• Macropus Rufus
    #8
    amivel vitába szálnék az a gyorsaság.
    Egy gépet is meg lehet vadítani annyira, hogy egy táblagép sebességével induljon. Továbbá a táblák ugye soha nincsenek kikapcsolva. Tehát a tábla indulása egy hibernált állapotból történik. Ha a gépet is így indítod nem percek kérdése lesz a dolog. (nekem egy HP 6730b laptopom van jelenleg van benne egy 128Gb-os ssd-vel. Bekapcsolástól számítva 9.8sec alatt feláll a rendszer(a bott ennél jóval rövidebb idő) úgy, hogy már használhatod. Kikapcsolás kevesebb mint 1 sec. Eddíg a BeOS volt az ami ilyenekre képes volt, hagyományos hdd-el. Hibernálva olyan 1-1.5sec az indulása. Azért ez már odavág a tábláknak nem? :)
    okés erről az egyorrú usernek nem sok fogalma van, de pl. én a párom gépében is kicseréltem a hdd-t egy 64Gb-os ssd-re. És már nem is nagyon nyavajog a tábla miatt, ui. ő is rájött, hogy a táblánál azért nagyságrendekkel jobb használni egy laptopot. (itt vita van köztünk mert én a desktop gépekre esküszöm. A tábla max. második ill. ha van még egy laptop akkor harmadik gépnek elmegy. Elsődlegesnek kizárt)