• Vanek úr
    #8
    Ahogy a többiek jelezték, a válasz inkább de, jelenleg leginkább az árak miatt van. Persze, mint írtam, több szereplős az egyenlet (hiszen van benne HO felfutás utáni természetes visszaesés is, meg van benne az alig látható teljesítménykülönbség is a generációk között); de ha azt látni, hogy a procik fogynak, és azok közül is inkább a régebbiek, akkor ott inkább a jelentősen felszaladó (nyugodt szívvel lehet mondani, hogy duplázódó) árak játszanak inkább főszerepet az alaplapoknál. Én is nézelődtem, mert az i5 4590S procim és a GTX 950 videokártyám már kezd kevés lenni egyes játékoknál (főként a VGA). Jött egy kisebb jutalom is, így akár még egy teljes gépcsere is belefért volna (még az új AMD platform is minden felárával együtt), de én nem vagyok hajlandó erre ennyit kiadni, mert eszméletlenül drága lett. Ennyivel nem jobb, mint amennyivel többe kerül (még a kékeknél sem) az új gen; egy 5600 (vagy 5600X) elé meg a régebbi alaplapok jelentős áremelkedése tette be az ajtót (valakivel beszéltem, és említette, hogy amit még tavaly év elején megvett 35ezerért minőségi alaplap, azt most 60ezeréért is el tudná adni használtan). Így egy félmegoldást alkalmaztam: csak egy 3060 került a gépembe.