• Tetsuo
    #609
    Nem elsunnyogás te félnótás, hanem nem akarok még arról a témáról is parttalan vitát folytatni olyan emberrel, aki egy más nyelvet beszél. Pl. a már felmerült elmélet szerint emberek mint egy-egy sejt az (isteni) testben, a bennünk rejlő és a világban kiáramló Szentlélek egységével magyarázza a kereszténység, a zsidó misztika Adam Kadmonja a világ struktúrájának allegóriája is - ezek mégis ugyanazok.
    Azt is nehéz, pontosabb lehetetlen lenne számotokra elmagyarázni, hogy az általunk látott világ nem a legvalóságosabb.
    Mindenesetre én megadtam a lehetőséget a linkeken keresztül.
    A teremtés idője szent idő, ami nem azonos a profán idővel. Erről itt lehet olvasni.
    A keresztény kozmogónia hét napjának szimbóluma viszont ennél jóval összetettebb dolog. Egyszerűen nem érdemes itt és most abba belemenni. Ahelyett, hogy veled és Irasidusszal szélmalomharcot vívnék, inkább meghallgatom ezt az előadást:



    Másoknak is ezt javaslom. Valószínűleg tartalmasabb, mint az itteni hatszáz-egynéhány hozzászólás.

    Az ajánlott könyvek vagy a linkelt videók egy pontosabb képet adnának neked pl. a vallásról, vagy annak megértéséről.
    Tudom, hogy nem nézed meg egyiket sem, ezért is tartom abszolúte feleslegesnek a komplexebb magyarázatokat.