• takysoft
    #3
    Szerintem van ennek a skálának 2 véglete
    Az egyik a művészfilm, a másik a tömegfilm.

    A tömeg kategória nagyjából a romkom vígjáték, vagy a gyerekes télapófilm, amit tényeg arra tervezte, hogy mindenki nézze. Ellenben olyan nagyon senkinek sincs az igényeire szabva.

    Egy scifi, fantasy, esetleg szuperhősfilm még mindig elég kommersz, de stlusánál fogva alapból komoly nézői bázist veszít. Ellenben aki szereti, annak nagyon tud tetszeni.

    Egy specializáltabb, elvontabb film pedig néha egészen kis rétegeket szólít meg (Ember a Holdon, Vanília égbolt és ezer másik), de azoknak nagy kedvence lehet.

    Sorozatoknál is így van ez, és ahogy a filmeknél is, a legközkedveltebbek jellemzően tovább futnak.

    Ez nem garancia arra, hogy művészi remekművek kapsz, ahogy írtam is. De teljesen jó kommersz cuccok ezek. Abban, amit képviselnek, nagyon kimagasló alkotások.

    A leghosszabban futó élőszereplős show amúgy a Doctor Who.
    Bár ha a spinoffokkal együtt nézzük, akkor a Star Trek jól megszorongatja.
    (érdekes, hogy bár a legtöbb hosszú sorozat egész kommersz, a "legesleg" kategóriában rétegsorozatokat találsz :D )

    Szerk: TV-sorozatokat nézve... kvízműsorok meg sportműsorok, híradók az más kérdés...
    Szintén nem számolom a szappanoperákat, mint a Barátok közt, ahol 60 percnyi reklámtömegbe van belesűrítve 2 db 15 perces sorozatrész kb...
    Itt rendes, 45-60 perces sorozatokat néztem csak :)
    Utoljára szerkesztette: takysoft, 2018.02.26. 16:59:17