• yesname #10
    12m nem sok. Neked persze és nekem is, de itt nem egy magánemberről van szó.

    "Ha a nézők egy filmsorozat folytatását akarják látni, akkor a mozit kell választaniuk"

    Tényleg nem érted? Valahogy nem tudom elhinni.

    Ugyanez behelyettesíthető pl.:
    - Ha egy játéksorozatból új részt szeretne a gamer, akkor meg kell vennie és nem letölteni
    - Ha egy játékfejlesztőtől új játékokat szeretnének, meg kell vennie
    - Ha szeretnél új albumot az kedvenc együttesedtől, akkor meg kell venned a zenéit vagy eljárni koncertre
    - stb.

    Mindenki pénzből él, ebből lesznek új szellemi termékek is azoktól, akik így alkotnak azoknak akik a másik oldalt kikapcsolják, szórakoztatják. Ha senki sem fizetne adott szellemi termékért, akkor nem is lenne belőle több.
    Jaaa, hogy mások megteszik úgy is? Akik így gondolkodnak azok nem érdemlik meg, hogy megkapják a fizetésüket. Azok, akik egyébként megtehetik, hogy ezzel támogassák/értékeljék a készítők munkáját, de nem teszik még alkalmanként sem, mert minek ha ingyen hozzá lehet jutni.

    A lány és sok másnak ezzel kapcsolatos mondanivalója erről szól. Az, hogy a film gyengébb vagy rossz, illetve nagyon rétegfilm és ezért nem olyan sikeres anyagilag már más kérdés. (Ezért is írtam, hogy túlzás csak erre fogni a folytatás esetleges hiányát.)