• Etinger
    #4
    Teljesen más az első 3 könyv témája és az utolsóé. Alapvetően a hetedik könyv nem illik vagy illeszkedik a sorozatba. Az első három egy egészen vidám, könnyedebb mű, ehhez képest a hetedik egy kissé kihalt, de mindenképpen nyomottabb és szürkébb (nem minőségileg) mű. Tehát alapvetően ezért sem feltétlen összehasonlítani a két zenét. Mindazonáltal a "nagy nulla" jelző picit erős. Azért egy "Lily's Theme" vagy ehhez kapcsolódóan egy "Severus and Lily", egészen erősek. Na meg ha tényleg emlékezetes dallamot szeretnél, nekem speciel a kedvencem a "Ministry of Magic". Arra azt mondani hogy semmi hangulat... Hát van neked füled? :'D És ha van akkor mit hallasz? Nem mondom, Williams az tényleg jelenleg a legjobb. Mármint a LEGJOBB. Tehát nála jobba nem találsz, ez tény, kész. De ettől függetlenül Desplat, aki amúgy az idei Oscar díjas (még ha a zenei Oscar szerintem egy nagy nulla is) elég jó zeneszerző. Ha nagyon le kellene szúrnom valakit, inkább Nicholas Hooper lenne, mert ő bár megalkotta a "Fireworks" témát, de ezt az egy (amúgy kellemes) dallamot leszámítva elég sekélyes zenét hozott össze. Néha a hangszerelés pl. engem kiábrándít. Főleg az elektronikus gitár hangja... Hát.. Nem tudom. Nem jön be :) Aztán ott volt még Patrick Doyle. Ő is egy zseni, szóval hozta is a szintet.