• wraithLord
    #7
    Nekem úgy rémlik, hogy a kompatibilitás a 8. generációtól kezdődik. A 7. generációból csak az i7-ek legteteje és az i9-ek kompatibilisek vele.

    De itt van a Microsoft hivatalos listája, hogy milyen procival szerelt gépekre tudod felrakni gyári telepítővel.

    Ha eredeti Windows 10-ed van, akkor a Windows Update elég gyorsan kitalálja, hogy fel lehet-e rakni a gépedre a Windows 11-et, és egyből neki is áll cseszegetni, hogy rakd fel.

    Ez a MS progi pedig megmondja neked, hogy hivatalosan alkalmas-e a géped a Win11 futtatására vagy nem: PC Health Check

    Én nem akarnám felrakni, amíg nem muszáj. Egyik laptopomat felfrissítettem rá... Egyelőre kb. ugyanolyan, mint a Win10, nem nyersz vele semmit. Csak máshogy néz ki, talán kicsit nagyobb a káosz, és bizonyos driverek (pl. hálózati nyomtató) telepítésével be lehet szopni. Ennyi vele a tapasztalatom. Nyerni nem nyersz vele semmit a Win10-hez képest, legfeljebb veszítesz, ha nem csak tartalomfogyasztásra használod a gépedet, nincs értelme ferakni. Hosszútávon lehet, hogy még annyi se lesz, de valószínűleg a MS gondoskodni fog arról, hogy senki ne akarjon Windows 10-et használni.