• kvp
    #2
    A pebble csak egy kijelzo. Jo arra, hogy ertesiteseket jelenitsen meg, de vezerelni nem lehet rola semmit. Pedig a trivialis felhasznalasok: hivas felvetele/lerakasa, a radio/zenelejatszo vezerlese, stb. igazan megoldhato lenne. Viszont akkor egyreszt tobbe kerulne, masreszt kevesebb ideig birna az aksija. Szerintem ket iranyt erdemes meghatarozni a hordhato kijelzoknel. Egyreszt a mindig szem elott levok, ilyen a google glass, masreszt a mindig kezben (kezen) levok, ilyen lehet egy rendes alkarra szerelheto keszulek. De ha mar az embernek az alkarjara kerul valami, akkor nem kell ora meretunek lennie, nekem akar egy 20x6 centis kijelzo is kenyelmesen elferne az alkaromon, bar egy 10x6-os lenne az amint meg kenyelmesen tudnek iranyitani, foleg ha megfelelo ujj- es csuklomozdulat szenzort is epitenek bele. Persze erdemes olyan kijelzot kesziteni, ami rafekszik az alkarra, de szembol nezve torzitatlan kepet ad. (valtozo pixelmeretu kijelzovel vagy szoftveresen nyujtott keppel ez megodlhato)

    ps: Ha mar pebble, akkor en szemely szerint egy 4 szegmenses erintokepernyo szenzort raktam volna ra, ami max. 4 db szoftveres inputot tesz lehetove. Ez az alapfunkciok taviranyitasara pont eleg is lenne. (felvesz/lerak, hangero fel/le, lejatszas/stop, kovetkezo szam, stb.)