• Dodo55
    #10
    "sokan inkább a pénztárcájuk megnyitásának kivárásával szavaznak, mint a felár megfizetésével."

    Úgy is kell. Rengeteget számít, ha sokan képesek megállni azt, hogy éljenek a "mert megtehetem" érzésnek. A 3060Ti-vel én is vagy 2-3 hónapot taktikáztam annak idején és végül csak a Forint gyengülése, illetve a készletfogyás újbóli felgyorsulása miatt léptem, mert akkor még újabb chiphiányt is jósoltak a háború miatt augusztus környékére. Ha tudom előre, hogy ebből nem lesz gond, akkor talán még a 4000-es szériát is megvártam volna.

    Egyébként nekem most nem tűnt fel magamtól, hogy az alaplapoknál a többi komponens versenyhiányos árazásán felül még extrán felhajtották az árakat, úgyhogy köszi a felvilágosítást. Egyébként ha a szándékos készletvisszatartásra van egyértelmű bizonyíték, akkor azzal érdemes lehet a GVH-hoz fordulni, tudomásom szerint akár közvetlenül a gyártókat is megvághatják, illetve kényszeríthetik az árképzési és egyéb forgalmazási gyakorlatok megváltoztatására, ha kartelgyanú vagy versenykorlátozó intézkedések gyanúja merül fel és folytatnak hivatalos forgalmazást itt Magyarországon. Tehát közvetlenül magukat a gyártókat is elő tudják nemzetközi hatáskörrel venni, nem csak az itteni importőröket (meglepőnek hangzik, de egy látókörömbe került korábbi ügyük kapcsán biztosan tudom, hogy van ilyen nemzetközi jogkörük akár EU-n kívül bejegyzett cégekkel szemben is).
    Utoljára szerkesztette: Dodo55, 2023.02.22. 20:36:48