SG.hu·

Előzetest kapott egy magyar westernfilm

Elõzetest kapott egy magyar westernfilm
A Délibáb című Hajdu Szabolcs-film igazi magyar westernnek ígérkezik.

Itthon november 13-án mutatják be a mozikban Hajdu Szabolcs (Fehér tenyér, Bibliothèque Pascal) új filmjét, a Délibábot, melyet akár westernnek is nevezhetnénk annak ellenére, hogy a Hortobágyon játszódik. A Filmalap által 350 millió forinttal támogatott alkotás magyar-szlovák koprodukcióban készült és a napokban kerül bemutatásra a Torontóban megrendezésre kerülő filmfesztiválon, s ezen alkalomból meg is érkezett az első előzetes hozzá.


A film főszereplője egy bundabotrányba keveredett focista lesz, aki Isaach De Bankolé alakít. A színészt korábban a Manderlayben, a Casino Royale-ben és pár Jim Jarmusch-filmben is láthattuk. A Délibábban mellette természetesen feltűnik az eddigi össze Hajdu-filmben látott Török-Illyés Orsolya, illetve Polgár Tamás is.

Kapcsolódó cikkek és linkek

Hozzászólások

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

© lamer the true2014. 09. 09.. 12:57||#4
Legyen inkább eastern hmm?
© Zombee2014. 09. 08.. 08:48||#3
De cikkcímnek mennyivel jobban hangzik a "magyar westernfilm" kifejezés. Akkor is, ha ez nem az.
© Zombee2014. 09. 08.. 08:47||#2
It's the fucking Puszta...
Értem én, miért hiszi a cikkíró westernnek, de egy lőpárbaj egy pusztai kocsmánál, meg a lengőajtón a kocsmába belépő idegen egy filmet sem tesz westernné.
Még a Talpuk alatt fütyül a szélre se mondja senki, hogy western.
© Wittgen2014. 09. 08.. 07:50||#1
Ez minden, csak nem western.