• Irasidus
    #16
    "De az az ember, aki nem tudós, Ő miért ne tehetné meg az összehasonlítást? Csak mert nem tudós?"

    No, bárki összehasonlíthat bármit, demokrácia van. Csak ez az összehasonlítás, nem tudományos és nem ugyanolyan jó, és nem egyenértékű a tudományos kutatások eredményeivel. Én arról beszéltem, hogy mi a tudomány álláspontja, más meg csak az álmait, vágyait, vagy félinformációkból összerakott zanzáját írja... persze írja csak, ha ehhez van kedve, de én is elmondom, hogy a tudomány álláspontja micsoda, és az ő ötletroham miért nem jó. Ugye, ha ő elmondhatja, akkor ugyebár én is? És én semmivel nem korlátoztam ebben, szóval ez a kirohanásod felesleges és még demagóg is.

    "Ha érdekli a dolog, akkor csinálja. Beszerzi a szükséges irodalmat, elmélyül a témában, csatlakozik néhány önkéntes programhoz, konzultál tudósokkal. Felvesz néhány kurzust. Megteheti. "

    Ez jó. És megtette? Mert szerintem nem. Amúgy a tudósnak (hívjuk inkább kutatónak) nem csak névleges címe, hogy tudós, hanem komoly tanulmányai, és szakmai tapasztalatai vannak. Ezt autodidakta módon nem lehet elsajátítani.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2016.09.09. 20:43:26