• CairoJack
    #15
    Szerintem ezeken a platformokon vagy
    A: nem kéne semmiféle politikai tartalmat engedélyezni
    vagy B: nagyon transzparens módon kéne moderálni őket, politikai oldaltól függetlenül.

    A moderálási elveknél viszont nagyon észnél kell lenni. Mindenféle sértő, offenzív, gyűlöletkeltő, megosztó tartalmat azonnal el kell távolítani, és a társadalmi normákat bomlasztó lobbitevékenységeket szintén azonnal törölni kéne.
    Mondok egy példát: szerintem semmi baj nincs a szexuális kisebbségekkel, melegekkel, mindenféle fura szexuális irányzatú emberrel, de azzal már igen is van gondom, amikor ezek a kisebbségek elkezdik elvárni a többségi társadalomtól, hogy ők alkalmazkodjanak hozzájuk, és ezért lobbiznak. No ezt simán nem hagynám.
    Vagy egy másik példa. Egy muszlim ember egy keresztény országban ne posztolgasson olyanokat, hogy le kell bontani a templomokat.
    (Mondjuk ha egy keresztény posztolna ilyet egy muszlim államban, másnapra vagy börtönben lenne vagy halott lenne).

    Amúgy meg - és most nem leszek népszerű - de szerintem az ilyen facebook jellegű gigacégeket be kéne tiltani a francba. De minimum feldarabolni. SEMMIFÉLE hozzáadott értéket nem képviselnek, a társadalomra gyakorolt pozitív hatásuk nincs. Szerintem ugyan olyan felesleges és káros, mint a dohányzás.