• Macropus Rufus
    #3
    A ps5 vr-nak - amit már lent is írtak - a kábel a legnagyobb hátránya. Szép a kép meg minden, de egy Quest esetében 10m x 10m-es (100nm) a játék tér. Azért ez nem kicsi. Ezen belül oda mész ahová akarsz. Hatalmas élmény. Tudom mert nekem is van és teszteltem ezt. Igaz indoor cuccról van szó, de ha nem süt a nap akkor kint is ki lehet próbálni. A kertben van hely. A HalfLife Alyx esetében eléggé komoly élmény, amikor nem teleportálsz, meg az analóg karral kvázi repülsz, hanem tényleg oda kell menned. Persze néha kell használni a fent említett mozgásokat is, de 100nm-en azért nem sokszor. Am. meg nem annyira rossz a kijelzője a PS5VR2-höz képest, és ugye a némileg rosszabb képet kompenzálja a stand alone rendszere és a teljesen szabad mozgás tere. Az, hogy a PS5VR2 a legjobb meg erősen kérdőjeles kijelentés. A HP Reverb G2 szemenkénti felbontása 2160x2160 míg a PS5VR2-és 2000x2060. A HP-ban 114 fokos a betekintés míg aPS5VR2-ben 110. De a HTC Vive Pro is veri a PS5VR2-t. A HTC esetében a szemenkénti felbontás illetve az egy szemre jutó felbontás az 2448x2448. A betekintés az 120 fokos és 120Hz a frissítés. Ez minden tekintetben veri a PS5VR2 rendszert. És akkor még nem mentünk bele a professzionális cuccokba amik szemenként 4k nyomnak. Csak mondjuk ilyen halandóknak mint mi megfizethetetlen. :)