• kvp
    #6
    Ket temakor van amit kevernek az emberek. A robotautok es az elektromos autok. Szerintem mindkettot kulon kellene vizsgalni, mert mashol jarnak az elterjedesben. Elektromos autoja szerintem tobb embernek lehet mint robbanomotoros, mert ha kis teljesitmenyure keszitjuk akkor olcsobb tud lenni. Ezek nem alkalmasak taxinak mert tobbet toltenek mint amennyit mennek, de azt legalabb olcson teszik. Aztan ott vannak a nagyteljesitmenyu villany es hibrid autok, ezek jok taxinak es megosztott robotautonak is.

    Aki eddig taxizott, nekik jo a megosztott robotauto, aki inkabb sajat autoval jart az vagy tart majd sajat robotautot vagy ha megeri atvalthat robottaxira, de csak ha tenyleg megeri anyagilag es kenyelemben.

    A kozossegi robotauto megosztas annyira nem eri meg, mert csak taxiaron eri meg a vele jaro nyug, mint pl. a takaritas es az hogy dragabb autot kell venni hogy ne a tolton uljon egesz nap, tehat megoszthato legyen. Itt inkabb a vallalkozok altal mukodtetett robottaxik lennenek inkabb piaci elonyben.

    Roviden tobb eltero problemat kevernek az emberek es az ujsagcikkek es raadasul ezek nem egyszerre hanem fokozatosan fognak megoldodni, tehat mas-mas modon es mertekben terjed el az adott technika. Sot szerintem lesz foldrajzi elteres is, lesz ahol mindenki sajat autot tart majd, lesz ahol csak a taxik maradnak es a ketto kozott minden.