• Szefmester
    #10
    Már akinek... láttam olyan embert is aki olyan lassan tudott bicajozni hogy majdnem elesik és mégis elfáradt... "fénykoromban" a 70km távokon tartani tudtam a 20as átlagot, időnként 35-ös csúcsokkal, de volt egy hazautam ahol nagyjából az 50-55. km-nél lett még egy 37 pedig ott már kezdtem fáradni.
    Terepgumis, lomha, laposdefektes vacak montival, térdizületi gondokkal... alföldön azaz nem dombról le hátszélben.

    Az a vicc hogy a huszas tempóhoz még max fokozatra sem kell kapcsolni elég felvenni egy megfelelő ritmust. Városközi bringához pl metált hallgatok (Slipknot, RatM, stb) meg hasonlóakat. de kb 120as bpm a leglassabb. tekeréskor a jobb lábammal tolom az ütemet. Nem nehéz így tartani és igazából észre sem veszed, különösen akkor nem ha hozzá vagy szokva.
    Kb két éve nem ültem nyeregben, és tudom hogy ha ma felpattannék hogy kitekerjek a telekre akkor fájni fog... nem kicsit. De tudom azt is, hogy kb a 4 út után már nem fogom észrevenni ezt a kis össz 10est..

    Egy tempomatos bringával meg alapból nem venném észre, és mégis kint lennék a telken kb 15 perc alatt ami nem éppen egy gyilkos időtartam.