünk maximum annyi lehet, hogy nem halljuk eredetiben a színészeket, így az infantilis magyar szöveggel kell beérnünk.

Klikk ide! Klikk ide!
Klikk ide! Klikk ide!

Hogy tetszett a Párterápia?

Az az igazság, hogy nehéz félig-meddig elfogultan írni a Párterápiáról, hiszen ha az ember jól ismeri a két főszereplőt, a két színészt, akkor minden fenntartás nélkül tud remekül szórakozni rajtuk. Azonban arról sajnos fogalmunk sincs, hogy a magyar többség, akiknek sem Carell, sem Fey nem ismerős, mennyire fogadja el őket, illetve mennyire menne el egy olyan filmre, mely plakátja kettejüket ábrázolja. Így amondóak vagyunk, hogy annak ellenére, hogy nem Jennifer Aniston, Sandra Bullock vagy Julia Roberts neve szerepel a stáblistában az éppen aktuális férfisztáré mellett, a Párterápia mindenképpen megér egy próbát azoknak is, akik nincsenek otthon a Carell-Fey filmográfiában. Talán kritikánk tárgyának megtekintése után a színészek tévésorozatainak is adnak egy esélyt.

Egy komédiát semmiképp sem lehet komolyan venni, de a Párterápiára ez a kitétel különösen igaz. Ha akad olyan, aki egy kevésbé reális, ám újító és eredeti autós üldözés valósághűségén képes kiakadni, annak nincs helye a mozikban. Aki ellenben kacagna pár jó ízűt, az inkább a Párterápiára szavazzon, mint az Exférje újratöltve című mozira. Hiába híresebb Jennifer Aniston, mint Tina Fey, viccesebb sosem lesz.

Magyar nyelvű filmelőzetes letöltése

Klikk ide!
Klikk a képre a nagyobb változathoz
Párterápia (Date Night)
színes, magyarul beszélő, amerikai akció-vígjáték, 88 perc, 2010
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott

rendező: Shawn Levy
forgatókönyvíró: Josh Klausner
zeneszerző: Christophe Beck
operatőr: Dean Semler
producer: Shawn Levy, Tom McNulty

szereplők:
Steve Carell (Phil Foster)
Tina Fey (Clara Foster)
Mark Wahlberg (Holbrooke)
Ray Liotta (Joe Miletto)
James Franco (Chase Myers)
Mila Kunis (Whippit)
Leighton Meester (Katy)
Kristen Wiig (Haley Sullivan)
Mark Ruffalo (Brad Sullivan)


Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© manoka292010. 05. 26.. 10:57||#8
Én nem ilyen filmre számítottam, de pozitívan csalódtam 😊
Sokkal viccesebb volt, mint amire számítottunk(a barátaimmal). Érdemes megnézni.
© Narxis2010. 05. 09.. 10:02||#7
Állati jól néz ki ez a Tina Fey, pedig nem mai csirke...
© kalapos012010. 05. 07.. 23:48||#6
A fiókot nem értettem. Vagy csak elaludtam <#vigyor2><#vigyor2> AZt hittem, azért van ennyire kihangsúlyozva, mert a végén az lesz a megoldás. Ami a legjobb volt, az a sok ismerõs arc: James Franco, Kristen Wiig, Mark Ruffalo, Mila Kunis, JB Smoove (á, a legjobb fekete komikus). Feynél pedig tényleg nem sok olyan színész van, aki jó poénokat is ír és humoros tud lenni. Oké, talán risten Wiig. De õ ritkán ír.
© Broafka2010. 05. 07.. 23:26||#5
marha jó film volt, végig röhögtük a barátnõmmel. Érdemes volt beülni rá. És az autós jelenet, azokkal az autókkal az nagyon ott volt.

az a baj, hogy "fiók kihúzogatás és akkor neki megy akkor az poén" volt egy poén ami neked nem tetszett. Most mit mondjak, ha minden poén ülne akkor az összes vígjátékról hullán jönnének ki az emberek a röhögéstõl.

Szerintem jó film volt, a motorcsónak elindítása az vicces volt, az autós jelenet vicces volt. A feleség és Mark Wahlberg kapcsolata vicces volt. Fiókos poénnál az elején nem volt vicces, mert az késõbb vált viccessé amikor az aktákat keresték (szerintem). Ellenben Mark Wahlberg félmeztelenségén alapuló poénok nem voltak jók szerintem se. A végén az a sztriptíz táncos rész is gyönge volt. Ajjaj, tényleg a legszarabb film...

u.i.: "haverokkal néztük moziban" menjetek Vasember 2-re, akkor az lesz a legjobb film. a csajok szerint meg fúj de szar. a "Pusztító ököl" biztos fiús a "szerelem labirintusában" meg biztos lányos. Ettõl függetlenül nem biztos hogy szarok.
© Loverman2010. 05. 07.. 23:19||#4
miért szerinted ki a legjobb nõi amerikai komikus jelenleg?
© passatgt2010. 05. 07.. 20:59||#3
hát aki szerint ez a nõ a legviccesebb színész jelenleg...
© NiGhTM4R32010. 05. 07.. 20:41||#2
Haverokkal néztük moziban, és az egyik legrosszabb film amit ott láttam. Szeretem a humort, a vígjátékot, de nem ezt az erõltetett fajtát. (kihúzva hagyta a fiókot, és nekiment - többször is. Jaj de nevetséges)

Az alapötlet nem is lenne rossz: unalmas a házasságunk, dobjuk fel. Értem én, hogy kellettek ezek az erõltetett, béna karakterek/helyzetek ami miatt életszagúbb a dolog, de nekem ez túlzás volt.

'Hiába híresebb Jennifer Aniston, mint Tina Fey, viccesebb sosem lesz.' - talán a kedves cikk írója ismeri személyesen? ez nem stand-up, hogy kiáll és nyomja a poénokat - van forgatókönyv, stb. Tudod, színészek. Áh, mindegy.
© Loverman2010. 05. 07.. 20:02||#1
"Aki ellenben kacagna pár jó ízût, az inkább a Párterápiára szavazzon, de az Exférje újratöltve címû mozira"

Google translator befigyel...