• takysoft
    #4
    Azért azt te is érzed, hogy ezek nem komoly hibák. És rétegdolog.
    Az újraindulás tipikus Huawei probléma, másnél ilye tnem nagyon láttam.
    A tárhelydologról nem is hallottam. USB csatlakozás nem feltétlen a telefon hibája, a Windows pocsékul kezeli az MTP-t.
    Az iránytűgondnál érdemes kalibrálni a telefont. Ne ijedj meg, nem ördöngösség, csak rajzolj vele pár 8-ast a levegőben, általában menni szokott.
    De tény, nekem is volt már olyan szoftver a telómon, ahol pontosan bemérte az irány, de folyton hátrafelé néztem. szerintme szoftveres a gond, mert azon a telón egy új szoftver megoldotta.
    A "nem tudom felvenni, nem reagál" az androidos hiba, rengeteg telón láttam már. Nehéz belőni, hogy a rendszer alaphiányossága, vagy valamiszoftverrel (pől facebook messenger vagy spotify) akad-e össze. De ez tökjogos, ilyennek nem szabadna lennie.
    Másik tipikus andoroidos hiba a "nem ébreszt az ébresztő" is.

    Az az igazság, hogy ilyne hibákat egyre kevésbé látok a telefonokban. Szóval szerintem azért foltoznak ám rendesen.
    De a másik igazság, hogy bizony nap, mint nap rengeteg új funkció is bekerül, ami meg összekadhat dolgokkal. És ez a folyamat nem fog leállni, attó függetlenül, hogy az átlag user ezeket nem használja.
    Szerintem azemberek javának fogalma sincs arról, hogy a telefonja tud wifi hotspotot, mirecast-ot, DLNA-t, MHL-t, vagy akár OTG-t...

    a múlthoz egyik haverom totál el volt képedve, mikor rádugtam a telómra az xbox controllert, és minden gond nélkül működött. Remek dolog az OTG, és még akik ismerik sincsnek mind tisztában vele, hogy nem csak pendrive-ozásra jó.

    A telefonvilág a legdinamikusabban fejlődő iparág ma. De legalább is az egyik...

    A visszaesés pedig egyszerűen magyarázható.
    Elértük a sztenderd lélektani határt.
    4,7"-on 720p, 5,5"-on pedig a 1080p
    Emellet 4 mag, 3 giga ram, és 32-64 giga tárhely.
    Ezek azok a specifikációk, amik az emberek kellemet 90%-ának olyan bőségesen elegendőek, hogy nincs igénye többre.
    És szerény véleményme szerint ebbe a 3G/HSDPA is belefér.
    Már a 4G sem akkora húzónév, mert az emberek általában nem torrenteznek.
    HSDPA/HSPA+ csatlakozáson (H+ a telefonodon) már bőven átjön a 1080p youtube
    Ha meg mégis torrenteznek, akkor wifin.
    Meg hát a szolgáltatók aranyáron mérik a kilobyte-okat is manapság még.. Könyörgöm, ilyne csomagok vannak, hogy 200 mega meg 500 mega...
    Pofátlan lehúzás, semmi egyéb...

    Szóval hiába hoznak a gyártók bármit, nem nagyon lehet már eladhatóvá tenni az újat.
    Van ugye a vízállóság, meg lekerekített kijelző... infrakamera (CAT S60, awesome), de ezek rétegdolok, és nem fog kelleni a tömegnek.

    Az iPhone ugye a 6-os generációval átlépett a gyerekméretből a normális méretű telefonok világába. Igaz pofátlanul kevés RAM-mal.
    Bizonygatták, hogy az aztán elég lesz, de persze nem volt elég, gyorsan duplázták is az S változatban, hogy rájöjjenek, az sem elég :D
    Szóval az iPhone-ban a kezdeti gyengeségek miatt szerintem még van 1 generáció, de utána már azt sem nagyon lehet eladni más.

    Főleg azért, mert ezt a lélektani határt, amit mondtam... kínából 70-100 ezer forintért lehet rendelni.
    Ott van pl a Xiaomi (ejtsd: sáómi) Redmi 3 Pro. 4100 mAh akksival.... a kisebb kezűeknek (5")
    65 ezer ft... (annyi bibi, h nincs benne b20-as 800mhz-es 4G, de az nem től zavaró szerintem. az én Oneplus-omban sincs, és jól megvagyok nélküle)

    1440p-s QHD kijelző teljesen felesleges. 2160p 4K kijelző pedig még felesleges.
    Majd lesz az a pont, amikor a mobiltelefonos VR nem koncepciós, hanem mindennapi létező dolog lesz, akkor lesz majd haszna, mert azért most még szabad szemmel is megszámolod a pixeleket egy Gear VR-ban vagy Google Cardboard-ban pl.
    De az is csak rétegtermék lesz.

    A lényeg, hogy nincs több újdonság. Amíg a telefont nem tudod beleépíteni a retinába, addig ez van, és ez is marad. És ebből meg van olcsóbb is, mint a Samsung, meg az iPhone.

    még egyszer... nem csak szar olcsó.
    Van noname kínai, meg van márkás kínai.
    Ne feledd, hogy egyszer a Samsung is csak egy olcsó korei gyártó volt :D
    Azért egy Xiaomi, Oneplus, vagy OPPO komoly minőséget képviselnek. Alacsony áron.