• mrzed001
    #11
    Én csak egy zenéhez kicsit konyító műkedvelő vagyok. Aki tudja, hogy a zene egyik fontos dolga a szórakoztatás.
    Ezért pl igen sok (öncélú, dallamtalan) komolyzenei mű kb annyira köt le, mint mondjuk egy trash metál zenekar. Mindkettőt inkább a zaj kategóriába sorolom. Havasin pl unatkoztam. A Piano Guys koncertjét meg piszkosul élveztem.
    Ami Nicholas Hooper-t illeti, a HP5-ben brillírozott, a 6 ellenben, azt már közel sem nevezném kimagaslónak. Majd utánanézek korábbi műveinek.
    Desplat továbbra sem értem, hogy mit kell ajnározni rajta, mert még nem hallottam tőle olyat, ami tetszene. Írj pár linket, hátha.

    Ami a vegyes hangszerelést illeti, ne feledjük el, hogy pl a Queen - Hegylakó OST is full szimfonikusokkal vegyesen készült, és olyan grandiózus vállalkozásról azóta sem hallottam (könnyű és komolyzene ilyen összefonódása).
    Williams persze nagy öreg, ő megold mindent a szimfonikusokkal. Meg tudja, hogy a fő és átívelő dallam a lényeg (bármin is legyen előadva), nem az eszetlen hegedűfűrészelés mint egyeseknél.
    A Star Wars birodalmi indulót pl mindegy min adják elő, zongora, cselló, kürt, ... az akkor is üt.