• Vol Jin
    #13
    SZerintem a rendezés, a színészi játék és a forgatókönyv is jó volt. Annyi kifogásolható a filmben, hogy nem volt fizikai alapja. Illetve hamis alapja volt. Továbbá a hobbiszinten hozzáértő műkedvelő néző a fejét fogta, hogy milyen baromságokat követ el a női asztronauta, mert a kiképzésen kibágták volna, olyan alapvető hülyeségeket művelt, ami az első teszteken kibukott volna, hogy alkalmatlan. Gyakorlatilag, amikor történt valami, előre tudtam, hogy milyen baromságot fog művelni rá reakcióként, hogy lehetőleg még nagyobb kalamajkába keveredjen, amin lesz mit izgulnia a nézőnek. Ez engem végig idegesített, és éppen ezért tetszett a film.

    SPOILER!

    A legdurvább példa, hogy amikor a Földön volt a kényszerleszállásnál, levette a sisakot a szkafanderről. Az első dolog lehet, amit a fejükbe vernek a kiképzésen, hogy vízben a sisakot levenni tilos, mert ha rajtad van, az életben nem süllyedsz el, mert olyan, mint egy felfújt lufi, ha meg leveszed, akkor belefolyik a víz, és lehúz a mélybe. Bár az ütött volna a filmben, ha a visszatérés ellenére meghal a főszereplő a Földön, miután mindent túlélt az űrben.