• kvp
    #4
    A merethiany es a kaosz az tenyleg megvan. Amikor az ember csak egy farmert szeretne venni es minden neki tetszo tipust atnezve csak kb. a tizedebol talal nagyjabol jo meretet es abbol is csak egy darab jo ra, akkor a kovetkezoket latni:
    -tul sok fazont gyartanak
    -ezeknek nincs eleg polc hogy minden fazon es meret sajat polcra keruljon
    -viszont sok meret es fazon kombinaciobol nincs, mert eleve csak 1-2 darab jott belole
    -a probafulkektol az eladok alig birjak osszehajtogatni es visszarakni a ruhakat
    -raadasul ket azonos meretunek mondott, de eltero fazonu ruha neha tobb centi elterest is tartalmazhat
    -es amiota kinaban gyaratnak azota ket azonos meretu es tipusu ruha sem azonos

    Ezek utan lehet online boltokrol meg irl online vasarlasrol fantazialni, de ha a tipus es meret megjeloles csak tajekoztato jellegu, akkor suthetik az online vasarlast, egyszeruen fel kell probalni. A fenti megoldas akkor mukodne csak ha a minoseg megutne azt a szintet, högy egy probapeldany felprobalasa utan minden azonos szabasu es meretu darab azonos meretu es szabasu lenne. Ezt ma a jobb boltok se tudjak teljesiteni.

    Az egyetlen hasznalhatobb megoldas a raktarozasi rendszer javitasa lenne, tehat tableten valasztok, a robot meg elemteszi amire raboktem, majd proba utan osszehajtja es visszaviszi ha nem jo. Es ezt a fulkeben meg 30x megteszi mire lesz egy jo. Mindezt kombinalva egy hatalmas raktarral, amibe elfer az a 70-80 fele ferfi farmer az osszes meretben (van kb. 20-25 meret) es kello arukeszlettel hogy a gyakoribb meretekbol is legyen eleg. Belegondolva ha a keszlethianyt megoldanak, akkor a robotok helyett eleg lenne meg eladokat felvenni.

    ps: keszlethiany: minden tipusbol ugy erkezik a keszlet, hogy meretenkent 1-2 darab van a ladaban, akkor is ha a gyakoribb valtozatobol 10-20, mig a ritkabbakbol 0-1 darabot tudnanak eladni. Az eredmeny az, hogy a keresett meretek azonnal elfogynak, es pl. nadragoknal a hosszitott magassagu extra slim combvastagsagu kombokbol hatalmas eladhatatlan keszletek foglaljak a polcokon a helyet, mig az atlagos meretbol van 1 darab az egesz boltban (konkret eset, az osszes polcukat lepakoltam hogy talaljak egy regular-regular-normal fit szabasut a meretemben, barmilyen stilusban, vegul 1 darabot sikerult a teljes keszlet atvizsgalasa utan, 2-ot akartam venni, szoval vegigturtam az osszes sokpolcos allvanyt, hatha... es nem volt tobb az adott meretben semmilyen tipusbol) A tabletes keresesnek ilyenkor egy elonye van, mar az elejen kozli a rendszer, hogy normal atlagos meretbol nincs keszlet menjen a vasarlo mashova.