SG.hu·

Ötmillióért vizsgálják a média kiegyensúlyozottságát

A Miniszterelnöki Hivatal az elektronikus média hírműsorainak kiegyensúlyozottságával kapcsolatos elemzés elkészítésére adott megbízást az INNO-RES Kht.-nak, amely kiemelten kezelte az őszödi beszéddel kapcsolatos híradásokat - mondta Daróczi Dávid.

A kormányszóvivő erről annak kapcsán nyilatkozott, hogy a Hír Tv vasárnap arról számolt be: a kancellária milliókért vizsgáltatja az őszödi beszéd tárgyilagos tálalását a médiában. A Hír Tv azt állította, hogy a tanulmányért nettó ötmillió forintot kap az INNO-RES Közhasznú Társaság. Daróczi Dávid tájékoztatása szerint az INNO-RES Közhasznú Társaságot azzal bízta meg a Miniszterelnöki Hivatal kormányzati kommunikációért felelős szakállamtitkárságának kormányzati kutatási osztálya, hogy a 2006 szeptemberétől 2007 júliusáig terjedő időszak hírműsorait elemezze. A feladat kiterjedt az adott időszak hírműsorainak tartalomelemzésére, kiegyensúlyozottságának vizsgálatára.

A szóvivő megerősítette, hogy a szerződés szerint a cég nettó ötmillió forintot kap a munkáért. Daróczi Dávid felhívta a figyelmet arra, hogy a tanulmányba - amint az elkészült - betekinthetnek az érdeklődők, nagyon szívesen megmutatja minden újságírónak, aki kéri. Daróczi Dávid jelezte: a tanulmány elkészítésének határideje november 26, vagyis keddtől várhatóan elérhető lesz az előzetes információi szerint mintegy 180 oldalas tanulmány.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© zola20002007. 12. 04.. 11:20||#5
Kellene egy normálisabb kormány, legkésõbb 2010ben.
© Wittgen2007. 11. 27.. 22:45||#4
MEg még a méghaszontalanabbakra is. Azokra még több is jut. Csak húzzuk tovább azt a nadrágszíjat, hogy a sok szép tanulmányt legyen mibõl finanszírozniuk.
© Kobaljov2007. 11. 27.. 20:11||#3
Ilyen kevésbé fontos dolgokra mindig van pénz
© zola20002007. 11. 27.. 20:00||#2
Európában, ilyen böszmeséget...
© Paul van Dick2007. 11. 27.. 19:38||#1
A tulsúlyt eddig is tudtuk, én 3 milláért megmondtam volna ezt nekik.