• cylontoaster
    #64
    Tök8, hogy volt-e már akkor védőoltás. Mondtam már, nem az inekciós tű az érdekes, hanem az anyag amit bejuttatsz. Adhatsz szájon át is oltást. Ehhez viszont tech kell, ugyanis meg kell figyelni/vizsgálni az anyagot és elő kell állítani. Lehet hogy van ami ment 1000 éve, lehet hogy van ami mehetett volna 1000 éve, de biztosan van sok ami 50 éve sem.

    Ráadásul nem csak védőoltással lett legyőzve a magas halandóság. A koraszülöttekhez pl elég komoly tech kell.

    "Az átlag indiai rosszabbul él, mint a 200 évvel ezelőtti átlag indiai, ezt hidd el. Afrikai pedig főleg."
    Hasraütésre? Én meg az ellenkezőjét állítom és hidd el te.
    De ha igazad van, ez még mindig bazi messze van a világ nagyrésze rosszabbul él dumától.

    A tech nem változik, hanem fejlődik. Azért fejlődik, mert egyre több a tudás. Egy társadalom esetén értem mire gondolsz és el tudom fogadni, hogy változik és nem fejlődik. A tudomány és így a tech viszont fejlődik, mert a korábbi tudást és állapotokat megőrizve lesz több. Ma is ismerjük a téves elméleteket is, ahogy most is tudunk 500 éves gépeket építeni (nyilván mint emberiség, nem én). És persze nem tudunk úgy élni mint 500 éve. A társadalom, ahogy egy állatfaj is egy állapot, ezért jobb a változás szó. A tech/tudás viszont nem állapot, mert megmarad a régebbi is (inkább halmaz).