• Hoz_Hun
    #19
    Én a filmre beülve döbbentem rá, hogy ez PG13 korhatárú. Egy háborús filmnél!! Na, hát annyi erőszakos jelenet volt benne... (semmi) így nehéz bemutatni igazán Dunkirk borzalmait, hogy se vér, se szálló végtagok. Ezt a "Ryan közlegény megmentse"-ben a Omaha partszakasz partraszállási jelenetében lehet jól látni, ahol adja is partraszállás borzalmait. Ez Nolannál nuku, nulla, zéró! Aztán rájöttem hogy azért van ez, mert a "One Direction" egyik hím énekese is szerepel a filmben, szóval le kellett vinni a korhatárt, hogy a kis tini csajok is beüljenek rá (ezt a tini unokahúgomtól tudtam meg, aki CSAK A CSÁVÓ MIATT ül be a filmre, amúgy gyűlöli a háborús filmeket) hozzáteszem, az énekes srác sem nem volt rossz, sem nem volt jó. Amolyan semmilyen, de hát mit is várhatnánk egy semmi sztori, semmi karakter építéstől színészkedést.
    Ezen kívül még sorolhatnám az olyan tényeket, minthogy kihagyták a franciákat, akik napokig védték a hanyat-homlok menekülő briteket. Úgy értem egy az egyben kihagyták a filmből... gondolom akkor ott vért is kelett volna mutatni... egy háborús filmben... hallatlan. Szóval inkább kihagyták őket.
    Áh hagyjuk... nagyot csalódtam a filmben.