• bdzsana
    #109
    Neked akartam még arra válaszolni, hogy azt mondtad a bűnözőket védjük, már nem kerestem vissza melyik hsz-odban.
    Ez azért van mert én pl. az embert veszem előre és nem a törvényt. Vegyünk például téged. Becsületes ember vagy aki nem sért különösebb törvényt, legalábbis itt Magyarországon. Ha áthelyeznélek Oroszországba, Kínába egyből bűnöző lennél pedig nem változtál semmit, csakhogy ott mások a törvények. Szóval ugyanaz az ember bármi változás nélkül lehet bűnöző is és ártatlan is, ha átvisszük egy másik országba. De akár itt is változhatnak a törvények, és könnyen bűnözővé válsz. Mi van ha hoznak egy szabályt, hogy 1 film letöltése 10 év börtönt ér, 2 pedig halált? Ugyanilyen vehemensen fogod védeni a törvényt és golyót kívánsz azoknak akik ezt megszegik?
    Valószínűleg nem, hanem felháborodsz hogy ne hogy már ezért halálra ítéljenek valakit. Na látod pont ez a bajom a Szingapúri törvényekkel is. Nehogy már bevágjanak valakit a börtönbe füvezésért, vagy halálra ítéljenek, mert egyszerűen nem igazságos.