• molnibalage83
    #18
    A napos repidővel szerintem túl kevés az, hogy erre szondát és hordozórakétát pazaroljanak, mert kb. egyet vinne el egy olyan rakéta, ami odaküldte a Curiosity-t. Egy hetes idővel megérné, de én el nehéz elképzelni, hogy csak fotográfiával ez megérné ár/érték arányban. Lehet, hogy a roverek kis területet járnak be, de lényegében mozgó mintavételezésre képes minilaborok. Persze azt, hogy minek mekkora tudományos értéke van, az a NASA fényévekkel jobban tudja, nekem lövésem sincs. Egyszer kezdtem mélyebben beleásni, hogy milyen műszerek vannak egy szondán és befostam tőle.

    A koncepció legnagyobb problémáját abban látom, hogy ha éppen vihar van a Marson, akkor kuka az egész. Tudtammal nem képesek előrejelezni ezt, az egyik első odaérkező szondánál is ez volt és ekkor fedezeték fel azt a jelenséget, amiből levezették azt, hogy egy nukleáris háború által felvert szennyeződés mit okozna a Földön. Csak úgy működne, ha úgy jutna el, hogy pályára áll érkezéskor és adott pillanatban hozzá le.

    Az eddig szondák pályára álltak vagy egyből mentek le? Bevallom ezt fejből nem tudom megmondani...