• mrzed001
    #80
    "de ez nem azt jelenti, hogy akkor azok olyan kibaszott valósághű színek lennének"
    És itt a gond, hogy még mindig nem érted. Azok VALÓSÁGHŰBBEK mind az eddigiek, de az analóg valóság közelébe MÉG MINDIG nem képesek eljutni.
    Magyarán: KEVÉSBÉ SZ.R !


    200" és 7,5 m ... szemben 55" és 0,8m .... hát javaslom a szögfüggvények (általános iskola 6. osztály) megtanulását. Különösen a tangens amit itt kifejezetten tudnál is használni (ha ismernéd)
    És akkor bizony egyszerűen ki tudnád számolni, hogy betekintési szöged 36 fok.
    Nekem pedig a betekintési szögem 82 fok.
    Lazán több, mint 2x annyi.
    De ez tényleg általános iskolai tananyag ... és érettségi tétel, szóval talán tudnod illene (ha leérettségiztél).


    " Nem csak 4k hdr megjelenítő létezik."
    Gratulálok! Találtál egy olyan hülyét (sony) aki 2018-ban képes volt HDR-es FullHD TV-t piacra dobni.
    Ja úgy mellesleg a közel-keletnek, kis példányszámban.
    Most nem is tudom, hogy ez őket minősíti (ekkora hülyét), vagy téged (hogy még hivatkozni is mersz rá).


    "Az ST 4k-ban nem foglalt volna több helyet mint egy DVD film, ami ugye nem 4GB... Azok a másolt szarok. Egy DVD9-re gondoltam amin ugye 7-8GB egy film."
    Istenem, ne mond hogy most meg az MPEG szabványt (és MPEG-1 később MPEG-2 más néven H.262 codec) kell elmagyaráznom neked (amivel a DVD-n van tömörítve a videó anyag), meg az UHD-hez készült HEVC szabványt (és H.265 codec) ... amelyeket szintén az MPEG (cég) fejlesztett ki
    Ennyire azért ne már, ez már tényleg az ovi.

    " Aztán írod, hogy ostoba vagyok... "
    Tekintve a fent leírtakat ... hát max 100-ra tippelném az IQ-dat (jóindulattal)