SG.hu·

Furcsa, de a fiatalokat nem érdekelte a Harry Potter világában játszódó film

Furcsa, de a fiatalokat nem érdekelte a Harry Potter világában játszódó film
Nem kezdett rosszul a Legendás állatok, de...

A Legendás állatok és megfigyelésük nagyjából a stúdiós elvárásoknak megfelelően teljesít az amerikai mozikban, ami egyben azt is jelenti, hogy némiképp alulteljesít, hiszen a hivatalos előrejelzések mindig visszafogottabbak. Persze a filmnek így sincs mit szégyellnie, hiszen a péntek 29,7 millió dolláros amerikai bevétel alapján a nyitóhétvégéje 75 millió dollár körül lesz.

És, ha megnézzük azt, hogy kik nézték meg a filmet Amerikában pénteken, akkor az is kiderül, hogy miért a visszafogottabb indulás. Annak ellenére, hogy a Harry Potter-könyvek alapvetően a fiatalabb közönségnek szóltak, ezt a filmet nagyon kevés 18 éven aluli látta, a felmérések alapján mindössze a nézők 18%-a tartozott ebbe a korosztályba, míg a látogatók több, mint fele 35 évnél idősebb volt.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© Ender Wiggin2016. 11. 20.. 15:36||#1
Mennyire fiataloknak szánták? Mert az nyilvánvaló, hogy a felnőtt színészekkel forgatott filmnek nem lehet ugyanaz a korcsoport a célközönsége, mint anno a HP-filmek.