• heist
    #8
    Két egyszerű konstrukcióra épít a könyv, ahogyan a sorozat is, hogy nincs benne igazi főszereplő, így tulajdonképpen nagyon dinamikusan lehet vinni a történetet és szőni a szálakat. Ez mondjuk engem inkább bosszant, mint szórakoztat ugyanis ennek segítségével mindig alap-pozicionálni lehet az eseményeket tehát megnézel 3 évadot vagy elolvasol 1000 oldalt és hirtelen feltűnik, hogy semmi nem haladt előre, csak úgy tűnt, hogy x,y emberek kezdenek közelebb érni a céljukhoz, aztán mégsem.

    Ezzel az író bebiztosítja magát, hogy szabadon tervezhesse a továbbiakat.

    A másik pedig a tipikus nagy tömegeket megmozgató erőszak és szex. Érdekes módon a legtöbb érv, amit rajongóktól olvastam, hallottam, hogy reális a könyv, egy reális középkori világot fest le, vagy próbál lefesteni, ami szerintem egy szánalmas indok, ugyanis ilyen témából van vagy 100 másik könyv ami ugyanilyen realisztikusan festi le a világot, melyben játszódik. Hogy valaki ezen kettő miatt képes legyen istennek titulálni egy könyvet, hát mit mondjak, végül is valahol a Szürke Ötven Árnyalata is bestseller volt, szóval sokan élünk már a bolygón és pármillió elvakultat akik a perverzióik kiélésének tekintik egy könyv elolvasását bárhol lehet találni.