• kvp
    #11
    A cikkhez mellekelt kepeken levo AR technologia mar jo ket evtizedes es eloszor Japanban jelent meg, amit most egy nemet csapat probal nepszerusiteni azzal, hogy egy szinezos gyerekkonyvvel kombinaltak.

    A cikk masik fele meg arrol szol, arrol hogy a google fele papirszemuveges VR rendszer reklamvaltozatat osztogatjak egy gyorsetteremen. Ennek igazabol semmi koze a masik, AR alapu technologivahoz es igazabol nem is nagyon van hozza rendes tartalom.

    Egyebkent a hozzaszolasok alapjan a latast ezek a kis kijelzok nagyobb mertekben romboljak mint kellene. Egyszeruen tul aproak a pixelek, viszont jobb minosegu kep helyett tobb tartalom kerul a kijelzokre. Anno nekem a 160x200-as felbontasu c64-es grafika egy 50 centis 'monitoron' latszott. Pixeles volt, de jo messzirol is olvashato volt. Ma egy atlag telefonon megjeleno tartalom meg kozelrol is eppen csak olvashato egy jo latasu szemely szamara is, mert a konyveknel hasznalt betumeretnel is jelentosen kisebb meretben van rajta minden. Miert? Mert mindenki az informaciosuruseget noveli a hasznalhatosag karara, aminek csak mellekhatasa a szemromlas. A full HD kijelzos telefonokat viszont varhatoan nem fogjak 50 centis kepatloval kesziteni, pedig a gyerekeknek az lenne a jo meret, amit mar nem kell 10 centirol nezni. Nagy valtozas lesz ha valaha majd lehet hagyomanyos kijelzo nelkuli, integralt megjelenitoket hasznalni, onnantol ugyanis nem lesz szukseg a szemen at torteno latasra a szamitogepek hasznalatahoz.

    ps: A technika tiltasa lehet hogy egeszsegesebb gyerekeket eredmenyez, akik utanna felnove kenyelenek egeszsegtelen fizikai munkakat elvallalni, mert nem szereztek meg azt a tudast ami a mai tarsadalomban szukseges. Az egyensulyt a technika es az egeszseg kozott meg nehez megtalalni, mert egyreszt annak a helye folyamatosan mozog, masreszt egyre inkabb csuszik el az atlag a beteges, de technikahoz erto iranyba.